Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos žiniasklaidoje – neegzistuojančių „ekspertų“ iš Vokietijos armija

RT eteryje pasirodė užrašas, kviečiantis nemeluoti
Youtube.com/RT.com nuotr. / RT eteryje pasirodė užrašas, kviečiantis nemeluoti
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos žiniasklaidoje vis dažniau sužmėžuoja įvairūs ekspertai iš Vokietijos, kurie tikina, jog iš tiesų vokiečiai palaiko Krymo okupaciją, supranta Rusiją, o antirusiškas nuotaikas kursto Vokietijos televizijos kanalai. Vis dėlto, paanalizavus šių ekspertų tapatybes paaiškėja, kad dalis jų arba iš viso neegzistuoja, arba yra antisemitiniais pareiškimais Vokietijoje pagarsėję politiniai marginalai, rašo savaitraštis „Der Spiegel“.

Daugelis žmonių Vokietijoje nustebtų, jog Rusijos žiniasklaidoje nuolat pasirodo pranešimai, kuriuose įvairiais klausimais, pradedant politika ir ekonomika, baigiant kosmoso pramone, komentarus žarsto neva vienas žymus mokslų instituto profesorius Lorenzas Haagas.

Tačiau pačioje Vokietijoje apie L.Haagą niekas nėra girdėjęs ir net nėra aišku, kokiame moksliniame institute jis dirba.

Vadinamojo profesoriaus iš Vokietijos pasisakymai reguliariai pasirodo Rusijos dienraščiuose ir žurnaluose. Maža to, L.Haagą cituoja ir valstybinė Rusijos naujienų agentūra „ITAR TASS“. Viename pasisakymų L.Haagas neva pareiškė, kad Vokietija puikiai supranta Rusijos poziciją Krymo atžvilgiu ir ją palaiko.

Tačiau pačioje Vokietijoje apie L.Haagą niekas nėra girdėjęs ir net nėra aišku, kokiame moksliniame institute jis dirba.

Tačiau L.Haagas nėra vienintelis Kremliaus išgalvotas personažas. Dar vienas pavyzdys – Christophas Horstelis. Iš tiesų jis yra kraštutinės dešinės idėjomis garsėjantis Vokietijos politinis marginalas, kartą apkaltinęs kanclerę Angelą Merkel valstybės išdavyste. Tuo tarpu Kremliaus naujienų agentūra „RIA Novosti“ jį pristato kaip Vokietijos federalinės vyriausybės patarėją.

Užsienyje Kremliaus melus skleidžianti televizija „Russia Today“ dažnai remiasi „buvusio pagrindinių Vokietijos televizijų bendradarbio“ Keno Jebseno komentarais. Jis Maskvos propagandos ruporui pasakoja apie neva antirusiškas nuotaikas, kurias kursto Vokietijos televizijos.

K.Jebsenas iš tiesų yra dirbęs Vokietijos žiniasklaidoje, tiesa, ne televizijoje, bet radijuje, iš kurio buvo išmestas dėl savo antisemitinių pasisakymų. „Russia Today“, be abejo, šį faktą nutylėjo. 

Užsienyje Kremliaus melus skleidžianti televizija „Russia Today“ dažnai remiasi „buvusio pagrindinių Vokietijos televizijų bendradarbio“ Keno Jebseno komentarais.

Dar vienas Kremliaus propagandos vaisius yra „vokiečių politologas“ Kertas Mayeris. Žmogaus su tokiu vardu ir pavarde iš viso nėra Vokietijos politologų sąrašuose. K.Mayerio pasisakymai dažnai pasirodo propagandiniame Rusijos naujienų portale ukraina.ru. Viename iš straipsnių buvo įdėtas jo pareiškimas, kad „Vokietijoje yra uždrausta palaikyti Putiną“.

K.Mayerio komentaras kartą pasirodė ir laikraštyje „Moskovskij komsomolec“, kur jis aiškino, kad neva Vokietijos valdžia turi įrodymų, kad Malaizijos keleivinį lainerį „Boeing 777” neva numušė Ukrainos kariai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min