Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

San Francisko nudistai turės apsirengti, mieste ketinama uždrausti nuogybes viešose vietose

SAn Francisko nudistai
Reuters/Scanpix nuotr. / San Francisko nudistai
Šaltinis: 15min
0
A A

San Francisko įlankos regione vyraujanti tolerancija nudistams patinka ne visiems. Nuogaliai taip įsidrąsino, kad dar pernai nuogi ėjo ir į restoranus, tačiau politikai ėmėsi šiokių tokių apribojimų. Antradienį San Francisko politikai ketina apskritai uždrausti nuogaliams viešose vietose pasirodyti be drabužių. Politikai ketina balsuoti dėl tokio potvarkio pakeitimo, praneša „Los Angeles Times“.

Prieš metus politikai priėmė švelnias reguliavimo priemones, pavyzdžiui, prašė nudistų prieš atsisėdant į krėslą viešoje vietoje bent jau prisidengti užpakalį. Taip pat buvo uždrausta nuogiems pasirodyti restoranuose. Taip siekta bent kiek suvaldyti nudistų elgesį, tačiau, teigiama, kad efektas buvo priešingas. Nudistų skaičius dar labiau išaugo. 

Jau du metus tarp nudistų grupės, kildinamos iš San Fracisko homoseksualų mėgstamos Kastro apygardos, ir šio rajono prižiūrėtojo Scotto Weinerio nesiliauja ginčai. S.Weineris siūlo įteisinti, kad vyresni nei penkerių metų amžiaus žmonės viešose vietose negalėtų pasirodyti nuogi ir demonstruoti savo genitalijas. Išimtys būtų daromos mugių bei paradų metu.

Homoseksualų mėgstamame rajone esanti Jane Warner aikštė prieš porą metų buvo priskirta Kastro apygardai, tad nuogalių čia itin padaugėjo. Žmonės susėda nuogi ir deginasi. Tačiau teigiama, kad čia pamėgo rinktis viena grupė žmonių – nuogi vyrai.

Reuters/Scanpix nuotr./Nudistai praėjusią savaitę San Franciske surengė protestą.
Reuters/Scanpix nuotr./Nudistai praėjusią savaitę San Franciske surengė protestą.

Nuo to laiko itin padaugėjo čia gyvenančių žmonių skundų, jais nepatenkinti ir parduotuvių bei kavinių savininkai. Politikai patys bendravo su verslininkais ir klausė, kaip nudistai veikia verslą. Anot miesto tarybos sekretoriaus Rob Cox, apie 90 proc. verslininkų buvo tiesiog įsiutę. 

„Kai vieną kitą kartą praeina nuogas kaimynas, kai vyksta vieši festivaliai ir paradai, nuogumas yra normalu“, – sako S.Weineris. Anot jo, ir nors daug kas kalba apie San Francisko dvasia, sietina su tolerancija nuogybėms, tai kas dabar vyksta yra „karikatūra“. „Už tai galite padėkoti nuogiems vaikinams“, – sakė jis. 

S.Weineris teigia sulaukęs daugybės žmonių skundų dėl vaikštančių plikų vyrų. Tačiau draudimai sukėlė ir nuogali protestus bei privertė juos kreiptis į teismą.

Praėjusią savaitę nuogaliai protestuodami sustojo ant miesto rotušės laiptų, vėliau jie teismui pateikė federalinį ieškinį. Protestuotojai teigia, kad pareigūnai nori miestą grąžinti į tamsiuosius amžius, kuomet žmonės gėdijosi savo kūno ir jautė baimę. Kai kurie gyventojai priminė, kad San Franciskas kadaise buvo viešnamių ir įvairiausių nešvankių salonų miestas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min