Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 12d. 06:09

Rusijos žiūrovams – meile trykštanti savaitinė laida apie „labai žmogišką žmogų“ V.Putiną

Vladimiras Putinas
„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas

Valstybinė Rusijos televizija niekada nepraleidžia progos pasimeilinti šalies prezidentui Vladimirui Putinui, tačiau nauja nacionalinio transliuotojo laida, skirta valstybės vadovo savaitės darbų ir potyrių apžvalgai, pramuša visas įmanomas meilikavimo meno ribas, Laisvosios Europos radijo svetainėje rašo apžvalgininkas Carlas Schreckas.

Rugsėjo 2 d. įvyko laidos, pavadintos „Maskva. Kremlius. Putinas“, premjera. Per valandą eterio laiko valstybės kontroliuojama Rusijos televizija „Rossija“ parodė tris dalykus: kokia įtempta ir varginanti prezidento darbo savaitė, kaip stipriai prezidentas V. Putinas veržiasi bendrauti su paprastais žmonėmis, ir kokios jis iki šiol puikios fizinės formos.

Proga sužibėti laidoje suteikta ir prezidento atstovui spaudai – jis iš ekrano bylojo apie tai, kaip V.Putinas myli žmones, ir šmaikštavo, esą Rusijos prezidentą pripažįsta ir gerbia net meškos bei laukinės ožkos.

Naująją televizijos programą veda Vladimiras Solovjovas, žinomas Kremliui lojalus televizijos ir radijo laidų vedėjas, apie V.Putiną sukūręs ne vieną liaupsinantį dokumentinį filmą.

Kaip pastebi rašinio autorius C.Schreckas, laida pasirodė kaip tik tuo metu, kai nuomonių apklausos parodė, jog pasitikėjimas V.Putinu silpsta vyriausybei paskelbus apie ketinimą ilginti Rusijos gyventojų pensinį amžių, o V.Putinui šį planą (nors ir su nedideliais nukrypimais) palaiminus.

V.Putinui laidoje žemai nusilenkta už tai, kad jis nepabūgo imtis pensijų reformos klausimo. Prezidentas „nepabijojo imtis atsakomybės“, sakė aukštas šalies valdžios pareigūnas.

C.Schreckas apžvelgia, ką dar Rusijos televizijos žiūrovai išgirdo apie prezidentą V.Putiną pirmojoje laidoje.

„Jis myli vaikus“

Aukščiausio rango svečias, viešėjęs pirmojoje laidoje, – V.Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. Savo viršininką jis apibūdino kaip sveikos gyvensenos fanatiką. Tiesa, tokį Rusijos prezidento įvaizdį Kremlius kuria jau seniai, tik kad daug kam šios pastangos, pasak C.Shcrecko, jau kelia juoką.

Žiūrovai sužinojo, kad D.Peskovas ir V.Putinas kasdien, jei tik leidžia darbotvarkė, nuplaukia po kilometrą. V.Solovjovas, reaguodamas į šią informaciją, pasakė, kad šitiek jis galėtų nebent nueiti pėstute dugnu.

Laidos vedėjas kalbinamam D.Peskovui užsiminė, kad iš laidoje parodyto reportažo galima suprasti, jog V.Putinas myli vaikus. „Jo požiūris į vaikus – labai žmogiškas, nuoširdus. To nesuvaidinsi“, – sakė V.Solovjovas.

„V.Putinas myli ne tik vaikus. Jis apskritai myli žmones. Jis labai žmogiškas žmogus“, – mintį tęsė D.Peskovas.

V.Solovjovas pažymėjo, kad frazė „žmogiškas žmogus“ paprastai siejama su kitu lyderiu – Sovietų Sąjungos įkūrėju Vladimiru Leninu, tačiau D.Peskovas bet kokią istorinę analogiją atmetė.

V.Putinas myli ne tik vaikus. Jis apskritai myli žmones. Jis labai žmogiškas žmogus, – mintį tęsė D.Peskovas.

„Teko skristi per audrą“

C.Shcreckas atkreipia dėmesį, kad laidoje buvo parodytas ir epizodas apie V.Putino vizitą į gabių vaikų centrą, įsikūrusį kurortiniame Sočio mieste prie Juodosios jūros. Kalbindamas laidos svečią Pavelą Zarubiną, lojalumu Kremliui garsėjantis reporteris, kartu su V.Putinu vykęs į Sočį, sakė, esą tam, kad pasiektų kelionės tikslą, V.Putinui „teko skristi per audrą“.

Reportaže V.Putinas parodytas besikalbantis su talentingais jaunais sportininkais, muzikantais ir matematikais. Vienas iš jaunuolių paklausė V.Putino, kas jį įkvepia, ir šis atsakė: „Šalies sėkmė“.

P.Zarubinas pakomentavo V.Putino fizinę formą. Jis teigė nesuvokiantis, kaip prezidentui pavyksta susitvarkyti su tokia darbotvarke, ir palygino ją su maratonu. V.Solovjovas pažadėjo laidos pabaigoje žiūrovams atskleisti prezidento fizinio pasirengimo paslaptis ir atsakyti į klausimą, „kodėl jis yra šitokios fantastiškos formos“.

Tesint pažadą, laidoje parodyta epizodų iš paskutinių V.Putino atostogų, šįkart – Rusijos Tuvos Respublikoje. Žiūrovams pristatyta išskirtinių kadrų iš žygio pėsčiomis, kuriame, be V.Putino, dalyvavo ir Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu bei Federalinės saugumo tarnybos vadovas Aleksandras Bortnikovas.

Tuvos Respublikos vyriausybės vadovas Šolbanas Kara-Oolas, taip pat keliavęs kartu, sakė, kad po pasivaikščiojimo su V.Putinu jam iki šiol gelia kojas. „Praėjo jau tiek dienų, o man vis dar skauda kojas“, – sakė jis duodamas interviu laidai.

„Su prezidentu – nepadykinėsi“

V.Putinas, pasak V.Solovjovo, privertė regioninės valdžios atstovus ne tik drauge prakaituoti bandant įveikti akmenuotus kalnų takus, bet ir daugiau dėmesio skirti savo rinkėjams.

Reportaže pakalbintas kalnakasys iš Kemerovo srities V.Putinui sakė, kad valdžia jam dar nepaskyrusi buto, kuris jam teisėtai priklauso. Paskui reportaže parodyta nuotrauka, pasak P.Zarubino, padaryta visiškai atsitiktinai. Joje – V.Putinas, kantriai laukiantis, kol laikinai einantis pareigas Kemerovo srities gubernatorius Sergejus Civiliovas susirinks visų susitikime dalyvavusių kalnakasių telefonų numerius.

„Iš kasyklos [V.Putinas] išvyksta tik kai pasirūpinama tiesioginiais kontaktais“, – reportaže sakė P.Zarubinas. Televizijos studijoje V.Solovjovas sakė: „Esu tikras, kad bus skambučių. Bus patikrinta, ar viskas vyksta taip, kaip buvo žadėta. Su prezidentu – nepadykinėsi“.

Ožkų užkalbėtojas

C.Shcreckas toliau rašo, kad studijoje kalbėdamasis su D.Peskovu, V.Solovjovas išreiškė susirūpinimą V.Putino saugumu, šiam vykstant į žygius laukinėje gamtoje, o ypač – į tuos kraštus, kuriuose gyvena meškos.

Pašnekovas pajuokavo, kad net meškos prieš V.Putiną nedrįstų pasielgti kaip nors nederamai.

„Argi meška būtų tiek kvaila? Išvydusi V.Putiną, ji, žinoma, elgtųsi kaip pridera“, – sakė D.Peskovas.

D.Peskovas pridūrė, kad keliaudami laukinėje gamtoje Tuvoje žygeiviai susidūrė su laukinėmis ožkomis. „Net ožkos, baikščiausi gyvūnai pasaulyje, išvydusios V. Putiną, neišsilakstė, – pasakojo D.Peskovas. – Jos toliau sau ganėsi šalia jo. Matyt, pripažino.“

Reportaže iš Tuvos rodoma, kaip V.Putinas ir jo bendrakeleiviai, plaukdami kateriu, stebi kalnuose besiganančias ožkas. V.Putinas ir kiti kalba pašnibždomis, kad neišgąsdintų gyvūnų. Pradėję kalbėtis kiek garsiau, jie supranta, kad ožkoms jų balsai nė motais. „Jos mūsų neišsigando, – sakė V.Putinas. – Trinktelėjo durys, o jos net nesujudėjo.“

Argi meška būtų tiek kvaila? Išvydusi V.Putiną, ji, žinoma, elgtųsi kaip pridera, – sakė D.Peskovas.

„Stalino asmenybės kultas ilsisi“

Pasak C.Shcrecko, vis dėlto naujoji televizijos laida sulaukė ir kritikos. Kritikuojama ji už tai, kad esą pernelyg primena tuos laikus, kai buvo aukštinami sovietų lyderiai. Viena rusakalbė socialinio tinklo Twitter naudotoja parašė: „Kai palygini, tai Stalino asmenybės kultas ILSISI“.

Kita Twitter naudotoja pasiteiravo, ar nuo šiol apie puikią V.Putino fizinę formą žiūrovus ketinama informuoti kiekvieną savaitę.

„Žiūrėkite ir pamatysite, kad laida ne tik apie V.Putino fizinę formą“, – atsakė V.Solovjovas.​

Internetinio laikraščio „Znak“ redaktoriaus pavaduotojas Dmitrijus Kozelevas, apžvelgdamas naująjį valstybinės televizijos produktą, rašė: „Pasižiūrėjus šią laidą, kyla klausimas: kas tai buvo? Ar tai bandymas sukurti asmenybės kultą, kaip kad iš karto pasirodė kai kuriems komentatoriams? Deja, laikraštiniai triukai, kurie buvo veiksmingi V.Lenino ar J.Stalino laikais, jau ir L.Brežnevo epochoje labiau kėlė liaudies susierzinimą ir ironiją [...]. Sunku įsivaizduoti, kad 2018-aisiais, interneto, trolinimo ir nevaržomos ironijos laikais, net ir pati konservatyviausia visuomenės dalis tokį naratyvą priimtų už gryną pinigą“.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Narkotikų byla: 11 metų kalėjimo nuteistas ir pusantrų metų sėdėjęs verslininkas išteisintas

Aktualu

Seime vykusioje diskusijoje – raginimai atšaukti vaiko teises ginantį įstatymą

Verslas

15min studijoje – diskusija apie senojo Vilniaus oro uosto terminalo likimą

Gazas

Kaune per 6 valandas iškrito pusė mėnesio normos kritulių: vėl skendo gatvės

Verslas

Į Šiaulių banko klientus nusitaikė sukčiai

Aktualu

Remigijus Šimašius ieško kandidatų į Vilniaus tarybą – tereikia užpildyti anketą

Aktualu

„Karšta“ diena JK: ar vyriausybė patvirtins „Brexit“ susitarimo projektą?

Aktualu

A.Širinskienė siūlo praplėsti komisijos tyrimą, bet opozicija mato dar vieną bandymą susidoroti

Smurto randai

24sek

„Įkrautas Jonas“: su J.Valančiūnu susijęs sprendimas, kuris atnešė „Raptors“ sėkmę

Vardai

Reperis Ironvytas parduoda savo sporto klubą: „Patys kalti, kad nemokėjome konkuruoti“

Maistas

Tobulas paprastumas: orkaitėje kepti karamelizuoti cinamoniniai skrebučiai

Vardai

Martinavičiai nuo šiol – oficialiai nebe žmona ir vyras: „Jaučiuosi taip, lyg būtų mano gimtadienis“

Tiesiogiai Mokslas.IT

Stebėkite konferenciją „Build Stuff“ tiesiogiai!

Mokslas.IT

Kodėl žmonių akys turi baltymą, o kitų primatų akys yra labai tamsios?

Pasaulis kišenėje

Įtemptas vaizdas iš pilotų kabinos: kaip nutupdomas lėktuvas siaučiant audrai

Vardai

„Dydžio (r)evoliucijos“ dalyvei finale pasipiršo vaikinas: buvęs draugas ją paliko dėl svorio

Tobuli netobulumai: Kaip aš pamilau savo kūną

Aktualu

Šumske girtas baltarusis vairą perėmė iš blaivaus tautiečio ir įkliuvo pasieniečiams

Gyvenimas

Mokiniai pieną noriai geria vietoj gazuotų gėrimų, tačiau pasigendama įvairovės

Naujienos

Aktualu

Susitikimų deklaravimas: skaidrumo vėliava politikų pasimatymus nukels į pirteles?

Gyvenimas

Jautrus mamos įrašas „Facebook“ apie sūnų su Dauno sindromu sulaukė tūkstančių palaikymo

Aktualu

Orai.lt: šiandien – lietingiausia ir labiausiai vėjuota diena

Aktualu

V.Pranckietis: švietimo ir mokslo ministrė turi atsakyti į klausimus dėl vyro verslo

Aktualu

Rūta Vainienė: Pataikavimo kaina

24sek

„Baskonia“ sulaukė rekordinio palaikymo – graibstomi bilietai į Eurolygą

Sportas

Triuškinanti Brazilijos pergalė – sužibo nauja žvaigždė

Verslas

Didėja šių metų Kauno biudžetas

Sportas

Anglai nutraukė pralaimėjimų seriją – išgelbėjo Marcusas Rashfordas

Gazas

Naudotų automobilių pardavėjų spąstai: gali ne tik apgauti, bet ir priversti suklastoti dokumentus

Aktualu

Ispanijos sveikatos ministrė atsistatydino dėl aukštojo mokslo diplomų skandalo

Interviu Vardai

Vėžio diagnozę išgirdęs Žilvinas Grigaitis: „Svarsčiau, kodėl liga atsigręžė būtent į mane“

Sportas

Kaune pasaulį pakerėjusi Rusijos čiuožėja sulaukė rekordinio dėmesio

Sportas

Tautų lyga: ispanai begėdiškai sudaužė pasaulio vicečempionus kroatus

Gyvenimas

Mes lygūs. 54-erių – į studentės suolą: „Dėstytojai pasakiau – aš ne ponia, o Nijolė“

Aktualu

R.Žemaitaitis: mūsų sprendimas man pačiam, kaip teisininkui, yra neaiškus

Aktualu

JT vadovas: Sirijos Idlibas „negali virsti skerdynių vieta“

Kultūra

Režisierius Vidas Bareikis: „O dabar apsikeiskime batais“

Aktualu

Ekonominę krizę išgyvenantys iraniečiai: „Turime raketų, o sauskelnių – ne“

Aktualu

Trijų rajonų savivaldybėse prasideda balsavimas iš anksto renkant Seimo narį

Vardai

Ypatingos

06:20
04:06

Gera keliauti kartu

Konferencija „Žiniasklaida rytoj“

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie 15min