15min be reklamos
2022 12 05, 15:30 Atnaujinta 2022 12 05, 16:40

Rusijos žiniasklaida praneša apie nepaaiškinamus sprogimus dviejose oro bazėse

Rusijos žiniasklaida pranešė, kad pirmadienį dviejose Rusijos oro bazėse nugriaudėjo sprogimai.
Pora Rusijos karinių oro pajėgų strateginių bombonešių Tu-95 Engelso oro pajėgų bazėje
Pora Rusijos karinių oro pajėgų strateginių bombonešių Tu-95 Engelso oro pajėgų bazėje / „AP“/„Scanpix“

Pranešama, kad vienas iš sprogimų įvyko bazėje, kurioje laikomi branduolinius užtaisus galintys nešti strateginiai bombonešiai, dalyvavę rengiant smūgius Ukrainai.

Nei Ukrainos, nei Rusijos valdžios institucijos iš karto nekomentavo galimų sprogimo priežasčių.

Rusijos valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“ pranešė, kad anksti pirmadienį, sprogus benzinvežiui vienoje Riazanės oro bazėje Rusijos vakaruose, žuvo trys kariškiai, dar šeši buvo sužeisti, taip pat buvo apgadintas lėktuvas. Šioje bazėje yra įsikūrę vadinamieji tolimųjų skrydžių degalų lėktuvai, kurie skirti ore papildyti bombonešių degalų atsargas.

Nei viena iš valstybinių naujienų agentūrų, pranešusių apie šį incidentą, nenurodė, kas sukėlė sprogimą.

Tuo metu Saratovo srities palei Volgą pareigūnai pranešė, kad tikrina pranešimus apie sprogimą Engelso oro bazės teritorijoje, kurioje laikomi strateginiai bombonešiai „Tu-95“ ir „Tu-160“, dalyvavę rengiant smūgius Ukrainai. Šie bombonešiai gali nešti branduolinius ginklus.

Saratovo srities gubernatorius Romanas Busarginas sakė, kad civiliniams objektams žala nepadaryta, ir pridūrė, kad valdžios institucijos tikrina, ar nebuvo incidentų kariniuose objektuose.

Regioninė žiniasklaida pranešė apie galingą sprogimą netoli Engelso bazės, o kai kurie gyventojai teigė matę iš tos vietos sklindantį šviesos blyksnį.

Rusų žiniasklaidos tvirtinimu, daugiau kaip už 800 km nuo Ukrainos esantį aerodromą atakavo dronai. Rusijos gynybos ministerija kol kas to nekomentavo.

Paklaustas, ar Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas buvo informuotas apie sprogimą Engelso bazėje, Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas atsakė, kad prezidentas reguliariai informuojamas apie vykstančius įvykius.

Jis teigė, kad visi kiti klausimai turėtų būti perduoti Gynybos ministerijai.

Šie pranešimai sukėlė spėlionių, kad už sprogimus gali būti atsakinga Ukraina. Abi vietos yra už kelių šimtų kilometrų nuo Ukrainos sienos.

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Mychaila Podoliakas pašiepė rusus dėl incidento Engelse, tačiau Kyjivas neprisiėmė atsakomybės nė už vieną incidentą.

„Žemė yra apvali – tai Galilėjaus atradimas. Kremliuje astronomija nebuvo studijuojama, pirmenybę teikiant dvaro astrologams. Jei ji būtų buvusi [studijuojama], jie būtų žinoję: jei kas nors paleidžiama į kitų šalių oro erdvę, anksčiau ar vėliau nežinomi skraidantys objektai sugrįš į paleidimo vietą“, – tviteryje parašė M.Podoliakas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min