Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos valdžia nusitaikė uždrausti ir žmogaus teisių organizaciją „Memorial“

Propaganda Rusijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / V.Putinas nemėgsta, jeigu kažkas Rusijoje mano kitaip nei jis
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos Teisingumo ministerija siekia, kad žmogaus teisių organizacija „Memorial“ būtų uždaryta. Kaip rašo „The Daily Beast“, „Memorial“ yra seniausia šalyje žmogaus teisių gynimo organizacija, pirmasis jos vadovas buvo žinomas disidentas Andrejus Sacharovas.

Praėjusį penktadienį ministerija kreipėsi į Aukščiausiąjį teismą, prašydama likviduoti organizaciją. Teismas šį prašimą pradės nagrinėti lapkričio pabaigoje.

Jeigu teismas ieškinį patenkins, bus suduotas didelis smūgis Rusijos demokratijos likučiams, pažymi leidinys.

Jeigu teismas ieškinį patenkins, bus suduotas didelis smūgis Rusijos demokratijos likučiams.

Ši organizacija nuo Sovietų Sąjungos žlugimo šviečia rusus, moko juos gerbti žmogaus teises ir žmogiškąsias vertybes.

Ji jungia dešimtis šalyje veikiančių organizacijų, kurios yra sparčiai besitraukiančios Rusijos pilietinės visuomenės stuburas. Jos sunaikinimas turėtų baisių pasekmių.

„Memorial“ buvo įkurta 1989 metais, po trejų metų organizacijos ekspertai sugebėjo įtikinti parlamentą priimti įstatymą dėl Stalino represijų aukų. Organizacijos atstovai skaito paskaitas mokyklose, organizuoja konferencijas.

Jos atstovai nuolat tampo Kremlių už ūsų. Per antrąjį karą Čečėnijoje ji rinko informaciją apie dingusius Rusijos karius tose zonose, kuriose Maskva jų nesivargino ieškoti. Pastaruoju metu tokią informaciją organizacija renka ir Ukrainoje.

Valdžia to atleisti negalėjo – „Memorial“ buvo įtraukta į „užsienio agentų“ sąrašą.

Praėjusį balandį „Memorial“ priklausantis prieš diskriminaciją kovojantis centras Sankt Peterburge paskelbė turintis užsidaryti, nes jam buvo skirtos milžiniškos baudos. Organizacija buvo apkaltinta vengusi įsirašyti į užsienio agentų sąrašą ir teikusi informaciją apie diskriminaciją ir piktnaudžiavimą užsienio šalių organizacijoms.

Organizacija buvo apkaltinta vengusi įsirašyti į užsienio agentų sąrašą ir teikusi informaciją apie diskriminaciją ir piktnaudžiavimą užsienio šalių organizacijoms.

Valdžiai nepatiko, kad „Memorial“ nuolat reikšdavo paramą kalintiems asmenims, kuriuos organizacija įvardijo politiniais kaliniais. Tai dar labiau erzino Kremlių.

Per visus gyvavimo metus organizacija surinko nemažai liudininkų pasakojimų apie represijas, disidentų veiklą, Gulago kalinius.

„Memorial“ bando piliečius supažindinti su tikrąja Rusijos istorija, ne ta, kurią į galvas žmonėms kemša prezidentas Vladimiras Putinas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min