Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos išplatintos palydovo nuotraukos, turėjusios įrodyti Ukrainos kaltę, buvo suklastotos

Suklastotos Rusijos palydovų nuotraukos
Ukrainos saugumo tarnybos nuotr. / Suklastotos Rusijos palydovų nuotraukos
Šaltinis: 15min
0
A A

Palydovo nuotraukos, kurias Rusijos valdžia išplatino praėjus keletui dienų po Malaizijos lėktuvo „Boeing 777“, skridusio reisu MH17 numušimo, buvo suklastotos, teigia nepriklausoma ekspertų grupė „Bellingcat“, rašo newsru.com.

Šios nuotraukos turėjo įrodyti, jog tragediją, kurios metu žuvo 298 lėktuve buvę žmonės, sukėlė Ukrainos karinės pajėgos. Ekspertų teigimu, ši nuotrauka, kurią Rusija pateikė kaip kaltės įrodymą, buvo padaryta dar praėjusių metų birželio mėnesį.

„Netikslumai, kurie užfiksuoti Rusijos gynybos ministerijos išplatintoje nuotraukoje, puikiai matomi netgi sugretinus su viešai prieinamais vaizdais, esančiais „Google Earth“ sistemoje“, – sakė vienas iš tyrėjų.

„Klaidų analizė taip pat parodė, kad klastojimo ženklai matomi ne tik datos, bet ir paties vaizdo lauke“, – pridūrė jis.

„Šie pakeitimai padaryti taip, kad atrodytų, jog minėtoji „Buk“ raketų paleidimo sistema buvo ten, kur ji tariamai turėjo būti liepos 17 dieną. O taip pat ji buvo retušuota taip, kad atrodytų, jog galėjo pasiekti tokį nuotolį, kuriame buvo lėktuvas“, – sakoma pranešime.

„Šie teiginiai, kurie buvo plačiai viešinami po katastrofos kaip Rusijos valdžios pozicija, yra aiškus bandymas klaidinti visuomenę, tarptautinę bendruomenę, aukų artimuosius, praėjus tik kelioms dienoms po MH17 numušimo“, – teigė tyrėjas.

Šie teiginiai, kurie buvo plačiai viešinami po katastrofos kaip Rusijos valdžios pozicija, yra aiškus bandymas klaidinti visuomenę, tarptautinę bendruomenę, aukų artimuosius, praėjus tik kelioms dienoms po MH17 numušimo, – teigė tyrėjas.

Kovo mėnesį Rusijos žiniasklaidoje buvo pasirodę net keli reportažai, kuriuose tariami liudininkai bandė paneigti labiausiai tikėtiną versiją, jog lėktuvą numušusi raketa buvo paleista iš Rusijos perduotos ir separatistų valdytos „Buk“ sistemos.

Rusijos propaganda dėstė, kad iš liepos 17 į liepos 18 dieną Ukraina pergabeno savo turėtą raketų sistemą į vietą, iš kurios raketa galėjo pasiekti Malaizijos lėktuvą.

Nyderlandų tyrėjų ataskaita rodo, kad lėktuvas subyrėjo ore, kai į jį iš išorės pataikė didelis skaičius aukštos energijos objektų. Beveik neabejojama, jog tai buvo Rusijos remiamų separatistų paleista raketa, apie kurios sėkmingą pataikymą jie patys iškart paskelbė socialiniuose tinkluose, manydami, kad numuštas Ukrainos karinių pajėgų lėktuvas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min