Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 9d. 10:27 , Atnaujinta: 2020 rugsėjo 9d. 10:43

S.Cichanouskaja kreipėsi į rusus: ragino netikėti Kremliaus propagandos melais

Baltarusijos prezidento rinkimų nugalėtoja pasiskelbusi Svialana Cichanouskaja naujausią vaizdo kreipimąsi skyrė rusams: ragino netikėti Rusijos propagandos melais ir pasakojo, kodėl baltarusiai reikalauja Aliaksandro Lukašenkos pasitraukimo.

S.Cichanouskaja tikino, kad Rusijos ir Baltarusijos tautos visada buvo kaimynės ir artimos draugės, ji sakė esanti užtikrinta, kad tokios ir išliks.

„Deja, Rusijos propaganda stengiasi maksimaliai iškraipyti įvykius Baltarusijoje. Raginu jus nepasiduoti tų melų įtakai ir žinoti tikrąją priežastį, kodėl baltarusių tauta reikalauja Lukašenkos pasitraukimo“, – kalbėjo S.Cichanouskaja.

Pasak S.Cichanouskajos, A.Lukašenka neturėjo šansų nugalėti rugpjūčio 9 dieną vykusiuose prezidento rinkimuose, todėl neleido juose dalyvauti nepriklausomiems kandidatams, juos įkalino, išvarė iš šalies, atsisakė tarptautinių stebėtojų.

„Jokiame etape tai nebuvo kova su Rusija, esu užtikrinta, kad tokia ir netaps. Prašau, netikėkite propagandinėmis žiniasklaidos priemonėmis ir politikais, tvirtinančiais priešingai. Labai svarbu nesugadinti santykių tarp mūsų šalių. Baltarusiai siekia maksimaliai gerų santykių su visomis kaimynėmis, žinoma, išsaugojant šalies suverenitetą“, – sakė S.Cichanouskaja ir padėkojo rusams, palaikantiems baltarusių kovą.

Ji atskirai padėkojo nepriklausomiems baltarusių žurnalistams ir tinklaraštininkams.

S.Cichanouskaja, kuri iškart po rinkimų pabėgo į Lietuvą, pasakojo apie režimo represijas prieš taikius protestuotojus.

Iš viso per protestus po prezidento rinkimų Baltarusijoje buvo suimta per 7 tūkst. žmonių. Išėjusieji iš sulaikymo įstaigų ir juos gydantys medikai pasakoja apie kankinimus.

Anksčiau šią savaitę A.Lukašenka davė interviu keliems Kremliaus propagandą skleidžiančių žiniasklaidos priemonių atstovams. Jis sakė „galbūt truputį užsisėdėjęs“ prezidento poste, tačiau tikino neketinantis pradėti dialogo su opozicijos Koordinacine taryba, nes nelaiko jos opozicija.

A.Lukašenka tikino, esą opozicija „nori nutraukti visus mūsų ryšius su broliška Rusija“.

„Ar žinote, kokią išvadą padarėme su Rusijos isteblišmentu ir lyderiais? Jeigu Baltarusija kris, kita bus Rusija“, – naujienų agentūra „RIA Novosti“ citavo A.Lukašenką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

13:33
01:50
01:28

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min