TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Saliamono salose žemės drebėjimas apgadino bent 500 namų

Apie 500 namų buvo apgadinti arba sugriauti per Saliamono salas sukrėtusį 7,2 balo žemės drebėjimą, pirmadienį po žvalgomojo skrydžio virš nuošalaus salyno pranešė pareigūnai.

Saliamono salų nacionalinis stichinių nelaimių biuras (NDMO) nurodė, jog dėl šio žemės drebėjimo tūkstančiai žmonių galėjo likti be būsto, tačiau tikslesni vertinimai galės būti pateikti tik antradienį, kai į nelaimės vietą atvyks gelbėtojų komandos.

„Žala buvo padaryta 500 namų, tačiau ne visi buvo visiškai sugriauti“, – NDMO atstovas spaudai Julianas Makaa sakė naujienų agentūrai AFP.

Saliamono salose kiekviename name gyvena vidutiniškai 4–5 žmonės.

Nors požeminiai smūgiai apgadino daug pastatų ir sukėlė nedidelį cunamį, gauta pranešimų tik apie kelis lengvai sužeistus asmenis.

Iš sostinės Honiaros į labiausiai nukentėjusias vietas Rendovos saloje ir Marovo lagūnoje, esančias už 300 kilometrų, buvo pasiųstas pakrančių sargybos laivas, kuris gabena vandens ir maisto atsargas bei palapines, nurodė J.Makaa.

JAV geologijos tarnyba pranešė, kad pirmadienio rytą smogusio žemės drebėjimo epicentras buvo už 103 kilometrų nuo antrojo didžiausio Saliamono salų miesto Gizo, o jo židinys buvo maždaug 30 kilometrų gylyje.

Rendovos sala ir Marovo lagūna yra netoli Gizo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Užsisakykite 15min naujienlaiškius