Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 23d. 15:53

S.Cichanouskaja papasakojo apie gyvenimą Lietuvoje, atskleidė, kas moka už būstą

Sviatlana Cichanouskaja
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sviatlana Cichanouskaja

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja laidai „Pasikalbėti?“ papasakojo, kad už jos apsaugą moka Lietuvos valstybė, o būstą skyrė ir išlaiko „labdaringi fondai“.

S.Cichanouskaja sakė, kad jos apsauga – „geranoriškas Lietuvos valdžios gestas“, už ją opozicionierė nemoka.

Su S.Cichanouskaja į Lietuvą atvyko artima draugė, su kuria opozicionierė dabar dalijasi būstu. Į klausimą, kas skyrė ir moka už būstą, S.Cichanouskaja atsakė: „Tai – labdaringi fondai.“

Ji tikino, kad kartu į Lietuvą atvykę vaikai lanko mokyklą. Tiesa, jie nori grįžti namo, o jaunesnioji dukra kiekvieną vakarą klausia, kur jos tėtis, sulaikytas dar vasarą. S.Cichanouskaja ligi šiol jai sako, kad tėtis – komandiruotėje.

„Manau, kad vyresnysis sūnus žino. Mes su juo apie tai nekalbame, tačiau manau, kad mano pasaka apie komandiruotę jo neįtikina. Jis turi prieigą prie „YouTube“, žino, kas vyksta. Jis kartais vietoj manęs sesę ramina: „Tėtis greitai sugrįš, nesijaudink.“

Kai jam mokykloje skyrė užduotį parašyti rašinėlį apie Baltarusiją, jis rašė, kas iš tikrųjų ten vyksta – jo požiūriu. Mes su juo niekada apie tai nekalbėjome, jam tėtis taip pat visada komandiruotėje. Maniau, kad jis viso to nesupranta, tačiau panašu, kad supranta“, – sakė ji.

S.Cichanouskaja sakė kol kas nenorinti skaudinti vaiko, todėl apie situaciją dar nepasikalbėjo, tačiau pagalvoja, kad reikėtų tai padaryti.

Persikraustymą į Lietuvą ji paaiškino koronaviruso pandemija Baltarusijoje.

„Pas mus Baltarusijoje – koronavirusas, mes iš ten išvažiavome, kad nesusirgtumėme“, – taip ji aiškina vaikams.

Baltarusijos prezidento rinkimų nugalėtoja pasiskelbusi S.Cichanouskaja į Lietuvą atvyko netrukus po balsavimo: baltarusių pareigūnai jai darė spaudimą ir patys atvežė į pasienį. Opozicionierė ligi šiol neatskleidžia, kuo jai buvo grasinama.

S.Cichanouskaja į rinkimų kovą stojo po to, kai buvo sulaikytas jos sutuoktinis Sergejus Cichanouskis, siekęs tapti kandidatu prezidento rinkimuose. Anglų kalbos mokytojos išsilavinimą turinti ir pastaruosius kelis metus niekur nedirbusi opozicionierė sakė rinkimuose dalyvaujanti iš meilės sutuoktiniui.

Populiarus tinklaraštininkas S.Cichanouskis vis dar yra už grotų, telefonu su žmona jam pirmą kartą buvo leista pasikalbėti spalio viduryje.

Lietuvoje esanti S.Cichanouskaja su sąjungininkais įsteigė Koordinacinę tarybą, skirtą valdžios perdavimui, tačiau didžioji dauguma jos prezidiumo narių buvo arba sulaikyti, arba priversti išvykti iš Baltarusijos.

Lietuvoje opozicionierė susitiko su įvairių šalių atstovais, įskaitant Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną. Ji taip pat keliavo į Vokietiją, Slovakiją, Lenkiją, kur susitiko su šių valstybių lyderiais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min