Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos šnipų skandalas Lenkijoje: suaktyvėjimas pastebėtas dar iki karo su Ukraina

Lenkijos karininkas. Asociatyvinė nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Lenkijos karininkas. Asociatyvinė nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lenkiją krečia šnipų skandalas. Prieš kelias dienas sulaikytas karininkas, turintis didelę darbo patirtį Lenkijos Gynybos ministerijoje, taip pat teisininkas, dėl pastarojo suėmimo penktadienį teismas turėtų priimti sprendimą. Taip pat penktadienį darbą dėl šio įvykio pradeda Seimo specialiųjų tarnybų tyrimo komisija. O ekspertai svarsto, kiek Rusijos šnipų galėtų veikti Lenkijoje, jų suaktyvėjimas pastebėtas dar prieš Rusijos karo su Ukraina, rašo Tvn24.pl.

Tvn24.pl žiniomis, dėl teisininko, įtariamo šnipinėjus Rusijai, arešto teismas ketina apsispręsti penktadienį. Tiesa, procesas gali užsitęsti, kadangi įtariamasis turi teisę reikalauti leisti susipažinti su visa informacija, surinkta dėl jo veiklos.

Trečiadienį Varšuvoje sulaikytas vyras ketvirtadienį išgirdo įtarimus šnipinėjimu svetimai valstybei. Neoficialiais Tvn24.pl duomenimis, jis bendradarbiavo su Rusijos žvalgyba. Teigiama, kad jis dalyvaudavo Seimo komisijos posėdžiuose, kuriuose svarstyti degalų rinkos klausimai.

Pastebėta, kad dar iki įvykių Ukrainoje Rusijos Federacijos žvalgyba buvo suaktyvėjusi. Pirmiausia, kad pasirengtų šiai operacijai, o paskui stebėtų jos vykdymą, NATO ir Europos Sąjungos šalių reakciją, – tikina M.Dukaczewskis.

Tai buvo ne vienintelis sulaikytas šnipinėjimu įtariamas lenkas šią savaitę. Karinė prokuratūra tiria Lenkijos kariuomenės karininko bylą, jis taip pat įtariamas šnipinėjimu Rusijai. 

Ekspertai tuo tarpu svarsto, koks tinklas Rusijos šnipų galėtų veikti Lenkijoje. Anot buvusio Karinės informacinės tarnybos vadovo, generolo Mareko Dukaczewskio, atsakyti, kiek šnipų veikia Lenkijoje, negali niekas, bet viena aišku – suaktyvėjimas pastebėtas dar prieš įvykius Ukrainoje.

Valstybės saugumo biuro buvęs vicepirmininkas Piotras Niemczykas tikina, kad Lenkijos tarnybos irgi nesnaudžia, o jų pasiekimai esą yra ne mažesni, nei kolegų Vakaruose.

Abu ekspertai pripažįsta, kad grėsmė iš Rusijos pusės vertinama kaip itin rimta, nes jos žvalgybos tarnybos turi didžiulę patirtį, iš ten nenuteka informacija, stengiamasi išlaikyti visus informatorius ir agentus. „Jie dirba preciziškai. Jokia informacija apie sėkmę ar nesėkmę nepasklinda“, – teigia P.Niemczykas.

„Pastebėta, kad dar iki įvykių Ukrainoje Rusijos Federacijos žvalgyba buvo suaktyvėjusi. Pirmiausia, kad pasirengtų šiai operacijai, o paskui stebėtų jos vykdymą, NATO ir Europos Sąjungos šalių reakciją“, – tikina M.Dukaczewskis.

Lenkijos politikai taip pat neslepia nusivylimo dėl šios istorijos. Kaip pasakė vicepremjeras Januszas Piechocinskis, „liūdna, kad Lenkijos karininkas išduoda tėvynę dėl neaiškių motyvų“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min