Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 5d. 14:37 , atnaujinta: 2016 spalio 5d. 17:31

Rusijos prezidento administracijos vadovo pirmuoju pavaduotoju tapo buvęs premjeras Sergejus Kirijenka

Sergejus Kirijenko
wikipedia.com nuotr. / Sergejus Kirijenko

Rusijos prezidento administracijos vadovo pirmuoju pavaduotoju paskirtas „Rosatom“ vadovas, buvęs šalies premjeras Sergejus Kirijenka.

Kremliaus spaudos tarnyba patvirtino, kad 54 metų S.Kirijenka buvo atleistas iš šalies atominės energetikos milžinės vadovo pareigų ir tuoj pat paskirtas prezidento administracijos vadovo pirmuoju pavaduotoju.

S.Kirijenka išgarsėjo 1998-aisiais, kai tapo jauniausiu Rusijos premjeru, būdamas vos 35 metų. Visgi jis šiame poste išsilaikė tik keturis mėnesius ir buvo priverstas atsistatydinti, kilus finansų krizei. Vėliau jis dirbo V.Putino atstovu regionams, o 2005-aisiais buvo paskirtas vadovauti „Rosatom“.

Ši pozicija buvo laisva nuo tada, kai Viačeslavas Volodinas pradėjo eiti Valstybės Dūmos pirmininko pareigas. Prezidento administracijos vadovas Antonas Vaino turi du pirmuosius pavaduotojus ir tris pavaduotojus.

V.Volodinas daugelio laikomas vienu įtakingiausių Rusijos pareigūnų. Manoma, kad jis daug prisidėjo reguliuojant parlamento darbą ir organizuojant rinkimus.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Viačeslavas Volodinas ir Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Viačeslavas Volodinas ir Vladimiras Putinas

Ankstesnį Valstybės Dūmos pirmininką Sergejų Naryškiną V.Putinas praėjusį mėnesį paskyrė vadovauti Išorės žvalgybos tarnybai (SVR).

Pastaruosius penkerius V.Volodinas metus laikomas pagrindiniu Kremliaus vidaus politikos architektu. Jis, be kita ko, aktyviai prisidėjo prie to, kad būtų priimta virtinė įstatymų, numatančių griežtas bausmes už dalyvavimą nesankcionuotuose protestuose ir įvesti nauji suvaržymai nevyriausybinėms organizacijoms.

Naujuoju „Rosatom“ generaliniu direktoriumi paskirtas Aleksejus Lichačiovas, dirbęs ekonomikos plėtros pirmuoju viceministru. Atitinkamas Rusijos prezidento įsakas paskelbtas Kremliaus tinklalapyje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min