Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 18d. 00:39 , atnaujinta: 2014 sausio 18d. 13:32

Rusijos pragaras tęsiasi: Machačkaloje nukauti septyni įtariamieji, tarp jų – Volgogrado savižudės sprogdintojos draugė

Sprogdinimai Rusijos restorane
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sprogdinimai Rusijos restorane

Penktadienio vakarą du galingi sprogimai sudrebino Rusijos miestą Machačkalą (Dagestano autonominės respublikos sostinė). Sužeisti mažiausiai 16 žmonių, iš jų penki – policininkai.

Iš pradžių užpuolikas granatsvaidžiu apšaudė restoraną „Auksinė imperija“. Paskui sprogo šalia pastato stovėjęs automobilis „Žiguli“. Tik atsitiktinai šioje žmonių pamėgtoje vietoje pavyko išvengti aukų.

Liudininkų teigimu, granatsvaidžio paleista granata pataikė į antrą aukštą, kuriame įsikūręs restoranas ir viešbutis.

Pareigūnai teigia, kad sprogimai buvo ne terorizmo aktas, o vietos kriminalinių gaujų santykių aiškinimasis. 

Papildyta 13.32 val. Nukauti įtariamieji

Įtariama, kad moteris buvo rengiama kaip savižudė sprogdintoja. Ji buvo artima savižudės Naidos Achijalovos, spalio mėnesį Volgograde susprogdinusios autobusą, draugė.

Rusijos nacionalinis antiteroristinis komitetas (NAK) šeštadienį pranešė apie septynių nusikaltėlių likvidavimą viename policijos užblokuotų pastatų Dagestano sostinėje Machačkaloje.

„Užkirstas kelias dar vienam banditų mėginimui prasiveržti, keturi nusikaltėliai neutralizuoti“, – sakoma NAK pranešime.

Vienas iš nukautųjų – Machačkalos gaujos vadeiva Mahmudas Alijevas. Taip pat likviduota Zaira Alijeva, 2008 metais nužudyto vieno gaujos nario našlė. Anot pareigūnų, prieš prasidedant operacijai jai buvo pasiūlyta palikti namą, tačiau ji tai daryti atsisakė.

Įtariama, kad moteris buvo rengiama kaip savižudė sprogdintoja, rašo ria.ru. Pasirodė pranešimų, kad ji buvo artima savižudės Naidos Achijalovos, spalio mėnesį Volgograde susprogdinusios autobusą, draugė.

Zaira kartu su dar viena tautiete praėjus savaitei nuo spalio mėnesio sprogdinimo Volgograde buvo išvykusi iš Machačkalos. Po kurio laiko moteris grįžo atgal į miestą. Įtariama, kad būtent tada Z.Alijeva buvo rengiama kaip savižudė sprogdintoja, rašo Lifenews.ru. 

Anksčiau policija informavo, kad trys grupuotės nariai buvo nukauti per namo šturmą, dar vienas žuvo bandydamas prasiveršti pro pareigūnų užkardą, rašo lenta.ru.

VIDEO: Sprogimas Machačkaloje

Restoraną jau mėginta susprogdinti anksčiau

Prieš tris mėnesius nusikaltėliai jau kartą mėgino susprogdinti restoraną – į pirmą aukštą per langą buvo mestas sprogmuo, tačiau jis nesusprogo. 

Lifenews.ru rašo, kad restorano vadovas Sejpula Abdulmutalimovas anksčiau mokėjo duoklę banditams, tačiau neseniai liovėsi tą daryti.

Žurnalistams jis pasakojo, kad pastaruoju metu jis susilaukė grasinimų nužudyti. S.Abdulmutalimovas buvo net sustiprinęs apsaugą savo restorane. 

Jo teigimu, prieš tris mėnesius nusikaltėliai jau kartą mėgino susprogdinti jo restoraną – į pirmą aukštą per langą buvo mestas sprogmuo, tačiau jis nesusprogo. 

Vyksta speciali operacija

Įtariamus Machačkalkos sprogdinimų organizatorius šeštadienio rytą namuose apsupo pareigūnai, skelbia lifenews.ru. Pareigūnų teigimu, įtariamųjų buvimo vietą padėjo nustatyti nelaimės vietoje buvęs automobilis, kurį policija atsekė iki privataus namo miesto pakraštyje.

Policijai pradėjus specialią operaciją ir derybas su įtariamaisiais, šie sutiko iš namo paleisti moterį su trimis vaikais. 

Sprogdinimai Rusijos restorane
Sprogdinimai Rusijos restorane
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min