Dabar populiaru
Publikuota: 2014 birželio 8d. 22:37

Rusijos valstybinė žiniasklaida apie nukautus Rytų Ukrainoje Rusijos piliečius tyli

Prorusiški teroristai Donecke
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Prorusiški teroristai Donecke

Rusijos valstybinė žiniasklaida nedrįso pranešti apie rusų teroristus, žuvusius Ukrainoje, nors tokią informaciją turėjo, – skelbia Maskvos radijo stotis „Echo Moskvy“.

Newsru.com rašo, kad neoficialiais duomenimis, kalbama mažiausiai apie tris Ukrainoje žuvusius Pamaskvės gyventojus – spec. padalinio narį Aleksejų Juriną, Federalinės saugumo tarnybos instruktorių Sergejų Ždanovičių ir A.Jefremovą.

Preliminariais duomenimis, visi jie žuvo per susišaudymus Donecko oro uoste gegužės pabaigoje. Paslaptingo „konsultanto“ iš Maskvos Aleksandro Borodajaus duomenimis, tarp žuvusiųjų – 33 Rusijos piliečiai.

„Novaja Gazeta“ birželio 3 d. rašė, kad morge, kur buvo laikomi rusų kūnai, buvo daugybė žurnalistų. Tarp jų – ir Rusijos valstybinių kanalų, tokių kaip „Pirmasis kanalas“ ir „Rossija 24“, kurie nepaskelbė nė žodžio apie aukas.

„Valstybiniai televizijos kanalai, laikraščiai ir net geltonoji spauda tyli apie juos, lyg tai būtų valstybinė paslaptis. Nė vienu žodžiu jie nepaminėjo tų, kurie iš esmės turėtų kasdien būtų šlovinami kaip narsūs herojai, taikių gyventojų gelbėtojai ir padėję galvas už „rusišką“ taiką“, – ironijos nestokojo „Echo Moskvy“ žurnalistas. 

„Novaja gazeta“ pranešė, kad Generalinė prokuratūra sulaukė prašymo ištirti „rusų nužudymus užsienyje“. „Tai yra baudžiamasis nusikaltimas, kurį reikia kruopščiai ištirti. Visų pirma, reikia išsiaiškinti, kaip žuvusieji atsirado Ukrainos teritorijoje, karinių veiksmų zonoje“. Informacija apie žuvusiuosius yra ribojama.

„Novaja Gazeta“ fotografas Jevgenijus Feldmanas paskelbė nuorodą į Možaisko miesto gyventojo Aleksejaus Jurino puslapį socialiniame tinkle „Vkontakte“, o taip pat į „labai panašaus žmogaus“ nuotrauką, darytą Donecko morge.

Elektrogorsko gyventojas Sergejus Ždanovičius vadinamas elitiniu kovotoju, kuris Rusijoje dirbo instruktoriumi Federalinės saugumo tarnybos centre.

Dar viename leidinyje buvo paskelbti keli žuvę asmenys, tačiau nepateikiant detalesnės informacijos apie juos: rusai Jurijus Abrosimovas, Aleksandras Vlasovas ir Aleksandras Morozovas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min