Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2014 08 14 /2014 08 15

Rusijos šarvuočių kolona kirto Ukrainos sieną

Rusijos „humanitarinės pagalbos“ siuntą gabenanti sunkvežimių kolona ketvirtadienį ir toliau juda Ukrainos link. Kijevui pabrėžiant, kad jis rusų kolonos neįsileis, baltieji sunkvežimiai artėja prie Ukrainos sienos jau lydimos ir net neperdažytų Rusijos karinių sunkvežimių. Vakarų šalių žurnalistai, esantys netoli „humanitarinės misijos“ sunkvežimių, praneša, kad, tikėtina, jog kolonoje važiuoja ir Rusijos desantininkai. Taip pat skelbiama, kad sunkvežimiai sustojo netoli Ukrainos sienos. Tuo metu kita Rusijos šarvuočių kolona kirto Ukrainos sieną.
Rusijos „humanitarinės pagalbos“ sunkvežimiai prie Voronežo miesto
Rusijos „humanitarinės pagalbos“ sunkvežimiai prie Voronežo miesto / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

01.03 val. Ukrainos kariai tikrina informaciją apie „humanitarinės pagalbos“ siuntą gabenančios kolonos buvimą netoli Ukrainos sienos. Apie tai naujienų agentūrą „Unian“ informavo šaltiniai Ukrainos sienos apsaugos tarnyboje ir Ukrainos gynybos ministerijoje. Taip pat tikrinama informacija apie Ukrainos sieną kirtusią Rusijos šarvuočių koloną.

22.52 val. Žurnalistas: Rusijos šarvuočių kolona kirto Ukrainos sieną

Daugiau kaip 20 Rusijos šarvuočių kolona kirto Ukrainos sieną. Kaip skelbia Tsn.ua, apie tai savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje pranešė žurnalistas Shaunas Walkeris. Jis teigė matęs, kaip Rusijos šarvuočių ir karinių sunkvežimių kolona kirto Ukrainos sieną.

21.39 val. Daugiau kaip 20 Rusijos šarvuočių juda Ukrainos sienos link

Daugiau kaip 20 Rusijos šarvuočių srityje, kurioje sustojo „humanitarinės misijos“ konvojus juda Ukrainos sienos link.

Apie tai savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje pranešė britų žurnalistas.

„Tai nepanašu į humanitarinę pagalbą. Kolona iš daugiau kaip 20 šarvuočių yra 10 km nuo Ukrainos sienos. Ši vilkstinė juda toliau“, – pranešė žurnalistas, pridėdamas nuotrauką su užfiksuotu šarvuočiu. Jis pažymėjo, kad tai atskira kolona, o ne tas pats minėtas „humanitarinės pagalbos“ konvojus, sustojęs netoli Ukrainos sienos.

20.42 val. Raudonasis Kryžius pranešė negavęs iš Rusijos Federacijos išsamios informacijos apie turinį, gabenamą rusų „humanitarinės pagalbos“ konvojaus.

18.42 val. Pasistatė palapines

Naujienų agentūra „Unian“ skelbia, kad netoli tos vietos, kur sustojo „humanitarinės misijos“ konvojus, pastatyta palapinių stovykla. Apie tai informavo BBC korespondentas Rusijoje savo socialinio tinklo paskyroje „Twitter“.

Tai esą gali būti požymis, kad puolimas yra atidėtas. Neatmetama, kad čia konvojus stovės iki rugpjūčio 17 d.

18.27 val. Tiksliai nežino „humanitarinės misijos“ konvojaus buvimo vietos

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba tiksliai nežino, kur yra Rusijos „humanitarinės pagalbos“ siuntą gabenanti sunkvežimių kolona, – skelbia naujienų agentūra „Unian“.

Anot naujienų agentūros korespondento, tai pranešė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos informacinio analitinio centro atstovas Andrejus Lysenka.

„Tikslios informacijos neturime. Jei panagrinėtume informaciją, kuri pateikiama internete, tada konvojus turėtų būti Ukrainos-Rusijos pasienio teritorijose“, – sakė A.Lysenka.

Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad „jei šis konvojus kirstų sieną,tai būtų laikoma karine agresija“.

16.29 val. Rusijos „humanitarinės misijos“ kolona sustojo netoli Ukrainos sienos. Apie tai pranešė BBC korespondentas Rusijoje socialiniame tinkle „Twitter“.

Konvojus sustojo 20 km nuo Rusijos Donecko miesto, esančio Rostovo srityje, – pranešė žurnalistas.

Kaip skelbia naujienų agentūra „Unian“, žurnalisto duomenimis, „humanitarinės misijos“ konvojus sustojo 20 km nuo Rostovo srityje esančio Donecko miesto (Rusija).

„Konvojus sustojo 20 km nuo Rusijos Donecko miesto, esančio Rostovo srityje“, – pranešė jis, atkreipdamas dėmesį, kad Rusijos Doneckas yra aštuoni kilometrai nuo Izvarino (Ukraina) geležinkelio stoties.

16:17 val. Sunkvežimių kolonoje – desantininkai? 

Vakarų šalių žurnalistai praneša, kad Rusijos „humanitarinės misijos“ kolona juda Izvarino pasienio punkto link.

Apie tai pranešė vienas dienraščio „The Guardian“ žurnalistas savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“. Šiuo metu žurnalistas yra Kamensko Šachtinske (Rostovo sritis). Nuo jo iki Ukrainos pasienio punkto yra apie 20 km.

„Financial Times” žurnalistė Courtney Weaver pranešė, kad „humanitarinės pagalbos“ siuntoje yra ir karinių lėktuvų bei kitos karinės technikos.

Kai kuriuose sunkvežimiuose, kurių turinį turėjo galimybę patikrinti žurnalistai, buvo pakuotės su grikiais ir miegmaišiai. Pranešama, kad žurnalistams sunkvežimių vidų rodęs vyriškis turėjo desantininkams būdinga tatuiruotę – panterą su parašiutu. 

14.47 val. Prie kolonos prisijungė BMP ir kariniai sraigtasparniai

„The Financial Times“ biuro Maskvoje vadovo pavaduotoja Courtney Weaver paskelbė nuotraukas, kurioje – prie „humanitarinės kolonos“ prisijungęs sunkvežimis, vežantis BMP (pėstininkų kovos mašiną).

Pasak jos, du tokie „mažučiai“ išniro iš už kolonos, kurią lydi ir du kariniai sraigtasparniai.

13.37 val. Kolona – vos už 45 km nuo Ukrainos

Rusijos „humanitarinės pagalbos“ sunkvežimių kolona pastebėta už 45 km nuo Ukrainos sienos. Šiuo metu sunkvežimiai yra Voronežo srityje, netoli sienos su Luhansko sritimi.

„Sprendžiant iš visko, šiuo metu konvojus yra Rusijos keliuose. Jeigu sunkvežimiai pervažiuos per tuos pasienio punktus Luhansko srityje, kurių nekontroliuoja ATO, tai sunkvežimiams teks nuvažiuoti dar daugiau negu šimtą kilometrų“, – rašoma „Euromaidano“ paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Beveik 300 sunkvežimių kolona buvo priversta padaryti lankstą, kai Kijevas nesuteikė jai leidimo įvažiuoti į šalies teritoriją iš šiaurės rytų regiono, kurį kontroliuoja vyriausybė.

facebook.com/Euromaidannews nuotr./Rusų „humanitarinės pagalbos“ kolonos vieta
facebook.com/Euromaidannews nuotr./Rusų „humanitarinės pagalbos“ kolonos vieta

12.51 val. Koloną lydi kariniai sunkvežimiai

BBC žurnalistas Steve'as Rosenbergas savo „Twitter“ paskyroje paskelbė nuotrauką, kurioje – Ukrainos link važiuojanti „humanitarinės pagalbos“ kolona, vykstanti kartu su kariniais Rusijos sunkvežimiais. Pastarieji net neperdažyti baltai.

11:59 val. „Humanitarinė misija“  Ukrainos kol kas nepasiekė

„Jokios kolonos Ukrainos teritorijoje nėra. Mes nežinome, kur jie nakvoja, bet Ukrainoje šių sunkvežimių nėra. Mes nesikreipėme į Rusiją su pagalbos prašymu, tik prašėme, kad jie susirinktų savo teroristus ir separatistus ir nuvežtų juos atgal į Rusiją“, – teigė I.Geraščenko.

11.28 val. Raudonasis Kryžius surengs derybas dėl humanitarinės kolonos

Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komiteto (TRKK) atstovas apsilankys Kijeve ir Maskvoje, kur dalyvaus derybose dėl Rusijos humanitarinės pagalbos nugabenimo į Ukrainos rytus, ketvirtadienį pranešė šios organizacijos atstovė.

TRKK operacijų Europoje ir Vidurinėje Azijoje vadovas Laurent'as Corbazas per derybas pabrėš nepriklausomos agentūros „griežtai humanitarinį vaidmenį“ ir kad „pagalbos pristatymas neturėtų būti politizuojamas“, sakė atstovė Anastasija Isiuk.

Numatoma, kad L.Corbazas išvyks iš Ženevos vėliau ketvirtadienį.

„Klausimas dėl (pagalbos kolonos) sienos kirtimo procedūros ir muitinės patikrinimo dar turi būti išsiaiškintas tarp abiejų šalių“, – nurodė A.Isiuk.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusijos „humanitarinės pagalbos“ sunkvežimiai prie Voronežo miesto
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusijos „humanitarinės pagalbos“ sunkvežimiai prie Voronežo miesto

9.08 val. Konvojus juda Ukrainos link

Naujienų agentūros „The Associated Press“ žurnalistai ketvirtadienį paryčiais matė sunkvežimius, išvažiuojančius iš vienos karinės bazės Voronežo mieste.

Kolona, kurią sudaro apie 262 sunkvežimiai, nuo antradienio vakaro stovėjo toje bazėje, kilus nesutarimams, kaip ir kurioje vietoje jai bus leista įvažiuoti į Rytų Ukrainą, kur vyriausybės pajėgos kaunasi su separatistais.

Pasiuntusi koloną pietiniu keliu, Rusija ketina nesilaikyti ankstesnio preliminaraus susitarimo pristatyti pagalbos siuntą į Ukrainos vyriausybės kontroliuojamą sienos perėją Charkovo srityje, kur ją turėtų patikrinti Raudonasis Kryžius.

Ukrainos naujienų agentūra „Unian“ pažymi, kad vis dar nėra aišku, kur, kada ir kaip Rusija ketina savo „humanitarinę pagalbą“ nugabenti į Ukrainą.

Ukraina reiškė nuogąstavimus, kad beveik 300 sunkvežimių kolona gali būti Trojos arklys, gabenantis karinę pagalbą prorusiškiems Rytų Ukrainos sukilėliams

Ukraina nustatė sąlygas rusų „humanitarinės pagalbos“ kolonai

Kijevas nustatė sąlygas dėl Rusijos pagalbos krovinių sukilėlių kontroliuojamiems Rytų Ukrainos regionams.

Vyriausybė, kuri anksčiau žadėjo blokuoti didžiulę, jos sienos link važiuojančią rusų sunkvežimių koloną, trečiadienį paskelbė, kad galėtų leisti pagalbai kirsti sieną po Ukrainos pasieniečių ir užsienio stebėtojų atlikto patikrinimo.

Ukraina reiškė nuogąstavimus, kad beveik 300 sunkvežimių kolona gali būti Trojos arklys, gabenantis karinę pagalbą prorusiškiems Rytų Ukrainos sukilėliams.

Kolonai važiuojant sienos link įtampa didėjo, Vakarų sostinės reiškė nuogąstavimus, kad ji gali eskaluoti konfliktą, dėl kurio Rusijos ir Vakarų santykiai ir taip yra blogiausi nuo Šaltojo karo laikų.

Tačiau humanitarinei krizei Ukrainos rytuose didėjant, Ukrainos prezidentūra užsiminė, kad labai reikalinga pagalba galėtų būti įleista, siekiant išvengti Rusijos „didelio masto invazijos“.

Šis pasiūlymas sudarytų sąlygas pagalbai, kuri yra skirta smarkiai nukentėjusiam Luhanskui, „kirsti artimiausią pasienio postą“ po Ukrainos pareigūnų ir Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos (ESBO) stebėtojų atlikto patikrinimo, sakė prezidento Petro Porošenkos atstovas Sviatoslavas Ceholka.

Tada misijai būtų leista važiuoti per sukilėlių kontroliuojamą teritoriją į Luhanską, kur „Raudonasis Kryžius dalys pagalbą civiliams gyventojams“, sakė jis.

Neaišku, ar į Ukrainą būtų įleisti sunkvežimiai, ar tik jų gabenamas krovinys. ESBO negalėjo patvirtinti, ar dalyvaus.

Kolona antradienį išvyko iš Maskvos srities su daugiau kaip 1,8 tūkst. t krovinių, tarp kurių yra medicininės įrangos, kūdikių maisto, miegmaišių ir elektros generatorių, pranešė Rusijos žiniasklaida.

Atrodo, kad kolona didelę trečiadienio dalį stovėjo aerodrome Pietvakarių Rusijos mieste Voroneže.

Kad pagalba yra reikalinga, neabejojama.

Po keturis mėnesius trukusių įnirtingų Ukrainos pajėgų ir sukilėlių mūšių separatistų bastionai liko be elektros, vandens tiekimo ir degalų, su mažėjančiomis maisto atsargomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius