TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos policija Maskvos Raudonojoje aikštėje sulaikė „Vladimirą Putiną“

Romanas Roslovcevas su Vladimiro Putino kauke
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Romanas Roslovcevas su Vladimiro Putino kauke
Šaltinis: 15min
27
A A

Maskvoje ketvirtadienį, vidury dienos, sulaikytas Vladimiras Putinas. Jį pareigūną apsupo garsiojoje Raudonojoje aikštėje. Ar kaltas Panama Papers skandalas dėl aplink Kremlių apsuktos 2 mlrd. dolerių išplovimo schemos? O gal pagaliau įsiklausyta į aktyvistų raginimus apklausti V.Putiną dėl korupcijos ar mįslingų opozicijos politikų ir žurnalistų nužudymų?

Ne, kol kas ne. Rusijos prezidentas ketvirtadienį praleido gimtajame Sankt Peterburge, kur per žiniasklaidos forumą vėl vertė kaltę dėl visų šalies problemų Vakarams, o penktadienį grįžo į Kremlių.

Kaip rašo „Newsweek“, iš tiesų Maskvos policija sulaikė Romaną Roslovcevą. Šis vyras išgarsėjo, kai per kelis pastaruosius mėnesius buvo net šešis kartu sulaikytas, nes po Rusijos sostinę vaikščiojo užsimaukšlinęs V.Putino kaukę.

Tokios išdaigos normalioje valstybėje problemų sukelti neturėtų. Tačiau R.Roslovcevo veiksmai, pasirodo, pažeidžia daug aistrų keliančią Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso 212-ojo straipsnio pirmąją dalį.

Pagal įstatymą asmenys, kurie rengia pakartotinius protestus prieš tai negavę jiems leidimo, gali būti įkalinti iki 5 metų.

Rusijos valdžia aiškina, kad toks teisės aktas reikalingas norint užtikrinti saugumą per dideles demonstracijas. Bet opozicija skundžiasi, esą vyriausybė naudojasi įstatymu, kad užgniaužtų aktyvistų susibūrimus.

Tiek pankroko grupės „Pussy Riot“ narės, tiek vienas Rusijos opozicijos lyderių Aleksejus Navalnas daugybę kartų buvo sulaikyti dėl nesankcionuotų protestų.

A.Navalnas dabar jau pasimokęs. Jis socialiniuose tinkluose iš anksto paviešina savo prašymus gauti leidimą protestuoti, parodydamas, kad prašymai pateikiami laiku, ir taip spaudžia valdžią nevaikyti mitingų be paaiškinimo.

Tiek pankroko grupės „Pussy Riot“ narės, tiek vienas Rusijos opozicijos lyderių Aleksejus Navalnas daugybę kartų buvo sulaikyti dėl nesankcionuotų protestų.

Tačiau R.Roslovcevas elgiasi kitaip. Su V.Putino kauke nesiskiriantis maskvietis taip protestuoja prieš patį įstatymą, leidžiantį įkalinti žmones, kurie ryžtasi nesankcionuotiems protestams.

Į miestą vyras išeina ne tik dėvėdamas kaukę. Rankose jis laiko plakatą, kuris trumpai ir aiškiai skelbia: „Nebijau 212.1”, – tai nuoroda į jau minėtą Baudžiamojo kodekso straipsnį.

Pas R.Roslovcevas netgi tikisi, kad bus įkalintas. Esą jei jam bus skirta užtektinai administracinių nuobaudų, o kaltinimai virs baudžiamaisiais – vertais kalėjimo, rusas galės parodyti, koks tas įstatymas „absurdiškas ir nekonstitucinis“.

„Jei mane pasiųs už grotų, jiems (valdžiai, – red.) tikrai bus nesmagu. Juk jie bus įkalinę vien už tai, kad jis Maskvos centre vaikštinėjo su V.Putino kauke ir plakatu“, – tvirtino R.Roslovcevas.

Į šio drąsaus maskviečio protestus sureagavo ir A.Navalnas. Jis atkreipė dėmesį, kad Rusijos sostinės policija kur kas greičiau suėmė R.Roslovcevą nei moterį, kuri valandą vaikštinėjo palei metro stotelę rankose laikydama nukirstą vaiko galvą ir šaukdama „Aš – teroristė“.

Vis dėlto tikrajam V.Putinui, regis, viskas tvarkoje. Kovą jis užstojo dėl represijų puolamą policiją – esą Rusijos žmonės palaiko tokius veiksmus ir mano, kad „jie prisideda prie bendro gėrio“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min