Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos saugumas nustatė našlės mirtininkės tapatybę (nuotraukos)

Džanet Abdurachmanova
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Žuvusi mirtininkė su savo vyru U.Mahomedovu
Šaltinis: 15min
0
A A

Iškart po dvigubo sprogimo kovo 29 dieną Rusijos specialiosios tarnybos pareiškė, kad teroro aktas – Šiaurės Kaukazo kovotojų darbas.

Remiantis surinkta medžiaga saugumui jau pavyko nustatyti vienos iš dviejų žuvusių sprogdintojų asmenybę. Apie tai praneša RIA NOVOSTI.

Tokia informacija pranešama apie moterį, kuri susisprogdino stotyje „Park kultury“. Kaukaze dirbantys pareigūnai patvirtino, kad ši moteris gimusi Dagestane. 

Laikraštis „Kommersant“ rašo, kad žuvusi sprogdintoja – 20 metų Marcha Ustarchanova. Dar 2009 metais ji paliko namus ir įstojo į kovotojų prieš Rusijos federalinę valdžią gretas. Vėliau ištekėjo už Gudermeso kovotojų lyderio Said Amino Chizrijevo. Giminaičiai, kaip tvirtina Rusijos spauda, paskelbė moters paiešką, kreipėsi į miliciją. 2009 m. rudenį Chizrijevas žuvo mūšyje. Galbūt todėl, laikraščio „Kommersant“ nuomone, jauna našlė galėjo tapti šachide.

„Life News“ patvirtino šią informaciją. Tačiau taip pat iškėlė versiją, kad stotyje „Park kultury“

Life news nuotr./Dagestano kovotojas Umalatas Mohomedovas
Life news nuotr./Dagestano kovotojas Umalatas Mahomedovas

teroro aktą galėjo surengti Umalato Mahomedovo, kito 2009 metais žuvusio kovotojo,  našlė, 17 metų Džanet Abdulajeva (kitur minima kaip Abdurachmanova).

Tačiau kol kas nepavyko surinkti duomenų apie moterį, kuri susisprogdino stotyje „Lubianka“.

Papildyta 15.30 val. Šiuo metu ligoninėse gydoma apie 90 nukentėjusiųjų po dvigubo sprogimo. Penktadienį ligoninėje mirė 40–oji teroristinio akto auka. Tai –  51 metų asmuo. Pabrėžiama, kad dar trys sužeistieji yra itin sunkios būklės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min