15min be reklamos
05 24

S.Cichanouskaja: būsime pasiruošę, kai ateis A.Lukašenkos pabaiga

Demokratinės Baltarusijos jėgos šiuo metu rengiasi autoritarinio vadovo Aliaksandro Lukašenkos dingimui, pasitraukimui ar patraukimui iš valdžios, o svarbiausias tikslas – laisvi ir sąžiningi rinkimai. „Kad ir kas būtų paskirtas į šį postą po to, kai Lukašenka išnyks, be laisvų ir sąžiningų rinkimų Baltarusijos žmonės to asmens nepriims. Mūsų tikslas aiškus. Tai bus neramumų, nestabilios padėties Baltarusijoje momentas, kuris nesibaigs tol, kol nebus surengti nauji laisvi ir sąžiningi rinkimai“, – išskirtiniame interviu 15min videolaidai „15/15“ sakė Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja.
Sviatlana Cichanouskaja
Sviatlana Cichanouskaja / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Svarbiausios interviu temos

  • Opozicija rengia planą, ką darys, jei neliks A.Lukašenkos.
  • Kodėl Baltarusijoje nebeliko viešų protestų?
  • Kokia baltarusių opozicijos įtaka visuomenei?
  • Svarbiausia užduotis – išvengti Rusijos kandidato
  • Opozicijos tikslas – nuolat kurti įtampą A.Lukašenkai

Sviatlana, ar ketinate artimiausiu metu grįžti į Baltarusiją?

– Nežinau, kaip greitai, bet, žinoma, esu tikra, kad grįšiu į tėvynę, kai tik bus paleisti politiniai kaliniai. Turime surengti laisvus ir sąžiningus rinkimus. Žinoma, galbūt laukia ilgas kelias, bet žmonės, kurie dėl represijų turėjo bėgti iš Baltarusijos, svajoja grįžti namo.

– Atėjo žinia, kad Minskas pirmadienį suteikė malonę 8 metams kalėti nuteistam Romanui Protasevičiui. Kodėl ir kas ten vyksta?

– Romanas yra žaisliukas režimo rankose. Jis buvo užgrobtame lėktuve, o paskui jį režimas panaudojo savo naudai. Žinoma, jis yra įkaitas, mes tai suprantame.

Tačiau jis pradėjo bendradarbiauti su režimu ir neseniai jam buvo skirti aštuoneri metai, o paskui jis buvo atleistas nuo bausmės. Taigi net nežinau, ką apie tai galvoti, nes tik įsivaizduokite, kaip dabar jaučiasi Romanas.

Jis iš tikrųjų išdavė žmones, kurie su juo bendradarbiavo. Jis suteikė daug informacijos apie žmones, kurie vėliau buvo sulaikyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie 15min