Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 07 25, 10:06

Rusijos teismas užstojo Michailą Chodorkovskį

Rusijos Aukščiausiasis Teismas pakeitė savo sprendimą ir patenkino Michailo Chodorkovskio skundą dėl nuosprendžio antrojoje byloje, palikusio Vladimiro Putino neapykantą užsitraukusį verslininką kalėjime iki 2016 metų.
Michailas Chodorkovskis teisme
Michailas Chodorkovskis teisme / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vis dėlto garsiausio pasaulyje Rusijos kalinio advokatas abejoja, jog tai atves į verdikto pakeitimą.

Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Viačeslavas Lebedevas antradienį įpareigojo žemesnės instancijos Maskvos miesto teismą pradėti priežiūros bylą dėl pastarojo nuosprendžio, nors prieš kelis mėnesius jo kolega iš to paties Aukščiausiojo Teismo atsisakė patenkinti skundą.

Į klausimą, ar gali šis sprendimas būti nuosprendžio pakeitimo prologu, Aukščiausiojo Teismo atstovas Pavelas Odincovas atsakė: „Padarinių komentuoti negalime. Tai ne mūsų kompetencija“.

Buvęs naftos bendrovės vadovas Michailas Chodorkovskis, sėdinti kalėjime nuo 2003 metų, pavadino savo bylą politine ir paskelbė jos užsakovu Igorį Sečiną, kuris daugiau nei dešimt metų petys petin dirba su prezidentu Vladimiru Putinu.

Prasidėjus trečiajam V.Putino Kremliuje laikotarpiui, I.Sečinas buvo paskirtas vadovauti naftos bendrovei „Rosneft“, užvaldžiusiai „Jukos“ aktyvus po jos bankroto. V.Putino bendražygis neigė savo sąsajas su persekiojimu.

Naujas Aukščiausiojo Teismo verdiktas nesuteikė optimizmo M.Chodarkovskio advokatui Jurijui Šmidtui.

„Tai gali būti kokie nors formalūs motyvai, kurie iš esmės neturės įtakos galutiniam rezultatui“, – sakė jis agentūrai „Reuters“.

Pernai Aukščiausiasis Teismas paleido į laisvę verslininką Aleksejų Kozlovą, kuris taip pat vadino savo bylą užsakyta.

Jo žmona Olga Romanova pastaraisiais mėnesiais dalyvavo organizuojant didžiausias nuo V.Putino atėjimo į valdžią protesto akcijas. Po kelių mėnesių A.Kozlovas vėl atsidūrė kalėjime, kur jį sugrąžino žemesnės instancijos Maskvos teismas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min