Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 20d. 18:44

S.Cichanouskaja prašo ES pagalbos atliekant vakcinaciją nuo COVID-19 Baltarusijoje

Sviatlana Cichanouskaja
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sviatlana Cichanouskaja

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja išsiuntė Europos Komisijai laišką, prašydama pagalbos vykdant vakcinavimo nuo COVID-19 kampaniją Baltarusijoje.

„Cichanouskaja kreipėsi į ES prašydama palaikyti visą baltarusių tautą kovoje su pandemija ir padėti vykdyti vakcinavimo kampaniją Baltarusijoje. Ši kampanija gali būti vykdoma per trečiąją šalį, tokią kaip Jungtinių Tautų plėtros programa“, – sakoma S. Cichanouskajos svetainėje trečiadienį paskelbtame pranešime.

Buvusi kandidatė į prezidentus taip pat „paragino ES tiesiogiai netiekti priemonių [prezidento Aliaksandro] Lukašenkos režimui“.

„Labai svarbu, kad tokią programą, jeigu ji bus realizuota, valdytų trečioji šalis, pavyzdžiui JT plėtros programa, kontroliuojama tarptautinės bendruomenės. Sviatlanos Cichanouskajos komanda yra pasirengusi padėti visais šios iniciatyvos etapais“, – sakoma pranešime.

S. Cichanouskaja savo laiške EK kritikavo Baltarusijos valdžios veiksmus pandemijos metu, išsakė abejonę dėl oficialiai skelbiamų duomenų apie mirčių nuo koronaviruso patikimumo. Pasak jos, Sveikatos apsaugos ministerija iki šiol nepaskelbė konkretaus vakcinacijos nuo koronaviruso plano, nežiūrint į jos pranešimą apie vakciną „Sputnik V“.

S. Cichanouskaja taip pat pranešė apie Baltarusijoje taikomą taktiką „koronavirusu užkrėsti sulaikytus protestų dalyvius kalėjimuose“.

Gruodžio mėnesį S. Cichanouskajos spaudos tarnyba pranešė, kad su EK Ir Vokietijos vyriausybe ji aptarė galimybę aprūpinti vakcinomis ir paskiepyti Baltarusijos gydytojus, dirbančius su COVID-19 užsikrėtusiais pacientais.

Vakcinavimas Rusijos sukurta vakcina „Sputnik V“ Baltarusijoje prasidėjo 2020 metų pabaigoje.

Baltarusiją jau šeštą mėnesį krečia masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų.

Opozicija ir Vakarų demokratijos tvirtina, kad šie rinkimai buvo suklastoti, ir jų nugalėtoja laiko politikos naujokę S. Cichanouskają, kovoje dėl prezidento posto pakeitusią savo įkalintą vyrą.

Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min