Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos prezidento rinkimuose – nauji pažeidimų būdai

Rinkimai Rusijoje
Scanpix/Reuters nuotr. / Rinkimai Rusijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos prezidento rinkimai buvo pristatomi kaip tapsiantys švariausiais ir skaidriausiais, tačiau žiniasklaida skelbia, kad pažeidimų daugybė – tiek senų būdų, tiek visiškai naujų.

Kaip skelbia portalas newsru.com, stebėtojai praneša apie masines „balsų vagystes“ bei apsišaukėlius stebėtojus, kurie blokuoja įėjimą į rinkimų apylinkes tikriesiems stebėtojams.

Pranešami ir konkretūs faktai. Pavyzdžiui, viena moteris Maskvoje, atėjusi balsuoti, sužinojo, kad jai to daryti nebegalima, nes ji neva jau atidavė savo balsą. Kol komisijos pirmininkas tikrino šią informaciją, moteris sulaukė skambučio iš nepažįstamojo, kuris sakė, kad jeigu jai brangi vaikų gyvybė, verčiau tegu pasišalina iš apylinkės. Tiesa, oficialiai šis atvejis nėra patvirtintas.

Rusijos žiniasklaida skelbia, kad daugybėje apylinkių yra apsišaukėlių stebėtojų. Pagal įstatymus kiekviena partija apylinkėje gali turėti savo stebėtoją. Jeigu pirmas ateina apsimetėlis stebėtojas, tos partijos vardu atėjęs kitas nebeįleidžiamas. Rinkimai besiaiškinant šias aplinkybes, savaime suprantama, nėra stabdomi.

Ir toliau naudojamas seniai Rusijoje paplitęs „karuselės“ būdas, kuomet žmonės pasinaudoja rinkimuose nedalyvaujančių žmonių rinkimų biuleteniais – jie važinėja po kelias apylinkes ir, padedami nesąžiningų stebėtojų, sugeba balsuoti bent kelis kartus. Yra užfiksuota, kaip policija sulaiko automobilį, kurio keleiviai prisipažįsta, kad jie balsavo kelis kartus. 

Internete plačiai paplito ir vaizdo įrašas, kuriame matyti kareiviai, balsuojantys stebint vadovybei.

VIDEO: Как военные голосовали за путена на 206 УИК Хабаровск.wmv

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Rinkimai Rusija
Parašykite atsiliepimą apie 15min