Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 13, 13:01

Rusijos propaganda poliglotė – sklinda ispanų, arabų ir kitomis kalbomis

Kitą dieną po to, kai birželį centrinėje Ukrainos dalyje raketa pataikė į prekybos centrą ir pražudė mažiausiai 18 žmonių, „RT en Español“ – pasaulinio Rusijos televizijos tinklo padalinys, transliuojantis ispanų kalba – feisbuke užginčijo faktus apie šį išpuolį.
Gegužės 9-osios minėjimas Maskvoje Tik prenumeratoriams
Gegužės 9-osios minėjimas Maskvoje / „Scanpix“/SIPA nuotr.

Savo paskyroje, matomoje daugelyje Centrinės ir Pietų Amerikos šalių ir net JAV, tinklas paskelbė vaizdo įrašą, kuriame kariuomenės atstovas teigia, jog Rusijos oro pajėgos subombardavo ginklų talpyklą, kuriai ginklus tiekė Ukrainos sąjungininkai iš Vakarų.

Tuo tarpu vaizdo įrašas iš įvykio vietos, kurį paskelbė Ukrainos vyriausybė ir „The New York Times“ žurnalistų kalbinti išpuolį išgyvenę asmenys, liudijo ką kita.

Prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje, „Facebook“, „Twitter“ ir kiti socialinių tinklų milžinai pradėjo blokuoti arba riboti Kremliaus propagandos mašinos paskyrų pasiekiamumą Vakaruose. Tačiau šias pastangas trikdo geografija ir kalba – štai kodėl galiausiai atsirado įvairių apribojimų kratinys, o ne visuotinis draudimas.

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min