Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos prokurorai teismui perdavė Pentagonui šnipinėjusio atsargos karininko bylą

Pentagonas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Pentagonas
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusijos generalinė prokuratūra patvirtino kaltinamąją išvadą baudžiamojoje byloje, iškeltoje atsargos pulkininkui Vladimirui Lazariui, kurį Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FST) kaltina tėvynės išdavyste šnipinėjimo pavidalu, pranešė oficialioji Generalinės prokuratūros atstovė Marina Gridneva.

Anot tyrėjų, V.Lazaris nuo 1975-ųjų rugpjūčio iki 2003-iųjų kovo tarnavo SSRS, o vėliau Rusijos ginkluotosiose pajėgose, eidamas įvairias pareigas ir 40-ajame geodezijos būryje; jam buvo prieinama valstybės paslaptimi laikoma medžiaga.

„Šiuo metu V.Lazaris yra atsargos pulkininkas; nuo 2003-iųjų balandžio iki sulaikymo jis dirbo įstaigoje „Goszemkadastrsjomka VISCHAGI“, kur jam taip pat buvo prieinama valstybės paslaptis“, – pažymėjo M.Gridneva.

Patvirtinus kaltinamąją išvadą, V.Lazariui iškeltoji byla perduota teismui.

M.Gridneva taip pat nurodė, kad 1975-1979 metais V.Lazaris studijavo Leningrado aukštojoje karinės topografijos akademijoje kartu su Rusijos piliečiu Aleksandru Lesmentu.

„Šis žmogus (A.Lesmentas) nuo dešimtojo dešimtmečio vidurio (1994 metų) Estijoje aktyviai bendradarbiauja su JAV gynybos departamento žvalgybos valdyba ir atlieka ilgalaikę užduotį, rinkdamas ir perduodamas jiems topografinę medžiagą, taip pat ir slaptą“, – pasakojo M.Gridneva.

„Vykdydamas šnipinėjimo užduotį, A.Lesmentas internetu susisiekė su rusu, kolekcionuojančiu topografinius žemėlapius, siekdamas juos pirkti ir mainytis“, – nurodė M.Gridneva.

2008 metais V.Lazaris, veikdamas A.Lesmento nurodymu, nupirko iš šio kolekcininko optinius diskus, kuriuose įrašyta daugiau kaip 7 tūkst. elektroninių topografinių Rusijos teritorijos žemėlapių atvaizdų, nukopijavo juos į standųjį diską ir išvežė į Baltarusiją, o iš ten, per tarpininką, perdavė A.Lesmentui.

„Pasak ekspertų, JAV gynybos departamento gautuose topografiniuose žemėlapiuose esama duomenų, laikomų valstybine paslaptimi. Jų perdavimas karinėms žinyboms gali padaryti didžiulės žalos Rusijos saugumui, leis planuoti galimas karines akcijas“,- pažymėjo M.Gridneva.

Pasak jos, šie topografiniai žemėlapiai gali būti naudingi informaciniam visų rūšių raketų skrydžio užtikrinimui, taip pat sausumos operacijų parengimui ir vykdymui.

Kaltinamoji išvada dėl V.Lazariui iškeltos baudžiamosios bylos perduota Maskvos miesto teismui nagrinėti iš esmės.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min