Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Šaltinis pranešė: Rusija ir NATO skirtingai vertina raketų grėsmių lygį ir įsivaizduoja būsimą Europos PRG

Rusijos ir NATO pozicijos dėl Europos priešraketinės gynybos (PRG) kūrimo kol kas labai skiriasi ir joms suartinti galbūt reikės „papildomų politinių impulsų“, pareiškė trečiadienį karinis diplomatinis šaltinis Maskvoje.
NATO: su Rusija ar be jos?
NATO vėliava / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.
Temos: 3 Gynyba Rusija NATO

„Šalys skirtingai vertina raketų grėsmių laipsnį ir kol kas laikosi skirtingo požiūrio į pačią būsimąją Europos PRG struktūrą. Todėl būsimos ekspertų konsultacijos vargu ar bus paprastos“, – sakė agentūros pašnekovas, komentuodamas gruodžio 16 dieną numatytą Briuselyje Rusijos ir NATO darbo grupės Lisabonos susitarimų dėl bendradarbiavimo kuriant Europos PRG vykdymo klausimais pirmąjį posėdį.

„Ekspertams Briuselyje iškeltas nelengvas uždavinys – suartinti labai skirtingus Rusijos ir NATO požiūrius į priešraketinės gynybos kūrimą“, – sakė agentūros pašnekovas.

Visų pirma, sakė jis, Rusijos nuomone, NATO perdeda vertindama Irano raketų grėsmės laipsnį, taip pat kitų vadinamųjų piktavalių šalių atakų raketomis pavojų. „Suartinti mūsų pozicijų čia kol kas nepavyko“, – pranešė šaltinis.

Antroji problema, jo nuomone, yra skirtingas Rusijos ir NATO požiūris į Europos PRG struktūrą.

„Mūsų šalis siūlo vadinamąjį sekcinį PRG kūrimo principą, šalims pasiskirsčius atsakomybę už vienos ar kitos pavojingos raketų požiūriu krypties uždengimą. NATO pozicija kitokia: Aljansas kuria savo PRG, Rusija – savo, po to šios PRG sistemos sąveikauja tik informacijos ir žvalgybos lygiu, pavyzdžiui, keičiasi duomenimis“, – pabrėžė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius