Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 14d. 08:18 , atnaujinta: 2014 rugpjūčio 15d. 01:03

Rusijos šarvuočių kolona kirto Ukrainos sieną

Rusijos „humanitarinės pagalbos“ sunkvežimiai prie Voronežo miesto
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos „humanitarinės pagalbos“ sunkvežimiai prie Voronežo miesto

Rusijos „humanitarinės pagalbos“ siuntą gabenanti sunkvežimių kolona ketvirtadienį ir toliau juda Ukrainos link. Kijevui pabrėžiant, kad jis rusų kolonos neįsileis, baltieji sunkvežimiai artėja prie Ukrainos sienos jau lydimos ir net neperdažytų Rusijos karinių sunkvežimių. Vakarų šalių žurnalistai, esantys netoli „humanitarinės misijos“ sunkvežimių, praneša, kad, tikėtina, jog kolonoje važiuoja ir Rusijos desantininkai. Taip pat skelbiama, kad sunkvežimiai sustojo netoli Ukrainos sienos. Tuo metu kita Rusijos šarvuočių kolona kirto Ukrainos sieną.

01.03 val. Ukrainos kariai tikrina informaciją apie „humanitarinės pagalbos“ siuntą gabenančios kolonos buvimą netoli Ukrainos sienos. Apie tai naujienų agentūrą „Unian“ informavo šaltiniai Ukrainos sienos apsaugos tarnyboje ir Ukrainos gynybos ministerijoje. Taip pat tikrinama informacija apie Ukrainos sieną kirtusią Rusijos šarvuočių koloną.

22.52 val. Žurnalistas: Rusijos šarvuočių kolona kirto Ukrainos sieną

Daugiau kaip 20 Rusijos šarvuočių kolona kirto Ukrainos sieną. Kaip skelbia Tsn.ua, apie tai savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje pranešė žurnalistas Shaunas Walkeris. Jis teigė matęs, kaip Rusijos šarvuočių ir karinių sunkvežimių kolona kirto Ukrainos sieną.

21.39 val. Daugiau kaip 20 Rusijos šarvuočių juda Ukrainos sienos link

Daugiau kaip 20 Rusijos šarvuočių srityje, kurioje sustojo „humanitarinės misijos“ konvojus juda Ukrainos sienos link.

Apie tai savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje pranešė britų žurnalistas.

„Tai nepanašu į humanitarinę pagalbą. Kolona iš daugiau kaip 20 šarvuočių yra 10 km nuo Ukrainos sienos. Ši vilkstinė juda toliau“, – pranešė žurnalistas, pridėdamas nuotrauką su užfiksuotu šarvuočiu. Jis pažymėjo, kad tai atskira kolona, o ne tas pats minėtas „humanitarinės pagalbos“ konvojus, sustojęs netoli Ukrainos sienos.

20.42 val. Raudonasis Kryžius pranešė negavęs iš Rusijos Federacijos išsamios informacijos apie turinį, gabenamą rusų „humanitarinės pagalbos“ konvojaus.

18.42 val. Pasistatė palapines

Naujienų agentūra „Unian“ skelbia, kad netoli tos vietos, kur sustojo „humanitarinės misijos“ konvojus, pastatyta palapinių stovykla. Apie tai informavo BBC korespondentas Rusijoje savo socialinio tinklo paskyroje „Twitter“.

Tai esą gali būti požymis, kad puolimas yra atidėtas. Neatmetama, kad čia konvojus stovės iki rugpjūčio 17 d.

18.27 val. Tiksliai nežino „humanitarinės misijos“ konvojaus buvimo vietos

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba tiksliai nežino, kur yra Rusijos „humanitarinės pagalbos“ siuntą gabenanti sunkvežimių kolona, – skelbia naujienų agentūra „Unian“.

Anot naujienų agentūros korespondento, tai pranešė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos informacinio analitinio centro atstovas Andrejus Lysenka.

„Tikslios informacijos neturime. Jei panagrinėtume informaciją, kuri pateikiama internete, tada konvojus turėtų būti Ukrainos-Rusijos pasienio teritorijose“, – sakė A.Lysenka.

Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad „jei šis konvojus kirstų sieną,tai būtų laikoma karine agresija“.

16.29 val. Rusijos „humanitarinės misijos“ kolona sustojo netoli Ukrainos sienos. Apie tai pranešė BBC korespondentas Rusijoje socialiniame tinkle „Twitter“.

Konvojus sustojo 20 km nuo Rusijos Donecko miesto, esančio Rostovo srityje, – pranešė žurnalistas.

Kaip skelbia naujienų agentūra „Unian“, žurnalisto duomenimis, „humanitarinės misijos“ konvojus sustojo 20 km nuo Rostovo srityje esančio Donecko miesto (Rusija).

„Konvojus sustojo 20 km nuo Rusijos Donecko miesto, esančio Rostovo srityje“, – pranešė jis, atkreipdamas dėmesį, kad Rusijos Doneckas yra aštuoni kilometrai nuo Izvarino (Ukraina) geležinkelio stoties.

16:17 val. Sunkvežimių kolonoje – desantininkai? 

Vakarų šalių žurnalistai praneša, kad Rusijos „humanitarinės misijos“ kolona juda Izvarino pasienio punkto link.

Apie tai pranešė vienas dienraščio „The Guardian“ žurnalistas savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“. Šiuo metu žurnalistas yra Kamensko Šachtinske (Rostovo sritis). Nuo jo iki Ukrainos pasienio punkto yra apie 20 km.

„Financial Times” žurnalistė Courtney Weaver pranešė, kad „humanitarinės pagalbos“ siuntoje yra ir karinių lėktuvų bei kitos karinės technikos.

Kai kuriuose sunkvežimiuose, kurių turinį turėjo galimybę patikrinti žurnalistai, buvo pakuotės su grikiais ir miegmaišiai. Pranešama, kad žurnalistams sunkvežimių vidų rodęs vyriškis turėjo desantininkams būdinga tatuiruotę – panterą su parašiutu. 

14.47 val. Prie kolonos prisijungė BMP ir kariniai sraigtasparniai

„The Financial Times“ biuro Maskvoje vadovo pavaduotoja Courtney Weaver paskelbė nuotraukas, kurioje – prie „humanitarinės kolonos“ prisijungęs sunkvežimis, vežantis BMP (pėstininkų kovos mašiną).

Pasak jos, du tokie „mažučiai“ išniro iš už kolonos, kurią lydi ir du kariniai sraigtasparniai.

13.37 val. Kolona – vos už 45 km nuo Ukrainos

Rusijos „humanitarinės pagalbos“ sunkvežimių kolona pastebėta už 45 km nuo Ukrainos sienos. Šiuo metu sunkvežimiai yra Voronežo srityje, netoli sienos su Luhansko sritimi.

„Sprendžiant iš visko, šiuo metu konvojus yra Rusijos keliuose. Jeigu sunkvežimiai pervažiuos per tuos pasienio punktus Luhansko srityje, kurių nekontroliuoja ATO, tai sunkvežimiams teks nuvažiuoti dar daugiau negu šimtą kilometrų“, – rašoma „Euromaidano“ paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Beveik 300 sunkvežimių kolona buvo priversta padaryti lankstą, kai Kijevas nesuteikė jai leidimo įvažiuoti į šalies teritoriją iš šiaurės rytų regiono, kurį kontroliuoja vyriausybė.

facebook.com/Euromaidannews nuotr./Rusų „humanitarinės pagalbos“ kolonos vieta
facebook.com/Euromaidannews nuotr./Rusų „humanitarinės pagalbos“ kolonos vieta

12.51 val. Koloną lydi kariniai sunkvežimiai

BBC žurnalistas Steve'as Rosenbergas savo „Twitter“ paskyroje paskelbė nuotrauką, kurioje – Ukrainos link važiuojanti „humanitarinės pagalbos“ kolona, vykstanti kartu su kariniais Rusijos sunkvežimiais. Pastarieji net neperdažyti baltai.

11:59 val. „Humanitarinė misija“  Ukrainos kol kas nepasiekė

„Jokios kolonos Ukrainos teritorijoje nėra. Mes nežinome, kur jie nakvoja, bet Ukrainoje šių sunkvežimių nėra. Mes nesikreipėme į Rusiją su pagalbos prašymu, tik prašėme, kad jie susirinktų savo teroristus ir separatistus ir nuvežtų juos atgal į Rusiją“, – teigė I.Geraščenko.

11.28 val. Raudonasis Kryžius surengs derybas dėl humanitarinės kolonos

Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komiteto (TRKK) atstovas apsilankys Kijeve ir Maskvoje, kur dalyvaus derybose dėl Rusijos humanitarinės pagalbos nugabenimo į Ukrainos rytus, ketvirtadienį pranešė šios organizacijos atstovė.

TRKK operacijų Europoje ir Vidurinėje Azijoje vadovas Laurent'as Corbazas per derybas pabrėš nepriklausomos agentūros „griežtai humanitarinį vaidmenį“ ir kad „pagalbos pristatymas neturėtų būti politizuojamas“, sakė atstovė Anastasija Isiuk.

Numatoma, kad L.Corbazas išvyks iš Ženevos vėliau ketvirtadienį.

„Klausimas dėl (pagalbos kolonos) sienos kirtimo procedūros ir muitinės patikrinimo dar turi būti išsiaiškintas tarp abiejų šalių“, – nurodė A.Isiuk.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusijos „humanitarinės pagalbos“ sunkvežimiai prie Voronežo miesto
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusijos „humanitarinės pagalbos“ sunkvežimiai prie Voronežo miesto

9.08 val. Konvojus juda Ukrainos link

Naujienų agentūros „The Associated Press“ žurnalistai ketvirtadienį paryčiais matė sunkvežimius, išvažiuojančius iš vienos karinės bazės Voronežo mieste.

Kolona, kurią sudaro apie 262 sunkvežimiai, nuo antradienio vakaro stovėjo toje bazėje, kilus nesutarimams, kaip ir kurioje vietoje jai bus leista įvažiuoti į Rytų Ukrainą, kur vyriausybės pajėgos kaunasi su separatistais.

Pasiuntusi koloną pietiniu keliu, Rusija ketina nesilaikyti ankstesnio preliminaraus susitarimo pristatyti pagalbos siuntą į Ukrainos vyriausybės kontroliuojamą sienos perėją Charkovo srityje, kur ją turėtų patikrinti Raudonasis Kryžius.

Ukrainos naujienų agentūra „Unian“ pažymi, kad vis dar nėra aišku, kur, kada ir kaip Rusija ketina savo „humanitarinę pagalbą“ nugabenti į Ukrainą.

Ukraina reiškė nuogąstavimus, kad beveik 300 sunkvežimių kolona gali būti Trojos arklys, gabenantis karinę pagalbą prorusiškiems Rytų Ukrainos sukilėliams

Ukraina nustatė sąlygas rusų „humanitarinės pagalbos“ kolonai

Kijevas nustatė sąlygas dėl Rusijos pagalbos krovinių sukilėlių kontroliuojamiems Rytų Ukrainos regionams.

Vyriausybė, kuri anksčiau žadėjo blokuoti didžiulę, jos sienos link važiuojančią rusų sunkvežimių koloną, trečiadienį paskelbė, kad galėtų leisti pagalbai kirsti sieną po Ukrainos pasieniečių ir užsienio stebėtojų atlikto patikrinimo.

Ukraina reiškė nuogąstavimus, kad beveik 300 sunkvežimių kolona gali būti Trojos arklys, gabenantis karinę pagalbą prorusiškiems Rytų Ukrainos sukilėliams.

Kolonai važiuojant sienos link įtampa didėjo, Vakarų sostinės reiškė nuogąstavimus, kad ji gali eskaluoti konfliktą, dėl kurio Rusijos ir Vakarų santykiai ir taip yra blogiausi nuo Šaltojo karo laikų.

Tačiau humanitarinei krizei Ukrainos rytuose didėjant, Ukrainos prezidentūra užsiminė, kad labai reikalinga pagalba galėtų būti įleista, siekiant išvengti Rusijos „didelio masto invazijos“.

Šis pasiūlymas sudarytų sąlygas pagalbai, kuri yra skirta smarkiai nukentėjusiam Luhanskui, „kirsti artimiausią pasienio postą“ po Ukrainos pareigūnų ir Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos (ESBO) stebėtojų atlikto patikrinimo, sakė prezidento Petro Porošenkos atstovas Sviatoslavas Ceholka.

Tada misijai būtų leista važiuoti per sukilėlių kontroliuojamą teritoriją į Luhanską, kur „Raudonasis Kryžius dalys pagalbą civiliams gyventojams“, sakė jis.

Neaišku, ar į Ukrainą būtų įleisti sunkvežimiai, ar tik jų gabenamas krovinys. ESBO negalėjo patvirtinti, ar dalyvaus.

Kolona antradienį išvyko iš Maskvos srities su daugiau kaip 1,8 tūkst. t krovinių, tarp kurių yra medicininės įrangos, kūdikių maisto, miegmaišių ir elektros generatorių, pranešė Rusijos žiniasklaida.

Atrodo, kad kolona didelę trečiadienio dalį stovėjo aerodrome Pietvakarių Rusijos mieste Voroneže.

Kad pagalba yra reikalinga, neabejojama.

Po keturis mėnesius trukusių įnirtingų Ukrainos pajėgų ir sukilėlių mūšių separatistų bastionai liko be elektros, vandens tiekimo ir degalų, su mažėjančiomis maisto atsargomis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

15min tema Verslas

Valdžia rengiasi blogiausiam „Brexit“ scenarijui, bet tikisi Didžiosios Britanijos lietuvių antplūdžio

Aktualu

Paskelbti 2019 metų šauktinių sąrašai – pasitikrinkite, ar patekote

Aktualu

Rinkimus Klaipėdoje uosto vadovas bandys laimėti su uoste dirbančiais verslininkais bei jų pinigais

Tiesiogiai 15min iš Dakaro Gazas

Devintasis etapas Dakare: klastingos kopos ir bendras lietuvių startas

Tiesiogiai Gazas

Devintąjį Dakaro etapą motociklininkai pradėjo „dragu“ ant smėlio

Aktualu

Teismo verdikto dėl devynmetės mergaitės įvaikinimo visuomenė nesužinos: tai – paslaptis

Vardai

Birutė Navickaitė vėl sulaukė karčių Petro Gražulio žodžių: siūlė dukrai sakyti, jog tėvas – žuvęs

15min iš Gdansko Aktualu

Gedule skęstantis Gdanskas ruošiasi nužudytojo mero laidotuvėms – palaidos bazilikoje

Verslas

„Vaučeriai“ keliasi į įstatymą: kuponų teks prašyti, juos priims tik labai mažos parduotuvės

Mokslas.IT

Kaip sekasi blokuoti „Linkomaniją“?

Vardai

Liepa Norkevičienė vos neliko apgauta: sukūrusi filmo vertą istoriją aferistė prašė pagalbos vaikams

Aktualu

Kandidatų į prezidentus debatai KTU: švietimui prioritetą teiktų visi

Verslas

Mirė vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų – Medicinos banko savininkas Saulius Karosas

Verslas

R.Masiulis: pateikti civiliniai ieškiniai dėl Registrų centro „išskirtinių tarpininkų“

Sportas

Cristiano Ronaldo byloje – nauja moteris

Vardai

Ramūnas Vyšniauskas skiriasi su žmona Inese: santuoka truko 8 metus

Aktualu

AfD parlamentarui dirbantis vokietis kaltinamas sprogimo Ukrainoje organizavimu

Pasaulis kišenėje

Neįprastas reiškinys – upėje susiformavo didelis besisukantis ledo diskas

Aktualu

Žiniasklaida: Serbijoje sulaikytas vyras, planavęs nužudyti Vladimirą Putiną

Sportas

17-metė talentė pakomentavo ją apsupusius gandus

Aktualu

Keturių mėnesių dukrą po papurtymo į komą pasiuntęs tėvas paleistas iš areštinės

Gyvenimas

30 metų tyrimams skyręs prof. M.Greavesas: radau atsakymą, kodėl vaikai suserga leukemija

Aktualu

Britanijos parlamentas balsuos dėl nepasitikėjimo Th.May: ką tai reiškia?

Verslas

Taupyti ne tik progoms: finansiniai patarimai visiems metams

Sportas

Kandidatas į metų futbolininkus Ovidijus Verbickas atskleidė, už ką balsavo pats

Naujienos

15min tema Verslas

Valdžia rengiasi blogiausiam „Brexit“ scenarijui, bet tikisi Didžiosios Britanijos lietuvių antplūdžio

Aktualu

Paskelbti 2019 metų šauktinių sąrašai – pasitikrinkite, ar patekote

Verslas

Pensijų fondai pernai sudegino 3,9 proc. turto – bet dešimtmetis buvo sėkmingas

Tiesiogiai 15min iš Dakaro Gazas

Devintasis etapas Dakare: klastingos kopos ir bendras lietuvių startas

Tiesiogiai Gazas

9-asis Dakaro etapas motociklų įskaitoje: lyderiai laikosi konservatyvios taktikos

Aktualu

Rinkimus Klaipėdoje uosto vadovas bandys laimėti su uoste dirbančiais verslininkais bei jų pinigais

Aktualu

Teismo verdikto dėl devynmetės mergaitės įvaikinimo visuomenė nesužinos: tai – paslaptis

Vardai

Birutė Navickaitė vėl sulaukė karčių Petro Gražulio žodžių: siūlė dukrai sakyti, jog tėvas – žuvęs

15min iš Gdansko Aktualu

Gedule skęstantis Gdanskas ruošiasi nužudytojo mero laidotuvėms – palaidos bazilikoje

Verslas

„Vaučeriai“ keliasi į įstatymą: kuponų teks prašyti, juos priims tik labai mažos parduotuvės

Mokslas.IT

Kaip sekasi blokuoti „Linkomaniją“?

Vardai

Liepa Norkevičienė vos neliko apgauta: sukūrusi filmo vertą istoriją aferistė prašė pagalbos vaikams

Aktualu

Prie Kazlų Rūdos nuo kelio nuslydo vaikus vežęs autobusas

Aktualu

Kandidatų į prezidentus debatai KTU: švietimui prioritetą teiktų visi

Pasaulis kišenėje

Neįprastas reiškinys – upėje susiformavo didelis besisukantis ledo diskas

Verslas

Mirė vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų – Medicinos banko savininkas Saulius Karosas

Verslas

R.Masiulis: pateikti civiliniai ieškiniai dėl Registrų centro „išskirtinių tarpininkų“

Vardai

Ramūnas Vyšniauskas skiriasi su žmona Inese: santuoka truko 8 metus

Sportas

Cristiano Ronaldo byloje – nauja moteris

Aktualu

AfD parlamentarui dirbantis vokietis kaltinamas sprogimo Ukrainoje organizavimu

Aktualu

Žiniasklaida: Serbijoje sulaikytas vyras, planavęs nužudyti Vladimirą Putiną

Aktualu

Keturių mėnesių dukrą po papurtymo į komą pasiuntęs tėvas paleistas iš areštinės

Aktualu

Serbijos sostinėje tūkstančiai žmonių protestuoja prieš vyriausybę

Praktiški patarimai

Vardai

Penkios Monikos Linkytės nesėkmės scenoje: „Prisipažįstu – kartą skridau nuo scenos“

Vardai

Gera keliauti kartu

Video

02:01
00:17
20:02

Praktiški patarimai

Parašykite atsiliepimą apie 15min