Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 20d. 15:21 , atnaujinta: 2014 kovo 20d. 19:49

Rusų pajėgos Kryme užėmė tris ukrainiečių karo laivus

Jūreiviai Ukrainos kariniame laive „Ternopil“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Jūreiviai Ukrainos kariniame laive „Ternopil“

Rusų kariai ketvirtadienį Kryme užėmė tris Ukrainos karo laivus, pranešė Ukrainos karinio jūrų laivyno pareigūnas. Ukrainos kariškių Kryme atstovas Vladyslavas Selezniovas sakė, kad rusų kariai puldami Sevastopolio uoste esančią korvetę „Ternopol“ panaudojo garsines granatas.

Kitoje prieplaukoje iškelta rusų trispalvė ir Rusijos karinio laivyno vėliava – ten stovi inkarus išmetusios dvi ukrainiečių korvetės; vėliavos reiškia, kad jas yra užėmę rusų kariai.

Abiejų korvečių „Lutsk“ ir „Khmelnitsky“ laivagaliuose nėra iškeltų vėliavų. „Matyt, nuėmę šių laivų vėliavas rusai neiškėlė savųjų“, – pažymėjo V.Selezniovas.

Ukrainos kariniame jūrų laivyne tarnauja apie 14500 žmonių, nurodoma Ukrainos gynybos ministerijos tinklalapyje; dauguma jų dislokuota Kryme.

Papildyta 19.49 val. Rusai šturmavo Ukrainos laivą „Ternopol“

15-20 ginkluotų vyrų ketvirtadienio popietę Sevastopolyje šturmavo Ukrainos laivą „Ternopil“, praneša pravda.com.ua. Tai paskelbė Ukrainos krašto apsaugos ministerijos spaudos centro vadovas Vladislavas Seleznevas. Anot jo, rusų kariai korvetę „Ternopil“ prieš kelias valandas apmėtė granatomis ir taip apgadino laivą.

Spaudos centro vadovas pridūrė, kad įlankos teritoriją blokuoja Rusijos kariai, o išėjimą į jūrą – Rusijos laivai.

Laivo kapitonas Aleksejus Kirilovas patvirtino, kad jo laivas yra užgrobtas. „Deja, nieko daugiau negaliu pasakyti“, – teigė jis.

Ketvirtadienio rytą Rusijos Juodosios jūros laivyno atstovai pateikė šios karinės bazės personalui ultimatumą – iki 12 val. apsispręsti: ar nori kariai pereiti tarnauti į Rusijos pajėgas, ar ne

Papildyta 17.03 val. Visi Novoozerno bazės kariai atsisakė prisiekti Rusijai

Ukrainos karinio jūrų laivyno bazės Novozoerno gyvenvietėje Krymo vakaruose personalas atsisakė tarnauti Rusijos ginkluotosiose pajėgose ir išvyko iš karinės bazės, pranešama UNIAN tinklalapyje.

Šią naujieną savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Ukrainos gynybos ministerijos spaudos centro Kryme viršininkas Vladyslavas Selezniovas.

Ketvirtadienio rytą Rusijos Juodosios jūros laivyno atstovai pateikė šios karinės bazės personalui ultimatumą – iki 12 val. apsispręsti: ar nori kariai pereiti tarnauti į Rusijos pajėgas, ar ne.

„12 val. buvo nurodyta rikiuotis dalinio aikštėje. Visiems nenorintiems tarnauti Rusijos pajėgose pasiūlyta išvykti iš dalinio, kiti turėjo likti aikštėje. Ukrainos kariams išsirikiavus, nuskambėjo Ukrainos himnas, paskui maršas „Slavės atsisveikinimas“. Aidint maršui, karinio dalinio personalas visa sudėtimi pasitraukė iš dalinio teritorijos“, – parašė V.Selezniovas.

Ukrainiečių kariai traukiasi iš okupuoto Krymo

Ukrainos pasieniečiai pradėjo trauktis iš Rusijos okupuoto ir jau aneksuoto Krymo į žemyninę Ukrainos teritoriją, ketvirtadienį pranešė vienas aukšto rango pareigūnas.

„Pradėjome pamažu perdislokuoti mūsų pareigūnus į Chersono ir Mykolajivo regionus“, – valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovo pavaduotojas Pavlo Šyšolinas sakė per spaudos konferenciją, pridurdamas, kad valstybė ketina paremti iš Krymo išvažiavusių pasieniečių šeimas.

Pasak jo, Karinio jūrų laivyno jūrininkai perkelti į Mariupolį ir Odesą. P.Šyšolinas dar sakė, kad pusiasalį taip pat paliko apie tūkstantis civilių.

Civiliams ruošiami evakuacijos planai

Ukrainos Karinio jūrų laivyno jūrininkai perkelti į Mariupolį ir Odesą.

P.Šyšolinas pranešė, kad pasieniečiai jau kelias dienas kontroliuoja įvažiavimą į Chersono ir Zaporožjės sritis iš Krymo, taip pat ir išvažiavimą; tikrinamos visos transporto priemonės, taip pat ir traukiniai.

P.Šyšolinas pažymėjo, kad į Ukrainos žemyninę dalį atvyko apie tūkstantis žmonių, kurie buvo priversti tai daryti.

Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Andryjus Parubijus dar trečiadienį pranešė, kad Ukrainos vyriausybė parengs evakuacijos planus šalies piliečiams, norintiems palikti Rusijos okupuotą ir aneksuotą Krymą.

„Ministrų kabinetas parengs evakuacijos planus civiliams gyventojams, nenorintiems likti okupuotoje Krymo autonominės respublikos teritorijoje“, – jis sakė per spaudos konferenciją po Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos posėdžio.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min