Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos propagandos mašina nesustoja – po Malaizijos lėktuvo numušimo kuriamos insinuacijos

Sudužusio Malaizijos lėktuvo nuolaužos
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Sudužusio Malaizijos lėktuvo nuolaužos
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos propagandos mašina nesustojo net po siaubingos lėktuvo numušimo raketa, kai žuvo beveik 300 žmonių. Rusijos žiniasklaidoje pasirodė absurdiškų pranešimų apie neva anksčiau mirusius žmones skraidinusį lainerį ar galimą pasikėsinimą į Vladimirą Putiną. Rusijos leidinių aburdiškus teiginius surankiojo Tvn24.pl.

„Kartu su Malaizijos „Boeing 777“ katastrofa virš vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ pilnu pajėgumu pajudėjo ir Rusijos propagandos mašina“, – rašo Lenkijos naujienų portalas, cituodamas Rusijos žiniasklaidą, skleidžiančią protu sunkiai suvokiamas hipotezes.

Taikinys – V.Putinas?

Praėjus kelioms valandoms po katastrofos anglų kalba transliuojamas Rusijos valstybinis televizijos kanalas RT paskelbė, kad jo šaltiniai Rusijos aviacijoje pranešė apie esą planuotą pasikėsinimą į „Rusijos lėktuvą  Nr.1“, tai yra tą, kuriuo skraido V.Putinas.

Rusijos valstybinis televizijos kanalas RT paskelbė, kad jo šaltiniai Rusijos aviacijoje pranešė apie esą planuotą pasikėsinimą į „Rusijos lėktuvą  Nr.1“, tai yra tą, kuriuo skraido V.Putinas.

„Galiu patvirtinti, kad lėktuvas Nr.1 ir Malaizijos „Boeing 777“ prasilenkė tame pačiame punkte ir tame pačiame oro koridoriuje. Tai nutiko netoli Varšuvos 11000 metrų aukštyje. Prezidento lėktuvas ten buvo 16.21 val. Maskvos laiku, o Malaizijos – 15.44 val.“, – televizijai sakė anoniminis pašnekovas.

Tiesa, televizija netvirtina, kad V.Putino lėktuvas galėjo tapti pasikėsinimo taikiniu ir ar jis skrido virš kovų apimto Donbaso. Tačiau pateikė faktą, kad abu lėktuvai nudažyti panašiomis spalvomis.

Ukrainiečiai nukreipė lėktuvą

Rusijos dienraštis „Komsomolskaja Pravda“ pareiškė, kad lėktuvo kursas buvo pakeistas ir tai padarė Ukrainos oro dispečeriai iš Dnepropetrovsko. Esą tai jie nukreipė „Malaysia Airlines“ lėktuvą į oro erdvę virš teritorijų, kur vyksta kariniai veiksmai. Tvirtinama, kad tokios išvados peršasi peržiūrėjus puslapio „FlightAware“ duomenis.

„Komsomolskaja pravda“ teigia, kad neva arba patys lėktuvo pilotai pasirinko kitą kursą, arba jiems buvo patarta neskristi virš Krymo.

Laikraštis „Vzgliad“ ir daug kitų Rusijos žiniasklaidos priemonių cituoja vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ apsišaukėlį premjerą Aleksandrą Borodajų, kuris po katastrofos pareiškė, kad jo kovotojai lėktuvo nenumušė. O štai Lugansko teroristai suskubo apkaltinti Ukrainą, nes, jų teigimu, tai šios šalies oro pajėgoms priklausantis naikintuvas Su-25 kaltas dėl nelaimės.

Lėktuvas su lavonais

Dar didesnį absurdą skelbia regioninė naujienų agentūra uralpress.ru, kuri, remdamasi socialiniais tinklais, pareiškė, kad „Malaizijos lėktuvo katastrofos liudininkai tvirtina, kad kūnai, rasti liepos 17-ąją, yra „nešvieži“, o tai reiškia, kad šie žmonės mirė prieš kelias dienas“.

Uralpress.ru pareiškė, kad „Malaizijos lėktuvo katastrofos liudininkai tvirtina, kad kūnai, rasti liepos 17-ąją, yra „nešvieži“, o tai reiškia, kad šie žmonės mirė prieš kelias dienas“.

Tokią absurdišką informaciją komentuoja vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ gynybos "ministras", Rusijos GRU pulkininkas Igoris Strelkovas (Girkinas), sakydamas, kad sąmokslo teorijomis jis netiki, bet „reikia patikrinti kiekvieną pasirodančią hipotezę ir sulaukti teismo medicinos ekspertų tyrimų išvadų“.

Savo kalbas šis veikėjas grindžia tuo, kad lėktuve buvo daugybė vaistų, kraujo mėginių ir kitų daiktų, kurie neva neturėtų būti pervežami keleiviniu orlaiviu.

Tai, kad lėktuvu skrido apie 100 ekspertų ir medikų, užsiimančių AIDS tyrimais, jam, matyt, nebuvo nei žinoma, nei įdomu. Ši grupė skrido į tarptautinę konferenciją dėl AIDS epidemijos Melburne.

Rusijos internautai pažengė dar toliau, nei oficialios šios šalies žiniasklaidos priemonės. Socialiniuose tinkluose pasirodė teiginių, kad prie Donecko numuštas lėktuvas yra tas pats „Malaysia Airlines“ orlaivis, kuris dingo kovo 8 dieną kažkur Indijos vandenyne. Taip pat pasipylė kaltinimai JAV, kuri tokiu būdu rengė provokacijas prieš Rusiją dar kovo mėnesį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min