TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rygoje sugriuvusio prekybos centro nuosavybės gijos per ofšorus veda į pačią „Maximą“

Rygoje įgriuvo „Maxima“ prekybos centro stogas
F64/„Scanpix“ nuotr. / Rygoje įgriuvo „Maxima“ prekybos centro stogas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Mes nusipirkome... išsinuomojome šį pastatą iš „Homburg Zolitūde“ ir visi leidimai dirbti ir atidaryti mūsų parduotuvę buvo suderinti su savininkais, architektais ir statybų priežiūros valdyba“, – taip Latvijos televizijos kanalo TV3 laidos „Nekā Personīga“ (liet. – Nieko asmeniško) eteryje sekmadienį susipainiodama kalbėjo bendrovės „Maxima Latvija“ komunikacijos departamento vadovė Viktorija Gulbė.

Latvijos žiniasklaidos leidinys focus.lv pirmadienį tvirtina, kad V.Gulbė ne tik susipainiojo, bet po akimirkos ir nerausdama pamelavo. Focus.lv pamėgino išsiaiškinti, kam iš tiesų priklauso sugriuvęs prekybos centras. 

Netrukus po to, kai neva suklydo sakydama, jog „Maxima“ nusipirko pastatą, V.Gulbė pareiškė, kad jo savininkas „Homburg Zolitūde“. O tai, kaip teigia focus.lv, nėra tiesa. Kiek vėliau to paties pokalbio apie įgriuvusį stogą metu vėl nuskambėjo keistas prekybos tinklo atstovės sakinys: „Stogas nepriklauso... Stogas priklauso „Homburg“. Savo publikacijoje focus.lv pamėgino išsiaiškinti, kam iš tiesų priklauso stogas ir konkrečiai visas sugriuvęs parduotuvės „Maxima“ pastatas.

Iki šiol viešuose pasisakymuose dėl tragedijos „Maxima Latvija“ atstovai stengėsi neprisiimti atsakomybės, leisdami suprasti, kad bendrovė yra tik pastato nuomininkė, todėl atsakomybė dėl tragedijos prekybos tinklui netaikytina. „Maxima“ iš tiesų buvo pastato nuomininkė, tačiau viešai prieinama informacija liudija apie tai, kad nuo praėjusių metų vidurio pastatas buvo nuomojamas ne iš projekto investuotojo „Homburg“, o iš kažkokios ribotos atsakomybės bendrovės „Tineo“, išpirkusios iš „Homburg“ pabaigtą projekto dalį – parduotuvės pastatą.

Iki šiol viešuose pasisakymuose dėl tragedijos „Maxima Latvija“ atstovai stengėsi neprisiimti atsakomybės, leisdami suprasti, kad bendrovė yra tik pastato nuomininkė, todėl atsakomybė dėl tragedijos prekybos tinklui netaikytina.

Latvijos nekilnojamojo turto asociacijos (LANĪDA) tinklalapyje skelbiamoje stambiausių 2012 metų nekilnojamojo turto sandorių apžvalgoje yra viešai prieinama informacija apie tai, kad „Kipro ir Lietuvos kilmės ribotos atsakomybės bendrovė „Tineo“ (priklauso Kipre registruotai ofšorinei kompanijai „Foumico Investments Limited“, kurios vienintelis valdybos narys – vilnietis Robertas Vyšniauskas) nusipirko apie 70 proc. dydžio nekilnojamojo turto objekto, esančio Rygos Priedainės gatvėje ir susidedančio iš 1,03 ha žemės sklypo bei kelių namų, dalį. Pardavėjas – Nyderlanduose registruota bendrovė „Homburg Eastern Europe Fund B.V.“ „Homburg Zolitūde“, kuriai vis dar priklauso dalis šios nuosavybės, tačiau ji buvo užstatyta hipotekai už 3,03 mln. latų.“

Ši informacija sutampa su „Homburg“ atstovo pareiškimu apie tai, kad hipotekos apribojimai taikomi gyvenamajam pastatui, o parduotuvės pastatui – ne, nes jis buvo išpirktas.

Focus.lv iškėlė klausimą, kas slypi už bendrovės „Tineo“, nes būtent iš jos, o ne iš „Homburg Zolitude“, sprendžiant pagal šią informaciją, „Maxima“ ir išsinuomojo pastatą.

Įmonių registre „Tineo“ buvo įregistruota 2012 metų balandžio 12 dieną. Be to, sprendžiant pagal firmas.lv pateikiamą informaciją, iki šių metų birželio 20-osios bendrovės juridinis adresas buvo toks pats, kaip ir bendrovės „Maxima Latvija“.

Kaip rašo focus.lv, tuo sutapimai nesibaigia. „Lursoft“ pateikia informaciją, kad vienas iš „Tineo“ investuotojų yra Nyderlanduose registruota įmonė „Lincoln Land Erste B.V.“. Viešai prieinama informacija liudija apie tai, kad ši firma yra motininė Lietuvoje registruotos bendrovės UAB „Vilniaus prekyba“ įmonė. O pastarajai priklauso ir „Maxima Latvija“. Be to, 2012 metais „Tineo“ valdybos nariu buvo Gintaras Jasinskas – dabartinis „Maxima Latvija“ vadovas.

Dabar bendrovė „Tineo“ pakeitė ir juridinį adresą, ir vadovybę. Firma įregistruota Rygoje, Citadelės g. 12, o jos valdybos nare nuo 2013 metų liepos 20 dienos yra Lina Martinkevičiūtė.

Focus.lv pažymi, kad po keisto interviu vėlų sekmadienio vakarą, per kurį kelis kartus susipainiojo, V.Gulbė ir G.Jasinskas atsisakė dalyvauti rytinėje „Piervyj Baltijskij kanal“ laidoje „Labas rytas!“, kurios eteryje žurnalistas Andrejus Mamykinas ketino visą valandą uždavinėti klausimus jiems ir Rygos merui Nilui Ušakovui.

Informaciją, kad pastatą per ofšorines bendroves išties valdo „Maxima“, tvnet.lv duomenimis, naujienų agentūrai BNS patvirtino ir „Homburg Zolitūde“ atstovai. 

Atnaujinta 17.51 val. „Maxima“: pastatas priklauso N.Numavičiui, su stogo įrengimo darbais nesame susiję

Pirmadienį vakare „Maxima“ išplatino pranešimą spaudai, kuriame išdėstė poziciją dėl pastato nuosavybės.

„Maxima“ parduotuvė Prielaidės g. 20 buvo atidaryta 2011 metų lapkričio 3 d. pastate, kuris visiškai priklausė SIA „Homburg Zolitude“ – „Maxima“ nuomojosi patalpas iš „Homburg Zolitude“. 2012 metų rugpjūčio 6 d. SIA „Tineo” nuosavybės teise įgijo tuo metu užbaigtą ir įrengtą dalį iš SIA „Homburg Zolitude“. Likusią pastato dalį nuosavybės teise valdo ir toliau vysto SIA „Homburg Zolitude“.

„SIA „Tineo“ ir UAB „Vilniaus prekyba“ yra susijusios kompanijos dėl to, kad jas kontroliuoja vienas ir tas pats asmuo Nerijus Numavičius.

Savo ruožtu, teritorija, ant kurios buvo pastatyta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, taip pat vieta, kur buvo statomas daugiaaukštis gyvenamasis namas, o taip pat ir prekybinio pastato stogas kaip ir anksčiau priklauso SIA „Homburg Zolitude“. Visus tolimesnius statybos darbus, susijusius su šiomis teritorijomis, vykdo SIA „Homburg Zolitude“. SIA „Homburg Zolitude“ užsiėmė statybos leidimų gavyba, taip pat kontroliavo šių darbų vykdymą. SIA „Homburg Zolitude“ užsakymu, šiuos darbus vykdė statybų kompanija „RE&RE“.

SIA „Homburg Zolitude“ atsako už statybos darbus, susijusius su stogo įrengimu ir daugiaaukščio namo statyba. SIA „Tineo” ir SIA „Maxima Latvija” šiame projekte nedalyvauja“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min