Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas susitiks su popiežiumi Benediktu XVI

Dmitrijus Medvedevas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dmitrijus Medvedevas
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas aplankys ketvirtadienį su darbo vizitu Vatikaną ir susitiks su popiežiumi Benediktu XVI bei Vatikano valstybės sekretoriumi Tarcisio Bertone.

„Tai bus pirmasis istorijoje Rusijos valstybės vadovo vizitas į Vatikaną, kai tarp mūsų šalių buvo užmegzti visaverčiai diplomatiniai santykiai“, – pranešė Rusijos prezidento padėjėjas Sergejus Prichodka.

Jis priminė, kad visaverčiai diplomatiniai santykiai buvo užmegzti tarp Maskvos ir Vatikano 2009 metų gruodį, D.Medvedevui nusprendus pakelti Rusijos atstovybės statusą iki ambasados.

Kaip pranešė Kremliaus atstovas, D.Medvedevas ir Benediktas XVI sutikrins laikrodžius dėl užsienio politikos problemų, svarstys apie Europos saugumo struktūrą, Rusijos ir Šventojo Sosto bendradarbiavimą Jungtinėse Tautose, Europos Taryboje bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje.

„Rusija ir Šventasis Sostas užima artimas pozicijas dėl daugelio tarptautinių problemų, remdamiesi valstybių tarpusavio bendravimo tarptautinės teisės ir dorovės pagrindais“, – pabrėžė S.Prichodka.

Jo žiniomis, Rusijos prezidentas atskirai išsamiau nagrinės konfesijų tarpusavio dialogo temą.

Prezidento padėjėjas neatmetė galimybės, kad per susitikimus bus aptarta Rusijos ortodoksų bažnyčios ir Romos kurijos bendradarbiavimo tema. Jis atkreipė dėmesį, kad popiežius Benediktas XVI nuosekliai „ragina plėtoti dialogą su Rusijos bažnyčia ir pastaruoju laiku žengta daug gerų žingsnių, darant jai nuolaidų“.

Kaip priminė Kremliaus atstovas, Rusijai buvo perduota ortodoksų Šv.Mikalojaus bažnyčia su namais vienuoliams Bario mieste.

Pasak jo, popiežius Benediktas XVI „užima atvirą poziciją abiejų Bažnyčių dialogui“.

Kremlius pabrėžia, kad pavyzdys, kaip koordinuojami Rusijos ir Vatikano veiksmai pasaulietinės kultūros ir dorovės klausimais, yra bendras darbas „Lautsi prieš Italiją“ byloje, kurioje Rusija dalyvauja kaip trečioji šalis, remdama Italijos ieškinį. Savo ruožtu Vatikanas teikia kuo aktyviausią paramą šiam ieškiniui.

Kaip jau pranešta, 2009 metų lapkričio 3 dieną Europos Žmogaus Teisių Teismas uždraudė Nukryžiuotojo atvaizdą Italijos valstybinėse mokyklose, atsakydami į šios šalies pilietės Soile Lautsi ieškinį.

Moteris skundėsi, kad krikščionybės simboliai mokyklos, kur mokosi jos vaikai, klasėse trukdo jiems įgyti pasaulietinį išsilavinimą. Italijos Vyriausybė savo ruožtu paskelbė, kad ketina užprotestuoti šį teismo sprendimą. Maskvos ir visos Rusijos patriarchas Kirilas parėmė Italijos Vyriausybės ketinimą.

Vatikano ambasada Rusijos Federacijoje mano, kad į D.Medvedevo ir popiežiaus susitikimą nereikėtų žiūrėti iš ortodoksų ir katalikų pozicijų, nes tai bus valstybinis Rusijos valstybės vadovo vizitas, pareiškė Šventojo Sosto ambasados Rusijoje pirmasis sekretorius monsinjoras Visvaldas Kulbokas.

V.Kulbokas vylėsi, kad susitikimas padės plėtoti abiejų valstybių bendradarbiavimą.

„Aš negaliu tvirtai pasakyti, kokios temos bus aptariamos per Rusijos prezidento ir popiežiaus susitikimą, bet galima sakyti, kad visų pirma šis vizitas bus gražių, draugiškų santykių, kurie yra ir tikriausiai bus plėtojami, simbolis“, – sakė jis. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min