Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 27d. 18:45

Rusų kariškių užimtas Krymo parlamentas pradėjo atsiskyrimo nuo Ukrainos operaciją

Policija prie parlamento Kryme
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Policija prie parlamento Kryme

Rusų specialiosios paskirties būrio užimta Krymo Aukščiausioji Rada ketvirtadienį neeiliniame plenariniame posėdyje paleido šios autonominės respublikos Vyriausybę. Parlamentarai taip pat nutarė gegužės 25 d. skelbti referendumą, kuriame Krymo gyventojai turės apsispręsti, ar šis pusiasalis yra Ukrainos dalis, ar jau nebe.

Paleido Vyriausybę ir paskelbė referendumą dėl priklausymo Ukrainai

Už nepasitikėjimą Vyriausybe balsavo 55 iš 64 Krymo parlamentarų. Po tokio sprendimo Krymo Aukščiausioji Rada pripažino, kad Ministrų tarybos darbas, remiantis 2013 metų ataskaita, yra nepatenkinamas, ir dėl to išreiškė nepasitikėjimą Krymo vyriausybe.

Tuo pačiu sprendimu buvo panaikinti Krymo Ministrų tarybos įgaliojimai.

Pagal Ukrainos konstitucijos 136 straipsnį Rada atleido Anatolijų Mohyliovą iš Ministrų tarybos pirmininko pareigų.

Referendume bus klausiama, ar Autonominė Krymo respublika turi valstybinį savarankiškumą ir įeina į Ukrainos sudėtį.

Dokumentas įsigaliojo iš karto nuo jo priėmimo.

Deputatai taip pat nutarė gegužės 25 d. skelbti referendumą, kuriame bus klausiama, ar Autonominė Krymo respublika turi valstybinį savarankiškumą ir įeina į Ukrainos sudėtį. Atsakymo variantai du – taip arba ne. Beje, tą pačią gegužės 25 d. vyks ir naujojo Ukrainos prezidento rinkimai.

Parlamento pastatą užėmė rusų specialiosios paskirties būrys

Krymo Aukščiausiosios Rados pastatą kontroliuoja iš Sevastopolio atvykę specialiosios paskirties būrio kariai, pareiškė buvęs Ukrainos saugumo tarnybos vadovas, buvęs premjeras ir gynybos ministras Jevhenijus Marčukas. Ukrainos generalinė prokuratūra pradėjo baudžiamąjį tyrimą dėl Krymo parlamento užgrobimo. Šis užgrobimas traktuojamas kaip teroro aktas.

Anksčiau buvo pranešama, kad Krymo parlamento ir vyriausybės pastatą užgrobė grupė ginkluotų žmonių. Jie vilkėjo juodas uniformas be jokių skiriamųjų ženklų ir buvo su kaukėmis.

Krymo Aukščiausiosios Rados pastatą kontroliuoja iš Sevastopolio atvykę specialiosios paskirties būrio kariai.

J.Marčuko teigimu, specialiosios paskirties kariškių būrys iš Sevastopolio atvyko dviem „KamAZ“ sunkvežimiais. Kariškiai nuginklavo apsaugą ir užėmė pastatą, praneša portalas „Novosti Kryma“. Užpuolikai pareiškė, jog jiems įsakyta saugoti pastatą. Sevastopolyje yra Rusijos karinio jūrų laivyno bazė.

J.Marčukas teigia, kad kariškiai kontroliuoja parlamentarus ir stebi, kad viskas vyktų pagal planą. „Mano žiniomis, planuojama sugrįžti prie Krymo 1992 m. Konstitucijos, suformuoti „savą“ vyriausybę, po to – referendumas... Na, o toliau jau aišku, kas bus toliau“, – paaiškino J.Marčukas.

VIDEO: Tiesioginė transliacija iš Krymo
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min