TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos žiniasklaida gavo video, kuriame matyti, kaip buvo sulaikyti Jevgenijaus Kasperskio sūnaus pagrobėjai

Ivanas Kasperskis
Nuotrauka iš asmeninio profilio socialiniame tinkle „V kontakte“ / Ivanas Kasperskis
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos naujienų portalas „Life News“ gavo vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip buvo sulaikyti antivirusinės programos kūrėjo Jevgenijaus Kasperskio sūnaus Ivano pagrobėjai.

„Life News“ pateikė gatvėje įtaisytos vaizdo kameros užfiksuotą įrašą, kuriame matyti, kaip buvo sulaikyti I.Kasperskio pagrobėjai.

Šiame įraše matyti, kaip policijos pareigūnai ir Federalinės saugumo tarnybos sustabdo 61 metų pagrobimo organizatoriaus Nikolajaus Saveljevo ir jo bendrų automobilį „Lexus“.

Nusikaltėliai buvo sulaikyti neiššovus nei vieno šūvio. Beje, pabrėžiama, kad netoliese budėję kelių policijos pareigūnai nė neįtarė apie šalia vykdomą specialiąją operaciją.

Apieškoję nusikaltėlius pareigūnai pervedė juos per gatvę ir suėmė. Automobilis buvo sustabdytas 14.36 val. praėjusį sekamdienį, o po dešimties minučių nusikaltėliai jau buvo suimti. Iš karto po šios nusikaltėlių sulaikymo opercijos buvo šturmuotas ir namas, kuriame buvo laikomas I.Kasperskis. Vos tik I.Kasperskis buvo išlaisvintas, informacija apie tai buvo perduota žiniasklaidai.

Dėl šio nusikaltimo buvo sulaikyti penki asmenys, kurie vėliau prisipažino, jog pinigų reikėjo įsiskolinimams padengti bei gydymuisi.

Balandžio 19 dieną pagrobtas Ivanas Kasperskis buvo laikomas name netoli Maskvos. Nusikaltėliai reikalavo už jį trijų milijonų eurų išpirkos. Apie tai, kad buvo pagrobtas, I.Kasperskis pranešė pats, pagrobėjų reikalavimu paskambinęs savo mobiliuoju telefonu tėvams.

Pagrobėjai pačiupo vaikiną praėjusio antradienio rytą, kai jis Maskvoje ėjo į darbą. Garsios interneto saugumo kompanijos įkūrėjo sūnus dirbo prie savo diplominio darbo projekto ir tuo pat metu dirbo motinos Natalijos Kasperskajos kompanijoje „InfoWatch“. I.Kasperskį nenustatyti asmenys pagrobė tiesiog šalia kompanijos biuro.Tą pačią dieną nusikaltėliai paskambino pagrobtojo tėvui ir pareikalavo 3 mln. eurų išpirkos. Iš karto po šio skambučio J.Kasperskis iš Londono išskrido į Maskvą.

Pažymėtina, kad interneto saugumo specialisto sūnus ne itin rūpinosi savo saugumu elektroninėje erdvėje. Pavyzdžiui, socialiniame tinkle „V kontakte“ I.Kasperskis buvo nurodęs savo adresą, o taip pat pažymėjęs, kad jis toje vietoje gyvena nuo 1991 metų. Ten pat jaunuolis buvo įrašęs savo darbovietės adresą. Neatmestina versija, kad nusikaltėliai informaciją apie Ivaną susirinko naudodami tokius visiems atvirus šaltinius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Žiniasklaida

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min