15 dienos proga! Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur.
Išbandyti
Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Rusijos taikiniu 2017-aisiais bus Vokietija

Nenuostabu, kad Kremlius žinią apie iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) išsiunčiamus Rusijos diplomatus sutiko nuosaikiai, rašo „The New York Times“. Rusija jau rengiasi sausio 20-ajai dienai, kai JAV prezidentu taps Vladimirą Putiną itin gerbiantis Donaldas Trumpas, kurio administracijoje bus daug Kremliaus bičiulių.
Angela Merkel ir Vladimiras Putinas
Angela Merkel ir Vladimiras Putinas / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

Bet Baracko Obamos pasitraukimas V.Putinui sukels ir problemų. Dabar Rusijos lyderiui reikės naujo priešo, kuriam galės suversti kaltę dėl šalies problemų. Kas gali tapti naujuoju Rusijos priešu ir propagandos taikiniu? Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

A.Merkel yra puikus taikinys Maskvai. Vokietija rudenį rengs parlamento rinkimus, kuriuose vilčių turi ir Kremliaus politikai simpatizuojančios politinės jėgos.

Tuo metu A.Merkel Vokietijos kanclere bandys tapti ketvirtąjį kartą, likdama vienintele Europos lydere, nusiteikusia ryžtingai duoti atsaką Rusijos agresijai.

Nuo pat Krymo aneksijos 2014 metų pradžioje Vokietijos lyderė buvo garsiausiai sankcijų Rusijai reikalaujanti vadovė. Ji pakvietė į šalį daugiau nei milijoną pabėgėlių, tą patį ragindama daryti ir kitas Europos Sąjungos valstybes.

Ji vis dar tiki vieninga ir integruota Europos Sąjunga, ginančia liberalias vertybes ir duodančia politinį bei ekonominį atsaką Rusijai.

Išbandys JAV taikytus metodus

Panašu, kad Rusija rengiasi sukurti tokį patį spaudimą A.Merkel, kokį 2016-aisiais taikė JAV demokratų kandidatei, buvusiai valstybės sekretorei Hillary Clinton.

Ta pati programišių grupuotė, kuri įsilaužė į JAV demokratų partijos elektroninio pašto sistemą, po kurio laiko atakavo ir Vokietijos Bundestagą bei, panašu, pagrobė pavienių jo narių saugotą informaciją.

Tai, kas vyko JAV prezidento rinkimų metu, turėtų siųsti signalą Vokietijai, kad jos laukia nešvariausi, aktyviausi ir labiausiai varginantys rinkimai modernioje šalies istorijoje.

„Scanpix“/AP nuotr./Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton antrieji debatai
„Scanpix“/AP nuotr./Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton antrieji debatai

Tiesa, Vokietija jau žino, ko galima laukti iš Kremliaus, ir yra pasiruošusi duoti atsaką.

Vokiečiai jau žino, kad Kremlius naudojasi metodu, kuris vadinamas „Zersetzung“. Jo tikslas – sugriauti vakariečių tikėjimą Vakarų liberalios tvarkos, institucijų patikimumu, diskredituoti Europos Sąjungos tikslus ir planus.

Bandoma pakirsti pasitikėjimą NATO, laisva rinka, žodžio laisve ir žiniasklaida. „Zersetzung“ veikia per melo ir netikrų naujienų skleidimą, pilkųjų zonų, kuriose nieko nereiškia faktai, kūrimą.

Šiuos metodus naudoja ne tik buvusi Rusijos lyderio darbovietė KGB. Tą patį metodą taikė ir Rytų Vokietijos žvalgyba „Štazi“. Psichologinis karas, gandų skleidimas, bandymas papirkti politikus ir taip parodyti, kad visa sistema yra korumpuota.

Ši sistema buvo naudojama ir prieš sovietinius disidentus, ir prieš tariamus priešus Vakaruose.

Iššūkis visuomenei

Atakai prieš Vokietiją turės ruoštis ne tik politikai, bet ir žiniasklaida, ir visa visuomenė. Po D.Trumpo kampanijos išvadas padarė ir netikrų naujienų skleidimo platformomis tapę socialiniai tinklai, žadantys didesnę kontrolę.

Vokietijos dienraštis „Die Zeit“, kartu su ZDF televizija, jau suvienijo jėgas, kad atskleistų Rusijos dezinformacijos kampanijos mastą. Vokietijos žiniasklaidą pasiekė dešimtys tūkstančių laiškų, kuriuose buvo aptarinėjami propagandos Ukrainoje metodai.

Šiandieninė Rusija nebėra 90-ųjų Rusija, tačiau ji siekia atkurti Sovietų Sąjungos galią. Šiandienos Rusija žengia koja kojon su Vakarais, – rašoma viename iš laiškų.

Juose buvo nurodomos teminės linijos, kuriomis turi sekti Kremliaus atstovai, skleidžiantys propagandą kitose valstybėse.

„Šiandieninė Rusija nebėra 90-ųjų Rusija, tačiau ji siekia atkurti Sovietų Sąjungos galią. Šiandienos Rusija žengia koja kojon su Vakarais“, – rašoma viename iš laiškų.

„Prasidėjo pasaulinis diplomatijos karas, bet jame kenčia ir Vakarai. Dar neaišku, kas laimės“, – priduriama laiške, turint galvoje dėl Krymo aneksijos Kremliui smogusias Vakarų sankcijas.

Nėra abejonių, kad panašūs nurodymai duoti ir JAV demokratų partiją atakavusiems programišiams, ir tiems, kurie pasirengę atakai Vokietijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius