Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 7d. 15:52

Rusijos radarai Ukrainoje aptikti naudojant palydovinius vaizdus

Rusijos radarai aptikti Rytų Ukrainoje
Google Earth, InformNapalm nuotr. / Rusijos radarai aptikti Rytų Ukrainoje

2021 m. Vasario 24 d. tarptautinė savanorių bendruomenė „InformNapalm“ paskelbė Rusijos radaro „Kasta-2E1“, dislokuoto okupuotoje Rytų Ukrainos teritorijoje, vaizdus. Vaizdai padaryti mini bepiločiu, priklausančiu Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Specialiajai stebėjimo misijai (toliau tekste ESBO SSM) Ukrainoje.

Tai buvo pirmieji paviešinti ESBO SSM vaizdai apie Rusijos radarus Rytų Ukrainoje. SSM aprašė detales savo ataskaitoje 38/2021, kurioje užfiksavo pastebėtą 51U6 „Kasta-2E1“ radarą bei artilerijos vienetus poligone prie Buhaivkos. Naudodamasis ankstesnėmis ESBO SSM ataskaitomis, DFRLab rado ir kitų radarų dislokacijos vietų Rytų Ukrainos okupuotoje teritorijoje. Šių dislokacijos vietų nustatymas, sudaro išsamesnį vaizdą apie Rusijos radarų dislokavimo okupuotose Rytų Ukrainos teritorijose mastą.

Su šiais stebėjimo radarais greičiausiai dirba Rusijos aptarnaujantis personalas ir jie dažnai pastebimi vietose, kuriose yra Rusijos elektroninio karo transporto priemonės. Jie tikriausiai naudojami aptikti Ukrainos ir ESBO SSM bepiločius.

@Michael1Sheldon/DFRLab nuotr./Žemėlapis, kuriame vaizduojamos keturių užfiksuotų radarų dislokacijos vietos palei kontaktinę liniją
@Michael1Sheldon/DFRLab nuotr./Žemėlapis, kuriame vaizduojamos keturių užfiksuotų radarų dislokacijos vietos palei kontaktinę liniją

„InformNapalm“ straipsnyje buvo parodytas radaras „Kasta-2E1“ gerai žinomame poligone netoli Buhaivkos. Šis poligonas dažnai minimas ESBO SSM pranešimuose dėl sunkiųjų ginklų, pažeidžiančių atitraukimo sąlygas, kaip numatyta 2015 m. vasario mėn. Minsko II susitarimuose. Virš 100 mm kalibro sunkieji ginklai turi būti atitraukti 25 km atstumu pagal Minsko I memorandumą, pasirašytą 2014 m. rugsėjo 19 d. Tokiems radarams kaip „Kasta-2E1“ Minsko susitarimai netaikomi.

Tačiau užsienio kariuomenės atitraukimas yra pagrindinė Minsko II sąlyga, kurią „Kasta-2E1“, priklausanti Rusijos Federacijai, pažeidžia. Tai taikoma ir kitiems šiame straipsnyje minimiems radarams.

Google Earth, InformNapalm nuotr./Palydoviniai vaizdai, rodantys radaro padėtį poligone netoli Buhaivkos
Google Earth, InformNapalm nuotr./Palydoviniai vaizdai, rodantys radaro padėtį poligone netoli Buhaivkos

Viena iš žinomesnių radaro dislokacijos vietų okupuotoje Ukrainos teritorijose yra aerodromas netoli Mospynės. Toje vietoje yra keturios zonos, kuriose viešose palydovinių vaizdų platformose, tokiose kaip „Google Earth“, galima pastebėti karinius automobilius, paslėptus po maskuojančiais tinklais.

Google Earth nuotr./Palydoviniai vaizdai, rodantys radarą ir elektroninio karo priemone aerodrome netoli Mospynės
Google Earth nuotr./Palydoviniai vaizdai, rodantys radarą ir elektroninio karo priemone aerodrome netoli Mospynės

Ankstyviausiai netoli Mospynės radarai buvo pastebėti ir užfiksuoti SSM 2018 m. sausio 19 d. ataskaitoje. Šioje ataskaitoje fiksuojamos P-15 arba P-19 radarų sistemos.

Kasdieninėje ataskaitoje 40/2020 ESBO SSM pranešė pastebėjusi tris elektroninio karo sistemas (R330Zh „Žitel“, R-934B „Sinica“ ir RB-636 „Svet-KU“) kartu su veikiančiu radaru 1RL134 (P-19) netoli vietovės Verbova Balka. Tai greičiausiai ta pati vieta, kaip aprašyta aukščiau, kuri yra apie kilometrą į šiaurės rytus nuo Verbova Balka.

Kasdieninėje ataskaitoje 297/2020 SSM vėl pranešė, kad 2020 m. gruodžio 11 d. mini bepiločiu netoli Verbova Balka pastebėjo radarą P-19.

Google Earth nuotr./Palydoviniai vaizdai, rodantys radarą netoli Faščivkos miesto
Google Earth nuotr./Palydoviniai vaizdai, rodantys radarą netoli Faščivkos miesto

Dar du kartus 2019 m. vasario ir kovo mėn. SSM pranešė pastebėjusi P-19 radarą ant šlako kalvos netoli Faščivkos miesto. „Google“ palydoviniai vaizdai labai aiškiai parodo šią vietą vaizduose, kurie datuojami 2018 m. balandžio ir birželio mėnesiais. Tačiau atrodo, kad sistema yra ant „Kamaz“ važiuoklės. Tai reikštų, kad tai yra „Kasta-2E1“, o ne „P-19“. Neaišku, ar tai yra ta pati sistema, kurią pastebėjo SSM.

Google Earth nuotr./Palydoviniai vaizdai, rodantys radaro vietą aerodrome netoli Rozivkos
Google Earth nuotr./Palydoviniai vaizdai, rodantys radaro vietą aerodrome netoli Rozivkos

2018 m. rugpjūčio 8 d. ESBO SSM pranešė, kad vienas iš jų tolimojo nuotolio bepiločių pastebėjo P-19 radarą netoli Rozivkos. Palydoviniai šios vietovės vaizdai rodo paruoštą tranšėjų ir gynybinių įtvirtinimų plotą sename aerodrome. Atidžiau tikrinant vaizdus, ​​datuojamus 2018 m. spalio mėn., buvo nustatytos dvi užmaskuotos transporto priemonės, kurių viena iš jų panaši į radarą P-19.

Neaišku, ar okupuotose teritorijose yra daugiau tokių radarų dislokacijos vietų. Visi šiame straipsnyje išvardyti atvejai buvo užfiksuoti palei kontaktinę liniją. Gali būti, kad periferijose yra ir kitų dislokacijos vietų.

Daugiau skaitykite – informnapalm.org/lt

Komentarai: 1
Temos: 2 Rusija Ukraina

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min