Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šaltojo karo tradicijos: Rusijos naikintuvas Pergalės dieną erzino amerikiečių žvalgybinį orlaivį

Patrulinis orlaivis „Boeing P-8A Poseidon“
wikipedia.org/U.S. Navy nuotr. / Patrulinis orlaivis „Boeing P-8A Poseidon“
Šaltinis: 15min
5
A A

Rusija ir toliau demonstruoja Šaltojo karo laikų taktiką bei erzina JAV karius. Apie naują incidentą informuoja „ABC News“.

Skelbiama, kad Šaltojo karo laikų klasiką primenantis epizodas užfiksuotas šią savaitę tarptautinėje oro erdvėje virš Juodosios jūros. Ten Rusijos karinių oro pajėgų naikintuvas esą vos 20 pėdų atstumu priartėjo prie JAV žvalgybinio orlaivio.

Amerikiečių orlaivis „P-8A Poseidon“ netikėtos rusiško „Su-30“ kompanijos sulaukė ne paprastą šiokiadienį, o gegužės 9-ąją, kai Rusijoje švenčiama Pergalės diena.

Kontaktas buvo netrumpas. JAV kariškiai nurodo, kad rusų naikintuvas „Su-30“ amerikiečių orlaivio „P-8A Poseidon“ pašonėje praleido daugiau nei valandą. Tiesa, nuo aštresnių pareiškimų amerikiečiai susilaiko.

„Kontaktas truko 65 minutes ir „P-8A Poseidon“ vado buvo traktuojamas kaip saugus ir profesionalus“, – sakė JAV karinių jūrų pajėgų Europoje atstovė, kapitonė Pamela Kunze.

Incidento vieta taip pat kelia papildomų asociacijų. Tiesa, kokiu atstumu nuo Rusijos okupuoto Krymo įvyko dviejų orlaivių akistata, neskelbiama.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min