Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 20d. 09:43 , atnaujinta: 2014 balandžio 20d. 15:55

Šalia Slovjansko miesto susišaudymas: yra žuvusiųjų ir sužeistųjų; tai vertinama kaip Rusijos provokacija

Slavianske išpuolio vietoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Slavianske išpuolio vietoje

Keturi žmonės žuvo per sekmadienio susišaudymą neramioje Rytų Ukrainoje, kuris sugriovė trapias Velykų paliaubas.

Trys prorusiški aktyvistai ir vienas užpuolikas anksti sekmadienį žuvo per susišaudymą prie kelio užtvaros netoli Rytų Ukrainos Slovjansko miesto, žurnalistams pranešė vietos separatistų lyderis Viačeslavas Ponomariovas.

Užpuolikų tapatybė nežinoma. Kijevo laikinoji vyriausybė Velykų šventėms, kurios baigsis pirmadienį, pažadėjo sustabdyti karines operacijas prieš separatistų maištininkus.

20 užpuolikų

Vienas prorusiškas aktyvistas įvykio vietoje sakė, kad maždaug 20 užpuolikų keturiuose automobiliuose anksti sekmadienį pradėjo iš automatų šaudyti į separatistų postą. Tačiau šis aktyvistas negalėjo patvirtinti, kad buvo aukų.

Ukrainos vidaus reikalų ministerijos žiniomis, per 3 val. nakties įvykusį ginkluotą susirėmimą prie kontrolės posto Slovjanske vienas žmogus žuvo, o trys buvo sužeisti.

Tuo tarpu naujienų agentūros „Reuters TV“ liudininkas sekmadienį savo ruožtu pranešė prie kontrolės posto matęs du kūnus, kurių vienas turėjo šautines žaizdas galvoje ir veido srityje.

Pasak šio liudininko, ant vieno iš nušautųjų buvo kovinė apranga, o kito dėvėti civiliai drabužiai.

Tai šventvagiška Rusijos provokacija: šventvagiška todėl, kad įvyko šventą krikščionims naktį, Velykų naktį. Tai akivaizdžiai įvykdė Rusijos specialiosios pajėgos

„Reuters TV“ liudininkas pridūrė, kad kruvino incidento vietoje esanti milicija pradėjo tyrimą.

Kraštutiniai dešinieji neigia savo kaltę

Separatistai pranešė, kad jiems pavyko perimti du automobilius kuriais atvyko užpuolikai – jų teigimu, viduje rasta kraštutinių dešiniųjų organizcijos „Pravyj sektor“ simbolikos. 

Tačiau „Pravyj sektor“ judėjimo aktyvistai paneigė bet kokį savo vaidmenį susišaudyme.

Šio kraštutinio dešiniojo judėjimo atstovas naujienų agentūrai „Reuters“ pareiškė, kad atsakomybė už šį kruviną incidentą prie prorusiškų separatistų kontrolės posto tenka Rusijos specialiosioms pajėgoms.

„Tai šventvagiška Rusijos provokacija: šventvagiška todėl, kad įvyko šventą krikščionims naktį, Velykų naktį. Tai akivaizdžiai įvykdė Rusijos specialiosios pajėgos“, - sakė Artiomas Skoropadskis.

Maskva sekmadienį paskelbė esanti pasipiktinusi kruvinu susišaudymu Rytų Ukrainoje, kuriuo buvo pažeistos Velykų paliaubos, ir apibūdino jį kaip „Pravyj sektor“, kurio aktyvistai per Maidano protestus stovėjo priešakinėse barikadų pozicijose, smogikų išpuolį.

„Rusija ... pasipiktinusi šia smogikų provokacija, kuri byloja apie Kijevo valdžios nenorą pažaboti ir nuginkluoti nacionalistų ir ekstremistų“, – sakoma ministerijos pareiškime.

„Tai išpuolio inscenizacija“

Tuo tarpu Ukrainos pareigūnai, atliekantys tyrimą įvykio vietoje, teigia, kad Slovjanske naktį į sekmadienį neveikė nei viena Ukrainos organizacija. 

Kaip praneša unian.net, Ukrainos pareigūnų teigimu, įvykio vietoje buvo tik separatistai ir kriminalinio pasaulio atstovai. Šis įvykis vertinamas kaip išpuolio inscenizacija, siekiant didinti įtampą regione. 

Ragina sudėti ginklus

Pranešimai apie šį smurto proveržį pasirodė Jungtinėms Valstijoms spaudžiant Rusiją įtikinti prorusiškus aktyvistus paklusti tarptautiniams susitarimui, kuriuo jie raginami sudėti ginklus ir išeiti iš užimtų administracinių pastatų.

Praėjusią naktį stačiatikių patriarchai Kijeve ir Maskvoje apsikeitė kandžiomis pastabomis dėl Ukrainos krizės, politikai temdant tradicines Velykų šventes.

Provakarietiškame Kijeve patriarchas Filaretas griausmingu balsu tikintiesiems sakė, kad Rusija yra priešas, kurio „ataka“ Ukrainos atžvilgiu yra pasmerkta žlugti, nes yra blogis, prieštaraujantis Dievo valiai.

Maskvoje Rusijos starčiatikių patriarchas Kirilas savo maldoje už Ukrainą prašė Dievo „nutraukti planus tų, kurie nori sunaikinti Šventąją Rusiją“.

Kirilas sakė, kad nors Ukraina yra „politiškai“ atskira, „dvasine ir istorine“ prasmėmis ji yra viena su Rusija, ir meldėsi, kad jai būtų naudinga „teisėtai išrinkta“ valdžia.

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas, kurio komentarus sekmadienį parodys JAV televizija, užsipuolė Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, kurį Kijevas ir Vašingtonas kaltina surežisavus neramumus Ukrainoje.

V.Putinas „svajoja atkurti Sovietų Sąjungą“, sakė A.Jaceniukas NBC laidai „Meet the Press“.

Jis taip pat pasmerkė tuos, kurie, kaip pranešama, platino pamfletus su reikalavimu žydus Rytų Ukrainoje registruoti ar išvaryti, nes „tuos benkartus“ reiktų patraukti atsakomybėn.

Šeštadienį paskelbti apklausos rezultatai rodo, kad dauguma Rytų Ukrainos gyventojų, nors ir įtariai žiūri į valdžią Kijeve, netrokšta būti įtraukti į Rusijos Federaciją.

Rusų kalba leidžiamas laikraštis „Zerkalo nedeli“ rašė, kad 52,2 proc. Kijevo Tarptautinio sociologijos instituto apklaustų gyventojų separatistų bastione Donecke nepritaria prisijungimui prie Rusijos, o 27,5 proc. – pritaria.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min