-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusijos šešėlyje – lietuvių ir lenkų žinia iš Mariupolio: Ukraina sulauks paramos, Maskva – sankcijų

Rusijai sutelkus daugiau kaip 100 tūkst. karių Ukrainos pasienyje, Lietuva ir Lenkija į Donbasą atsiuntė aukšto lygio politikų delegacijas. Iš Pietryčių Ukrainos Mariupolio uostamiesčio lietuviai ir lenkai trečiadienį pasiuntė politinę žinią – parama Ukrainai bus tęsiama, o Maskvai turi būti didinamas spaudimas, įskaitant ekonomines sankcijas. Įtampai Donbase pasiekus aukščiausią tašką nuo 2014 metų, ukrainiečiai rengiasi atremti galimą puolimą ir baiminasi provokacijų, kurios galėtų pakurstyti plataus masto karą.

Mariupolyje viešintys 15min žurnalistai įsitikino, kad gyventojai jaučia nerimą dėl įvykių pasienyje – gatvėje žmonių mažiau nei įprastai, tačiau nepaprastoji padėtis nėra įvesta.

Lietuvių ir lenkų politikus Mariupolyje pasitikęs artimas prezidento Volodymyro Zelenskio bendražygis, parlamentaras Ruslanas Stafančiukas teigė, kad draugų parama ukrainiečiams dabar ypač reikalinga.

„Svarbu, kad ne tik čia esate ir kalbate, bet ir dėl to, kad esate čia ir kaip geri ir labai svarbūs mūsų draugai. Lenkija ir Lietuva yra mūsų sąjungininkai“, – sakė Ukrainos Rados vicepirmininkas.

Į Donecko sritį atvykęs Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas ukrainiečius patikino, kad Lietuva ir toliau teiks humanitarinę ir karinę pagalbą. Jis iš Vilniaus atsivežė žinią, kad šalyje galės gydytis dar daugiau ukrainiečių karių.

Kartu su juo regione lankosi Lenkijos vicemaršalka Malgožata Gosievska.

„Lietuva šį konfliktą vertina kaip situaciją, kurioje kalta tik viena pusė – Rusija. Pritariame visoms sankcijoms, kurios jai taikomos, ypatingai ekonominėms“, – ukrainiečių kolegai sakė P.Saudargas.

Vilkėdami šarvines liemenes, trys politikai paskelbė bendrą pareiškimą, kuriuo paragino tarptautinę bendruomenę nelikti abejingą ir didinti spaudimą Maskvai.

VIDEO: R.Stafančiukas prašo didinti spaudimą Rusijai – Ukrainos pasienyje ji sutelkė virš 100 tūkst. karių

Rengiamasi galimam puolimui

Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas sako, kad įtampa Rytų Ukrainoje dabar didžiausia nuo 2014 metų, kai Maskva aneksavo Krymą, o šalies rytuose prasidėjo konfliktas tarp Rusijos remiamų separatistų ir ukrainiečių karių.

Diplomato teigimu, Ukrainos kariuomenė yra gerai parengta, o labiausiai baiminasi galimų provokacijų, kurios gali išaugti į didesnį konfliktą.

„Ukrainiečių pajėgos per šiuos septynerius metus pasikeitusios į gerąją pusę kardinaliai. Rengiamasi galimam puolimui, tačiau tai daroma solidžiai, nepasiduodant provokacijai, o tai yra labai sudėtinga ir tam būtina tarptautinė parama“, – 15min sakė ambasadorius.

VIDEO: Rusija telkia karius prie Ukrainos sienos: ar yra ko baimintis?

Pasiūlymas Putinui

Siekdami užkirsti kelią eskalacijai, į Donbasą ukrainiečiai kviečia ne tik lietuvius ir lenkus, bet ir rusus. Prezidentas Volodymyras Zelenskis susitikti ties fronto linija antradienį viešai pakvietė Rusijos vadovą Vladimirą Putiną.

Įtampa kasdien auga ir fronte – nuo metų pradžios čia jau žuvo 30 ukrainiečių karių. Per visus praėjusius metus konfliktas nusinešė 50 gyvybių. Iš viso Rytų Ukrainos karas jau pražudė per 13 tūkst. žmonių.

Ukrainos valdžia sako, kad atgrasyti nuo Rusijos agresijos galėtų naujos Vakarų sankcijos Maskvai ir integracija į NATO. Šiais klausimais ji turi Lietuvos ir Lenkijos palaikymą, tačiau dėl platesnės paramos optimistinių nuotaikų nedaug. Ar ukrainiečiai liktų vieni, Rusijos kariams kirtus ribą – šis klausimas šiomis dienomis aktualesnis nei bet kada pastaraisiais metais iki šiol.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius