Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 27d. 12:32

Rusijos premjeras Vladimiras Putinas ragina nesitaikstyti su rusakalbių „nepiliečių“ statusu Latvijoje ir Estijoje

Vladimiras Putinas
AP/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas

Rusijos premjeras Vladimiras Putinas savo naujame straipsnyje pareiškė, jog Maskva „kuo ryžtingiausiai“ sieks, kad Latvijos ir Estijos vyriausybės įgyvendintų tarptautinių organizacijų rekomendacijas dėl tautinių mažumų teisių užtikrinimo.

Septintame ir paskutiniame savo rinkimų kampanijos straipsnyje, kurį paskelbė dienraštis „Moskovskije novosti“, V.Putinas pažymėjo, kad pagarba šaliai iš dalies priklauso nuo to, kaip ji sugeba apginti savo piliečių ir tėvynainių teises užsienyje.

Pasak premjero, „svarbu niekada neužmiršti apie milijonų tėvynainių, gyvenančių kitose šalyse, interesus“, taip pat Rusijos piliečių, išvykstančių į užsienį dirbti arba poilsiauti.

„Kuo ryžtingiausiai sieksime, kad Latvijos ir Estijos valdžia vykdytų daugelį autoritetingų tarptautinių organizacijų rekomendacijų dėl visuotinai priimamų nacionalinių mažumų teisių užtikrinimo. Su gėdingo „nepiliečių“ statuso egzistavimu taikstytis negalima“, – rašo V.Putinas.

„Ir kaip galima taikstytis su tuo, jog kas šeštas Latvijos ir kas tryliktas Estijos gyventojas, būdamas „nepilietis“, yra netekęs esminių politinių, rinkimų ir socialinių bei ekonominių teisių, galimybės laisvai vartoti rusų kalbą?“ – pridūrė jis.

Kalbėdamas apie referendumą dėl antrosios valstybinės kalbos statuso suteikimą rusų kalbai, kuris neseniai buvo surengtas Latvijoje, V.Putinas, pareiškė, kad šis balsavimas tarptautinei bendruomenei akivaizdžiai pademonstravo „problemos opumą“.

„Juk dalyvauti referendume vėl neleido daugiau nei 300 tūkst. „nepiliečių“. Ir į jokius vartus netelpa Latvijos CRK (Centrinės rinkimų komisijos) atsisakymas suteikti Rusijos visuomenės rūmų delegacijai stebėtojų statusą per šį referendumą, – piktinosi Rusijos lyderis. – Na, o tarptautinės organizacijos, atsakingos už visuotinai priimamų demokratinių standartų laikymąsi tylėjo tarsi vandens į burną prisisėmusios.“

V.Putinas, kuris per sekmadienį vyksiančius Rusijos prezidento rinkimus tikisi grįžti į Kremlių, savo straipsnyje pabrėžė, kad šalies UTM ir visos diplomatinės bei konsulinės atstovybės privalo „apskritą parą teikti realia pagalbą, palaikant tėvynainius“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min