Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos žurnalistikos žvaigždė reikalauja atsakyti, ar bus baudžiama už ateizmą

Vladimiras Pozneris
Makroconcert iliustr. / Vladimiras Pozneris reikalauja atsakyti, ar bus baudžiama už ateizmą
Šaltinis: BNS
1
A A

Rusijos žurnalistikos žvaigždė Vladimiras Pozneris pareiškė, kad įstatymas dėl tikinčiųjų religinių jausmų įžeidimo ateistams gali užtraukti teismus ir laisvės atėmimo bausmes.

V.Pozneris savo tinklapyje pakomentavo praėjusią savaitę Jekaterinburgo teismo priimtą nuosprendį tinklaraštininko Ruslano Sokolovskio byloje. Vaikinui, kuris pernai vienoje Jekaterinburgo cerkvėje žaidė papildytosios realybės žaidimą „Pokemon Go“, buvo skirta lygtinė trejų su puse metų laisvės atėmimo bausmė.

„Aš, kaip žinote, esu ateistas. Taigi, manau, kad Dievo nėra. Nebėgioju aplink nuo ryto iki vakaro ir nešaukiu „nėra, nėra“, bet ir neslepiu savo įsitikinimų“, – rašė žurnalistas.

V.Pozneris: „Aš, kaip žinote, esu ateistas. Taigi, manau, kad Dievo nėra. Nebėgioju aplink nuo ryto iki vakaro ir nešaukiu „nėra, nėra“, bet ir neslepiu savo įsitikinimų.“

„Norėčiau gauti išsamų paaiškinimą: ar skelbdamas šį požiūrį pažeidžiu RF Baudžiamąjį kodeksą? Galbūt patriarchas Kirilas pasakys, ar, skelbdamas, kad Dievo nėra, įžeidžiu jo religinius jausmus? Galbūt Konstitucinio Teismo pirmininkas man pasakys, ar turiu teisę galvoti tai, ką galvoju, ir kalbėti tai, ką kalbu? Galbūt valstybės vadovas paaiškins, ar manęs nelaukia teismas ir ar Dievas duos, atleiskite už kalambūrą, švelnų nuosprendį?“ – klausė V.Pozneris.

Be to, jis būgštavo, kad paskelbęs internete ir šį pranešimą, jis gali atsidurti teisme arba jam gali grėsti laisvės atėmimo bausmė.

Žurnalistas priminė, kad kai buvo priimtas įstatymas dėl tikinčiųjų religinių jausmų įžeidimo, daug kas kalbėjo, kad jis bus naudojamas persekioti Bažnyčios priešininkus. Pasak V.Poznerio, būtent tai dabar ir vyksta.

„Kažkada už Dievo egzistavimo neigimą – tai yra, už ateizmą, degindavo ant laužų; ypač entuziastingai tuo užsiimdavo Šventoji inkvizicija. Neabejoju, kad ir dabar yra žmonių, kurie apgailestauja, kad šis kovos su erezija būdas daugiau nebėra naudojamas; nevardysiu pavardžių, nes dar galiu būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn pagal RF BK (Baudžiamojo kodekso) 248-ąjį straipsnį už neapykantos kurstymą“, – rašė V.Pozneris.

Kadras iš „YouTube“/Ruslanas Sokolovskis gaudo pokemonus cerkvėje
Kadras iš „YouTube“/Ruslanas Sokolovskis gaudo pokemonus cerkvėje

R.Sokolovskis 2016-ųjų vasarą internete paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip jis Jekaterinburgo Visų Šventųjų cerkvėje savo telefone žaidžia „Pokemon Go“. Ortodoksų dvasininkai tinklaraštininką kaltino ir šventvagyste, mat žaidimą jis žaidė maldos namuose, pastatytuose toje pačioje vietoje, kur 1918 m. bolševikai sušaudė paskutinį Rusijos carą Nikolajų II ir jo šeimą.

Tyrimo metu nustatyta, kad nuo 2013 metų gegužės iki 2016 metų rugsėjo R.Sokolovskis socialiniame tinkle „YouTube“ paskelbė devynis vaizdo įrašus, kuriuose esama neapykantos ar nesantaikos kurstymo ženklų. Kai kuriuos jų ekspertai taip pat pavadino įžeidžiančiais religinius tikinčiųjų jausmus.

Kaip teigiama nuosprendyje, R.Sokolovskis buvo pripažintas kaltu dėl neapykantos arba nesantaikos kurstymo ir tikinčiųjų religinių jausmų įžeidimo viešais veiksmais.

Gegužės 11 dieną Jekaterinburgo teismas skyrė R.Sokolovskiui galutinę subendrintą lygtinę trejų metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Kaip teigiama nuosprendyje, R.Sokolovskis buvo pripažintas kaltu dėl neapykantos arba nesantaikos kurstymo ir tikinčiųjų religinių jausmų įžeidimo viešais veiksmais.

Jame taip pat pažymima, kad jaunuolis be leidimo įgijo specialią techninę priemonę – tušinuką su įmontuotu vaizdo registratoriumi. Šis prietaisas buvo rastas jo bute per kratą. R.Sokolovskis taip pat buvo pripažintas kaltu dėl neteisėto disponavimo šiuo prietaisu.

Teismas byloje nenustatė jokių sunkinančių aplinkybių, o lengvinančiomis aplinkybėmis pripažino tai, kad R.Sokolovskis padeda savo motinai bei atsiprašė visų, ką įžeidė jo veiksmai.

VIDEO: Ruslanas Sokolovskis gaudė pokemonus cerkvėje

R.Sokolovskio byla dar kartą atkreipė dėmesį į didėjančią Rusijos Ortodoksų Bažnyčios įtaką pasaulietiniam gyvenimui, nors formaliai ji yra atskirta nuo valstybės. Be to, bylą pasmerkė žmogaus teisių gynėjai ir tarptautinė organizacija „Amnesty International“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Rusija Ateizmas
Parašykite atsiliepimą apie 15min