Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 14d. 18:10

Rytų Ukrainoje per artilerijos smūgį sužeisti keturi vienos šeimos nariai

Ukrainos kariai Marjinkoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos kariai Marjinkoje

Rytų Ukrainoje per penktadienį surengtą artilerijos smūgį netoli sukilėlių pozicijų esančiai Kijevo kontroliuojamai teritorijai buvo sužeisti devynmetė ir trys mergaitės artimieji, pranešė ukrainiečių policija ir ginkluotosios pajėgos.

Smūgis buvo suduotas po palyginti ramaus laikotarpio regione suintensyvėjus karo veiksmams. 2014 metais įsiplieskęs konfliktas tarp Ukrainos pajėgų ir Rusijos palaikomų separatistų pareikalavo jau per 13 tūkst. žmonių gyvybių.

Šeimos nariai buvo sužeisti per artilerijos ataką, kai buvo apšaudytas jų namas Marjinkos kaime, esančiame už 20 km į pietvakarius nuo faktinės sukilėlių sostinės Donecko, informavo Ukrainos gynybos ministerija.

Karas Rytų Ukrainoje įsiplieskė Kijeve nuvertus prorusišką ukrainiečių prezidentą Viktorą Janukovyčių ir Rusijai aneksavus Krymą.

Per pirmuosius šių metų penkis mėnesius civilių aukų buvo užfiksuota „mažiausiai per visą konflikto laikotarpį“, sakoma ketvirtadienį Jungtinių Tautų stebėjimo misijos Ukraine paskelbtoje ataskaitoje.

Vis dėlto šį mėnesį civilių aukų vėl padaugėjo.

Po 5 val. vietos (ir Lietuvos) laiku surengtos atakos minėta devynmetė mergaitė, patyrusi smegenų sukrėtimą ir pilvo traumą, buvo paguldyta į ligoninę, pranešė Gynybos ministerija.

Ligoninėje taip gydomi tai pačiai šeimai priklausantys dvi moterys ir sunkiausiai sužeistas 86 metų vyras.

Ukrainiečių kariai ištraukė šeimos narius iš griuvėsių ir nugabeno juos į ligoninę.

Per artilerijos smūgį taip pat buvo apgadinti dar keli namai ir priestatai.

Kijevas ir jo sąjungininkai Vakaruose kaltina Rusiją siunčiant per sieną karius ir ginklus, siekiant pakurstyti konfliktą. Maskva, nepaisydama įtikinamų to įrodymų, tokius kaltinimus neigia.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

02:12
39:35
01:36

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min