Dabar populiaru
Publikuota: 2010 vasario 4d. 19:28

Rusijos Tatarstano respublikos prezidento pasikeitimas – naujos eros pradžia

Rustamas Minichanovas
„Scanpix“ nuotr. / Rustamas Minichanovas

Rusijos Tatarstano respublikos vyriausybė ketvirtadienį patvirtino naują prezidentą, kuris perims postą iš lyderio, vadovavusio šiam energijos išteklių turtingam ir daugiataučiam Rusijos regionui nuo Sovietų Sąjungos žlugimo.

Mintimeras Šaimijevas, kuris 3,8 mln. gyventojų turinčiam regionui nepertraukiamai vadovavo nuo 1991 metų, daugelį apstulbino paskelbęs, kad nebesieks pratęsti savo įgaliojimų, kai kovą baigsis jo kadencija.

Rusijoje buvo daug diskutuojama dėl šio politiko pasitraukimo motyvų, taip pat ką toks žingsnis reiškia kitiems ilgamečiams regionų gubernatoriams, kurie tapo neatsiejami nuo naujosios Rusijos įvaizdžio jau per prezidento Boriso Jelcino kadenciją.

Kaip ir dauguma dabartinių Rusijos lyderių, M.Šaimijevas iki Sovietų Sąjungos žlugimo buvo Komunistų partijos regioninio skyriaus vadovas, o vėliau tapo Rusijos Tatarstano respublikos prezidentu.Tatarstano Valstybės taryba ketvirtadienį vienbalsiai patvirtino Rustamo Minichanovo kandidatūrą, sakoma šio regiono oficialiame tinklalapyje. Naujasis respublikos prezidentas pakeis 73 metų M.Šaimijevą, kurio kadencija baigsis kovo 25 dieną.

Šiame Valstybės tarybos posėdyje dalyvavo 94 iš 99 deputatų. 52 metų R.Minichanovas buvo Tatarstano premjeras nuo 1998 metų.

„Neabejoju, kad jis (Minichanovas) deramai tęs respublikos pasirinktą kelią Tatarstano žmonių labui“, – sakė Rusijos prezidento įgaliotasis atstovas Pavolgio federalinėje apygardoje Grigorijus Rapota.

Regionų gubernatoriai Rusijoje iš pradžių buvo renkami tiesioginiuose rinkimuose, kuriuose rinkėjai aktyviai balsuodavo. Tačiau vėliau prezidento Vladimiro Putino iniciatyva buvo priimtas įstatymas, pagal kurį gubernatorių kandidatūras teikia valstybės vadovas, o jas tvirtina regionų tarybos.

Kaip ir dauguma dabartinių Rusijos lyderių, M.Šaimijevas iki Sovietų Sąjungos žlugimo buvo Komunistų partijos regioninio skyriaus vadovas, o vėliau tapo Rusijos Tatarstano respublikos prezidentu.

Jis buvo laikomas pavyzdingu lyderiu, sugebėjusiu išlaikyti stabilumą regione, kurio gyventojai priklauso daugeliui skirtingų etninių ir religinių bendruomenių, tarp kurių vyrauja ortodoksai rusai ir musulmonai totoriai.

Tačiau kai kurie kritikai sakė, jog stabilumas buvo užtikrintas M.Šaimijevui vykdant griežtos linijos politiką.

Buvęs M.Šaimijevo atstovas spaudai Irekas Murtazinas praeitų metų lapkritį buvo nuteistas kalėti 21 mėnesį, kai buvo nustatyta, kad jis savo tinklaraštyje paskelbė klaidinantį pranešimą, jog respublikos prezidentas mirė atostogaudamas Turkijoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min