Galutinėje viršūnių susitikimo Tiandzine deklaracijoje ŠBO šalys narės pabrėžė rezoliucijos įpareigojamą pobūdį ir teigė, jog „bet kokie bandymai kitaip interpretuoti ar vienašališkai perinterpretuoti šią rezoliuciją menkins (JT) Saugumo tarybos autoritetą“.
Prancūzija, Jungtinė Karalystė (JK) ir Vokietija praėjusią savaitę aktyvavo mechanizmą, skirtą atnaujinti JT sankcijas Iranui, už tai, kad jis nesilaiko savo įsipareigojimų dėl savo branduolinės programos.
Šios trys valstybės JT Saugumo Tarybai pranešė, kad, jų manymu, Iranas iš esmės nevykdo savo įsipareigojimų pagal 2015 metų branduolinį susitarimą, todėl jos inicijuoja vadinamąjį grįžimo į pradinę padėtį mechanizmą, dėl kurio prieš dešimtmetį sustabdytos sankcijos po 30 dienų vėl įsigaliotų.
Irano užsienio reikalų ministras Abbasas Araghchi (Abasas Aragčis) pareiškė, kad Teheranas atsakys į Prancūzijos, JK ir Vokietijos sprendimą.
Rusija penktadienį perspėjo, kad sankcijų Iranui atnaujinimas gali sukelti „nepataisomų pasekmių“.
