Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 17, 22:56

Rusijos protų nutekėjimas – technologijų srities talentai masiškai palieka šalį

Kovo pradžioje, praėjus kelioms dienoms po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą, kai Rusijoje pasigirdo invazijai nepritariančių balsų, Rygoje dirbantis rusų kilmės rizikos kapitalo investuotojas Konstantinas Siniušinas padėjo suorganizuoti du užsakomuosius skrydžius, kad padėtų žmonėms pabėgti iš jo tėvynės.
Maskva Tik prenumeratoriams
Maskva / Tass/„Scanpix“ nuotr.

Abu lėktuvai išskrido iš Maskvos – jais keliavo technologijų sektoriaus darbuotojai iš Rusijos sostinės, taip pat iš Sankt Peterburgo, Permės, Jekaterinburgo ir kitų miestų.

Kartu abu lėktuvai iš šalies išskraidino apie 300 programinės įrangos kūrėjų, verslininkų ir kitų technologijų specialistų, tarp jų buvo 30 darbuotojų iš K.Siniušino remiamų startuolių.

Lėktuvai pasuko į pietus ir pro Juodąją jūrą nuskrido į Armėnijos sostinę Jerevaną, į kurį per kelias savaites po invazijos pabėgo tūkstančiai kitų Rusijos technologijų darbuotojų. Dar tūkstančiai iškeliavo į Sakartvelą, Turkiją, Jungtinius Arabų Emyratus ir kitas šalis, priimančias Rusijos piliečius be vizų.

Rusijos technologijų pramonės prekybos grupė apskaičiavo, kad iki kovo 22 dienos iš šalies jau buvo išvykę nuo 50 tūkst. iki 70 tūkst. technologijų srities darbuotojų, o netrukus tokių bus dar 70 tūkst. – 100 tūkst.

Jie – tik dalis iš Rusijos pasitraukiančių darbingo amžiaus žmonių, tačiau jų išvykimas gali turėti dar ilgalaikį poveikį šalies ekonomikai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min