Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Ryga: svarbiausi iššūkiai regiono saugumui susiję su Rusijos karinių galimybių stiprėjimu

Svarbiausi saugumo Baltijos regione iššūkiai susiję su Rusijos karinių galimybių stiprėjimu ir provokaciniais karinio pobūdžio veiksmais, sakoma Latvijos užsienio reikalų ministro Edgaro Rinkevičiaus kasmetinėje ataskaitoje apie pasiekimus išorinės politikos srityje.
Latvijos vėliava
Latvijos vėliava / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 3 Gynyba Rusija Latvija

„Karinių galimybių vystymasis akivaizdžiai rodo Rusijos norą įgauti pranašumą besivaržant su NATO. Nors realių incidentų tikimybė laikoma žema, įvertinus didelę politinės valdžios centralizaciją Rusijoje ir nepasikeitusias ambicijas dėl kaimyninių šalių kontrolės, saugumo situacija regione gali pasikeisti per labai trumpą laiką“, – sakoma dokumente.

Ataskaitos dalyje apie transatlantinius santykius ir tarptautinį saugumą E.Rinkevičius pažymi, kad Rusija ir toliau veikia prieštaraudama tarptautinės teisės principams, o jos veiksmai nukreipti į konfrontaciją su Vakarais.

Pasak ministro, karinių pajėgų ir ginkluotės koncentracija Karaliaučiaus srityje ir Vakarų karinėje apygardoje bei inscenizuotas jūros kelių blokavimas per pratybas yra Rusijos sąmoningas jėgos demonstravimas. Šiame kontekste svarbu stebėti karinį Maskvos ir Minsko bendradarbiavimą, įvertinant geografinę Baltarusijos padėtį, sakoma dokumente.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius