Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 4d. 22:48

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ragina iš Lietuvos atimti Gatajevų vaikus

Gatajevų drama: vieniems – didvyriai, kitiems – nusikaltėliai.
LŽ nuotr. / Malikas ir Chadižat Gatajevai

Rusijos žiniasklaida skelbia, kad Lietuva nepanoro su Rusija leistis į pokalbius dėl Maliko ir Chadižat Gatajevų augintų vaikų sugrąžinimo į Čečėniją. Rusijoje šis klausimas iškeltas aukščiausiu lygiu, o Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas kalba apie būtinybę, jo žodžiais, išlaisvinti vaikus.

Laikraštis „Izvestija“ rašo, kad lapkričio viduryje Rusijos ambasada Lietuvoje parašė laišką mūsų šalies Užsienio reikalų ministerijai (URM), kuriame teigė, kad Čečėnijos švietimo ir mokslo reikalų viceministras Achmedas Usmanovas ir vaikų namų direktorius Gilanis Daurbekovas nori atvykti į Lietuvą pasikalbėti su socialinės apsaugos ir darbo ministre Algimanta Pabedinskiene.

Jie norėjo iškelti klausimą dėl anksčiau Gatavejų augintų, dabar „SOS vaikų kaime“ gyvenančių penkių vaikų grąžinimo į Čečėniją.

Anot laikraščio, Lietuvos URM atrašė nematanti reikalo tokiam susitikimui, be to, visiems vaikams suteiktas pabėgėlio statusas.  

Anot laikraščio, Lietuvos URM atrašė nematanti reikalo tokiam susitikimui, be to, visiems vaikams suteiktas pabėgėlio statusas.  

Valstybės Dūmos narys Šamsailas Saralijevas piktinosi, kad Lietuvos valdžia šiuo klausimu į kalbas nesileidžia.

Jis aiškino, kad Gatajevai vežė sergančius vaikus į Lietuvą, kur juos gydė naudojant tarptautinių organizacijų paramą.

„Spectarnybos pradėjo juos lenkti bendradarbiauti prieš Rusiją ir atskirus jos regionus – Pietų Osetiją, Ingušiją, Čečėnijos respubliką. Šeima atsisakė. Tada buvo iškelta baudžiamoji byla dėl žiauraus elgesio su vaikais, po kurio laiko vaikus atėmė“, – kalbėjo Dūmos deputatas.

Vėliau Gatajevai pabėgo į Suomiją ir ten paprašė politinio prieglobsčio.

„Scanpix“/„Anadolu Ajansi“ nuotr./Sergejus Lavrovas
„Scanpix“/„Anadolu Ajansi“ nuotr./Sergejus Lavrovas

„Izvestija“ rašo, kad šis klausimas Rusijoje iškeltas aukščiausiu lygiu.

Lapkričio 19 dieną Valstybės Dūmoje per vyriausybės valandą Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sakė, jog „dėl vaikų išlaisvinimo ir sugrąžinimo į tėvynę ir toliau vyksta darbas“. Jiis pridūrė, kad kalbamasi ir su Europos Tarybos atstovais.

G.Batulevičius: LAT Gatajevus prpažino kaltais

„SOS vaikų kaimo“ atstovai teigia, kad Gatajevų auginti vaikai gyvena gerai ir, kaip ir kiti vaikai, eina į mokyklą, lanko būrelius.

Vilniaus SOS vaikų kaimo direktorius Gedas Batulevičius „Izvestija“ sakė, kad vienintelis būdas grąžinti vaikus į Čečėniją – rasti tikruosius jų tėvus ir tėvystę patvirtinti DNR testu.

SOS vaikų kaimo direktorius pabrėžė, kad, kaip vaikų globėjai, jie privalo ginti vaikų interesus ir užtikrinti jų teisę į asmeninį gyvenimą.

Gedas Batulevičius „Izvestija“ sakė, kad vienintelis būdas grąžinti vaikus į Čečėniją – rasti tikruosius jų tėvus ir tėvystę patvirtinti DNR tesu.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) lapkritį paliko galioti žemesnės instancijos teismų sprendimus, kuriais Suomijoje prieglobstį gavusi čečėnų pora Malikas ir Khadizhat Gatajevai nuteisti dėl buvusios globotinės nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Teismui išnagrinėjus nuteistųjų gynėjų kasacinius skundus, abiem Gatajevams nustatyta galutinė laisvės atėmimo bausmė – 6 mėnesiai ir 21 diena. Dėl grasinimų nužudyti globotinę pora išteisinta.

Žmogaus teisių gynėjai šioje byloje įžvelgė galimų pažeidimų, nes kilo klausimų dėl Lietuvos VSD pareigūnų vaidmens joje, svarstyta, ar su tuo negali būti susijusios Rusijos tarnybos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min