Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rytų Europą apėmę šalčiai nusinešė apie 80 gyvybių

Žmonės eina per tiltą.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Žmonės eina per tiltą.
Šaltinis: BNS
0
A A

Serbijoje ir Bosnijoje gelbėtojai sraigtasparniais evakuoja dešimtis žmonių iš užpustytų kaimų, pristato maisto produktus, teikia medicinos pagalbą, kai speigai Rytų Europą laiko savo lediniuose gniaužtuose.

Žuvusiųjų skaičius trečiadienį išaugo iki 79, gelbėtojai dirba viršvalandžius, oro temperatūra vietomis krito iki 32,5 laipsnių šalčio.

Užšalo dalis Juodosios jūros Rumunijos pakrantėje, sninga Kroatijos salose Adrijos jūroje.

Bulgarijoje net 16 miestų užregistruota žemiausia oro temperatūra per 100 metų – tiek laiko čia fiksuojami meteorologiniai duomenys.

Vidurio Serbijoje sraigtasparniais išgabenta 12 žmonių, kurių devyni vyko į laidotuves, bet po to nebegalėjo grįžti sniegu užpustytais keliais. Du žmonės mirtinai sušalo sniege, dar du laikomi dingusiais – iš viso šalčio aukų šalyje suskaičiuota penkios.

„Padėtis stulbinanti, sniego storis siekia penkis metrus kai kuriose vietovės, matyti tik stogai“, – pasakojo Miloradas Dramačaninas, dalyvavęs evakavimo sraigtasparniu operacijoje.

Viena iš evakuotųjų – pagyvenusi moteris, komos būsenos; ji liko gyva ir yra ligoninėje.

Dviem sraigtasparniais trečiadienį gelbėti žmonės ir Bosnijos šiaurėje esančiose atokiuose kaimuose.

„Stengiamės aplankyti kelis kaimelius, kuriuos gyvena tik keli pagyvenę žmonės, – sakė Bosnijos gelbėtojų atstovas Milimiras Doderis. – Nuo pasaulio atkirsti yra apie 200 ar 300 žmonių. Jau antrą dieną pristatome jiems maisto ir vaistų“.

Kai kuriuose kaimuose jau dvi paros nėra elektros; elektrikai dirba nežiūrėdami valandų, kad sutaisytų nutrūkusias linijas.

„Sniego yra apie du metrai, mes valome kelius, kurie panašesni į tunelius, – aiškino M.Doderis. – Sekasi neblogai, bet jeigu dar snigs, tada padėtis bus kritiška“.

Vien Ukrainoje mirtinai sušalo 43 žmonės, daugiausia benamiai. Šios šalies Nepaprastųjų situacijų ministerija trečiadienį informavo, kad 28 lavonai buvo rasti gatvėse, aštuoni žmonės mirė ligoninėse, dar septyni – savo namuose.

Rusijoje su šalčių banga siejama tik vieno žmogaus mirtis Maskvoje, nors oro temperatūra buvo nukritusi iki minus 21 laipsnio Celsijaus

Daugiau nei 720 žmonių buvo hospitalizuoti dėl nušalimų arba hipotermijos.

Ukrainos televizija „1+1“ viename reportaže rodė ligoninėje gydomą vyrą, kurio nušalę kojų pirštai buvo visiškai pajuodę.

„Išgėriau ir užmigau ant suoliuko. Pabudau vidury nakties, nejausdamas kojų“, – ligoninėje sakė vyras.

Ukrainos pareigūnai įrengė daugiau nei 1 730 šildomų prieglaudų, kur benamiai gali pasišildyti ir pavalgyti karšto maisto – virtų bulvių, lašinių, atsigerti arbatos ir kavos.

Ligoninėms buvo nurodyta neišleisti benamių pacientų, net jeigu jiems jau buvo suteikta pagalba, siekiant apsaugoti juos nuo šalčio, sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Svitlana Tichonenko.

„Deja, žmonės tebemiršta, tačiau mes imamės visų priemonių, kad to išvengtume“, – pabrėžė ji.

Ministras pirmininkas Mykola Azarovas ragina ukrainiečius neprarasti budrumo, šilčiau rengtis ir padėti vienas kitam tokiomis atšiauriomis sąlygomis.

„Aš raginu piliečius, įstaigas, organizacijas nebūti abejingus, paremti ir apsaugoti tuos žmones, kurie patys negali savimi pasirūpinti šiuo sunku metu, – sakė jis trečiadienį. – Mes – viena tauta“.

Anksčiau kai kurie ekspertai minėjo, jog didelį speigo aukų skaičių galėjo nulemti valdžios nenoras ir nesugebėjimas pasirūpinti benamiais.

Socialinės politikos ekspertas Pavlo Rozenka, dirbantis Kijeve įsikūrusiame Razumkovo centre, sakė, kad Ukrainos valdžia dar neatsikratė Sovietų Sąjungos laikų nuomonės, kad benamiai yra girtuokliai ir narkomanai, kuriuos reikia nubausti ir atskirti nuo visuomenės, užuot suteikus jiems pagalbą.

„Ši šalis dar nemoka pasirūpinti savo benamiais“, – aiškino P.Rozenka.

Apie mirtinai sušalusius žmones taip pat pranešama iš Rumunijos ir Lenkijos.

Rumunijoje, oro temperatūrai kritus iki minus 32,5 laipsnio Celsijaus, per parą sušalę mirė šeši benamiai, pranešė Sveikatos ministerija. Šimtai žmonių išsiųstą į prieglaudas, kur jie gali apsisaugoti nuo baisaus šalčio.

Antradienį Lenkijoje sušalę mirė penki žmonės; nuo penktadienio aukų skaičius išaugo iki 29.

Vengrijoje mokyklose nevyksta pamokos, o vienoje nurodoma priežastis – nėra lėšų, kad galėtų šildyti klases.

Rusijoje su šalčių banga siejama tik vieno žmogaus mirtis Maskvoje, nors oro temperatūra buvo nukritusi iki minus 21 laipsnio Celsijaus. Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerija kol kas dar nepaskelbė šių šalčių aukų statistikos iš visos šalies.

Beje, vienas vengras, 50-metis sportininkas Gyorgy Schirilla, nepaisydamas speigo šeštadienį ketina perplaukti Dunojų Vaco mieste – apie 500 metrų.

„Aš nebijau iššūkių, – sakė jis. – Šis plaukimas skersai Dunojaus bus jau 15-tas. Prieš dvejus metus turėjau brautis pro kelias tonas sveriančias ledo lytis“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min