Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos verslininkui Jungtinėse Valstijose gresia kalėjimas už pedofiliją

Kalėjimas
Photos.com / Kalėjimas
Šaltinis: BNS
0
A A

Verslininkas iš Rusijos Andrejus Mogilianskis, areštuotas 2008 metų gruodį netoli Filadelfijos už mažamečių našlaičių iš Sankt Peterburgo žaginimą, pripažino savo kaltę mainais už bausmės sumažinimą, rašo savo naujienų svetainėje BBC.

Teisiamasis, areštuotas 2008 metų gruodį, laukia nuosprendžio, kuris paskirtas liepos 30 dieną.

A.Mogilianskiui gresia iki 15 metų kalėti, bet mainais už prisipažinimą prokuratūra sutiko reikalauti jam nuo 6,5 iki 8 metų laisvės atėmimo.

Gynėjų ir kaltintojų teiginiai nesutampa dėl to, dėl ko prisipažino kaltas A.Mogilianskis, vienas pagalbos vaikams, nukentėjusiems Beslane ir Dubrovkoje, fondo steigėjas ir žinyno „Russian Yellow Pages“ leidėjas.

Jo advokatas Jackas McMahonas pareiškė, kad emigrantas milijonierius prisipažino kaltu tik trijų 13 ir 14 metų našlaičių žaginimu, bet ne sąvadavimu, tai yra prostitučių Maskvos viešnamiui "Berenika" verbavimu, kuo jis iš pat pradžių buvo kaltinamas.

A.Mogilianskiui gresia iki 15 metų kalėti, bet mainais už prisipažinimą prokuratūra sutiko reikalauti jam nuo 6,5 iki 8 metų laisvės atėmimo.

Tačiau prokurorė Michelle Morgan-Kelly sako, kad A.Mogilianskis prisipažino kaltu ir pagal vieną, ir pagal kitą kaltinimą.

Balandžio 16 dieną jo bendrininkė 28 metų ukrainietė Natalija Horeckaja prisipažino kalta priesaikos sulaužimu ir taip pat laukia nuosprendžio, kurio paskelbimo data dar nepaskirta.

Abu kaltinamieji laikomi tame pačiame Filadelfijos federaliniame kalėjime.

N.Horeckaja yra Jungtinėse Valstijose nelegaliai, kai atliks bausmę, jai gresia deportacija. 38-erių metų A.Mogilianskis turi JAV ir Rusijos pilietybę.

Pasak prokurorų, N.Horeckaja dirbo „Berenikoje“ ir pabėgo į JAV 2004 metais, kai Rusijos valdžia susidomėjo viešnamiu ir areštavo jo bendraturtį Andrejų Tarasovą bei dvi buvusias prostitutes - Aną Smirnovą ir Viktoriją Janikson.Visi jie buvo nuteisti po dvejų metų.

Per tyrimą buvo nustatyta, jog pernai birželio 5 dieną N.Horeckaja užpildė prašymo anketą leidimui nuolat gyventi Jungtinėse Valstijose gauti (žalią kortą). Į klausimą, ar per pastaruosius 10 metų vertėsi prostitucija ir ar įtraukė ką nors į prostituciją, parašė „ne“.

Tuo tarpu kaltinamojoje išvadoje sakoma, kad „ji įtraukinėjo kitus asmenis į prostituciją nuo 2002 metų vidurio iki 2004 metų pradžios“.

Teoriškai jai grėsė maždaug penkerius metus kalėti, bet pripažinusi savo kaltę N.Horeckaja gaus kur kas mažiau.

Susitarimo tekstas, kurį pasirašė su prokuratūra A.Mogilianskis, neskelbiamas, bet prokurorė sakė, kad jis įsipareigojo sumokėti kiekvienai našlaitei po 5 tūkst. dolerių kompensaciją. Sprendžiant iš visko, jos šia suma nepatenkintos.

Po A.Mogilianskio prisipažinimo keturios nukentėjusios Rusijos gyventojos, teismo dokumentuose užkoduotos inicialais M.S, J.K, V.I ir V.S, tame pačiame federaliniame teisme pateikė ieškinį A.Mogilianskiui ir kai kuriems jo bendrams, tarp jų 8 Rusijos gyventojams ir 3 amerikiečiams, taip pat jam priklausančiai Pensilvanijos bendrovei "IFEX Global". Ieškovės reikalauja iš viso 4 mln. dolerių.

Gauti kompensaciją iš dalies atsakovų bus sunku. Kai kurie jų seniai nuteisti Rusijoje, ne visi asmenys kol kas nustatyti – pavyzdžiui, Maskvos „gydytoja Eliza“, kuri neva kaip chirurgė užsiūdavo nukentėjusiosioms mergystės plėvę.

A.Mogilianskis, kuris 2004 metais įvertino savo turtą 10 mln. dolerių, prieš dvejus metus pareiškė, kad gauna 5,3 mln. dolerių pajamų.

Be „IFEX Global“, kuri prekiavo priešgaisriniais įrenginiais, A.Mogilianskis turėjo automobilių eksporto bendrovę.

Po verslininko arešto į teismą prašyti jį paleisti atėjo maždaug trisdešimt pažįstamų, kurie apibūdino A.Mogilianskį kaip pavyzdingą šeimos tėvą ir jautrų žmogų. Teisėja skeptiškai pažymėjo, kad kai kurie jų yra kaltinamojo darbuotojai, tai yra tiesiogiai nuo jo priklauso.

Prokuratūros duomenimis, būdamas Rusijoje 2002 metais A.Mogilianskis susipažino su A.Tarasovu ir drauge su juo sumanė atidaryti viešnamį, kur įbūtų galima reklamuoti internete.

Nepilnametės ir suaugusios prostitutės buvo laikomos ir priimdavo klientus dviejuose butuose Maskvoje. Kaltintojai teigia, kad A.Mogilianskis, žadėjęs trims nepilnametėms našlaitėms iš Kolpino 27-ųjų vaikų namų nuvežti į ekskursiją į Maskvą ir padėti tapti manekenėmis, išžagino jas, po to nusiuntė į Maskvą dirbti „Berenikoje“.

Kaip sakoma civiliniame ieškinyje, N.Horeckaja buvo viešnamio „verslo administratorė“ susisiekdavo elektroniniu paštu su galimais klientais ir pranešdavo jiems "kainas, seksualinių paslaugų tipus ir prostitučių amžių", taip pat organizavo užsienio klientams keliones į Rusiją. ji tvarkė didelę „Berenikos“ duomenų bazę, kurioje buvo viešnamio klientų vardai ir adresai.

Sužinojęs, kad „Berenika“ susidomėjo Rusijos prokuratūros tyrėjai A.Mogilianskis 2004 metais liovėsi važinėti į Rusiją.

Kaip sakoma ieškinyje, per pažįstamus Rusijos gyventojus jis sumokėjo vienam tyrėjų 10 tūkst. dolerių. Už tai pareigūnas neva sutiko apriboti tyrimą tais, kurie jau buvo areštuoti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min