Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Rusijos stačiatikiai: draudimas mušti vaikus prieštarauja Šventajam Raštui

Rusijos stačiatikių bažnyčia pasmerkė naują įstatymą, uždraudžiantį mušti vaikus. Esą šis teisės aktas pažeidžia Šventąjį Raštą, rašo „The Moscow Times“.
Rusijos stačiatikiai nepatenkinti įvestomis bausmėmis už smurtą prieš vaikus.
Rusijos stačiatikiai nepatenkinti įvestomis bausmėmis už smurtą prieš vaikus. / 123rf.com nuotr.

Naujasis įstatymas, uždraudžiantis fizines bausmes šeimos nariams, iš Rusijos šeimų „atima teisę, kurią tėvams suteikė pats Dievas“. Taip rašoma Maskvos patriarchato pranešime.

O patriarchato komisija šeimos, motinystės ir vaikų klausimu pridūrė, esą Biblija toleruoja „protingas fizines bausmes su meile“. Stačiatikių bažnyčios vadovai mano, kad naujas teisės aktas neturi moralinio pagrindo ir kertasi su tradicinėmis šeimos vertybėmis.

Tiesa, pranešime galiausiai nurodoma, kad vaikus reikia saugoti nuo tokių bausmių, kurios kelia pavojų jų sveikatai.

Įstatymą pirmadienį pasirašė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. O jame už fizines bausmes šeimos nariams numatomos administracinės nuobaudos, o rimtesnių sumušimų atvejais – baudžiamoji atsakomybė.

Teisės aktu nepatenkinta ne tik Rusijos stačiatikių bažnyčia. Jį atšaukti jau pareikalavo ultrakonservatyvi ir įtakinga įstatymų leidėja Jelena Mizulina, prabilusi apie „neteisėtą kišimąsi į šeimų reikalus“.

„Nebūtina bausti tėvų už tai, kad jie suduoda savo vaikui, – aiškino stačiatikių dvasininkas Fiodoras Liudogovskis. – Aišku, nereikia ir pripažinti fizinių bausmių teigiamu dalyku.

Noras naudoti jėgą dažniausiai kyla dėl susierzinimo, beviltiškumo jausmo. Žvelgiant iš krikščioniškos varpinės, tai gali būti laikoma ženklu, kad atėjo metas būti geresniu žmogumi“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais