TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rygos dūma neleido latvių legionierių atminimo dieną rengti renginių prie Laisvės paminklo

Riaušės Rygoje sausio 13 dieną.
„Scanpix“ nuotr. / Baiminamasi, kad per renginius kovo 16 dieną labai galimos įvairios provokacijos ir agresyvūs veiksmai, kurie galėtų peraugti į sunkiai kontroliuojamas riaušes.
Šaltinis: BNS
0
A A

Rygos dūmos komisija, išnagrinėjanti paraiškas dėl leidimo rengti susirinkimus, piketus ir eitynes, pirmadienį nusprendė uždrausti kovo 16-ąją, Latvių legionierių atminimo dieną, organizuoti renginius prie Laisvės paminklo, sakė agentūrai BNS saugumo policijos atstovė Kristinė Apsė-Krūminia.

Komisija, remdamasi susirinkimų, eitynių ir piketų įstatymu, atsižvelgė į teisėsaugos institucijų, tarp jų Rygos dūmos, kurios atstovai dalyvavo jos posėdyje, rekomendacijas. Savivaldybė pateiks visiems, padavusiems paraiškas dėl renginių kovo 16 dieną, administracinius raštus su motyvuotu neigiamu atsakymu.

Komisija atmetė draugijos „Tėvynė“ paraišką dėl susirinkimo prie Laisvės paminklo, draugijos „Daugavas vanagi Latvija“ („Dauguvos vanagai Latvijoje“) paraišką dėl eitynių nuo katedros prie Laisvės paminklo ir Genadijaus Kotovo paraišką dėl susirinkimo prie paminklo.

„Aš nesižaviu sprendimu uždrausti rengti „Daugavas vanagi“ eitynes, bet specialiųjų tarnybų informacija ir įstatymo normos privertė priimti sprendimą prieš savo sąžinę“, – prisipažino komisijos vadovas, Rygos miesto vykdomasis sekretorius Andris Grinbergas.

Remiantis saugumo policijos informacija, per minėtus renginius kovo 16 dieną labai galimos įvairios provokacijos ir agresyvūs veiksmai, kurie galėtų peraugti į sunkiai kontroliuojamas riaušes.

K.Apse -Krūminia nepapasakojo agentūrai BNS išsamiau apie saugumo policijos sprendimą, bet pažymėjo, kad išnagrinėjusi galimą situacijos raidą dėl numatytų viešų akcijų saugumo policija priėjo išvadą, kad yra įvairių grėsmės visuomenės saugumui rizikos motyvų. Kadangi renginių pareiškėjai žadėjo kreiptis į Administracinį teismą, saugumo policija pasirengusi pateikti savo sprendimo argumentus teisme.

Sprendimą komisija priėmė balsų dauguma.

Kaip jau pranešta, Rygos dūma gavo kelias paraiškas dėl leidimo rengti kovo 16-ąją, Latvių legionierių atminimo dieną, renginius prie Laisvės paminklo. Jas pateikė Latvijos antifašistinis komitetas (LAK) ir „Tėvynės“ partija, RD deputatas G.Kotovas nuo partijos „Už žmogaus teises vieningoje Latvijoje“ bei latvių tautinė organizacija „Daugavas Vanagi“. Pirmasis paraišką pateikė LAK.

Renginiams, numatytiems kovo 16 dieną, apsaugoti policija pasitelks papildomas pajėgas, tačiau ji nėra gavusi informacijos apie galimus provokatorius iš užsienio.

Anksčiau Latvijos laikraštis „Vesti Segodnia“ pranešė, kad į Rygą ruošiasi atvykti suomių antifašistinės organizacijos atstovai, kad sutrukdytų kovo 16 dieną organizuojamiems viešiesiems renginiams, skirtiems Latvijos legionierių, tarnavusių „Waffen SS“ koviniuose daliniuose, atminimui. Tai laikraščiui patvirtino suominių antifašistų lyderis Johanas Backmanas (Johanas Bekmanas).

Savo ruožtu latvių tautinė partija „Viskas – Latvijai!“ nusprendė gegužės 9 dieną prie Pergalės paminklo surengti protesto akciją, jeigu kairiosios partijos ir įvairios antifašistinės organizacijos kovo 16 dieną trukdys paminėti latvių legionierių atminimą. Rygos dūmai ji jau pateikė prašymą, leisti gegužės 9 dieną prie Pergalės paminklo surengti protesto akciją.

Pastaraisiais metais renginius prie Laisvės paminklo organizuoja ne tik buvę legionieriai ir jų šalininkai, bet ir šių renginių priešininkai, todėl jau buvo konfliktų ir susirėmimų su policija. 2007 metais stengiantis išvengti provokacijų prie paminklo buvo pastatytos užtvaros, 2008 metais jį buvo apsupę grandine policininkai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min