Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šanchajuje tūkstančiai žmonių gedi velionio pogrindinio vyskupo

Atsisveikinimas su vyskupu Josephu Fan Zhongliangu
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Atsisveikinimas su vyskupu Josephu Fan Zhongliangu
Šaltinis: BNS
0
A A

Tūkstančiai gedinčių žmonių šeštadienį susirinko vienoje Šanchajaus aikštėje paskutinį kartą atsisveikinti su pogrindiniu katalikų vyskupu Josephu Fan Zhongliangu, kurio tikėjimas esą padėjo atlaikyti dešimtmečius trukusius persekiojimus, vykdytus Kinijos valdančiosios Komunistų partijos.

Josephas Fan Zhongliangas, kuris pastaruosius du dešimtmečius daugiausiai praleido už grotų, o paskutiniais gyvenimo metais buvo laikomas namų arešte, mirė praėjusį sekmadienį, būdamas 97 metų, po kelias dienas trukusio smarkaus karščiavimo, nurodė Jungtinėse Valstijose įsikūrusi katalikiška organizacija – Kardinolo Kungo fondas.

Kinijoje veikia valstybės kontroliuojama Katalikų Bažnyčia, kuri nepripažįsta Vatikano viršenybės, tačiau taip pat egzistuoja pogrindinė Bažnyčia. Pasak ekspertų, apie 12 mln. šios šalies katalikų yra pasidaliję maždaug po lygiai abiejose Bažnyčiose.

Kinijoje veikia valstybės kontroliuojama Katalikų Bažnyčia, kuri nepripažįsta Vatikano viršenybės, tačiau taip pat egzistuoja pogrindinė Bažnyčia

„Atėjau čia atsisveikinti su mūsų vyskupu“, – sakė apie 60 metų moteris, vardu Clare, kuri buvo tarp daugybės gedėtojų, susirinkusių prie laidojimo namų, kur buvo pašarvoti Josepho Fan Zhongliango palaikai.

„Jis liko ištikimas Viešpačiui visą savo gyvenimą ir patyrė didelių kančių. Aš labai jį gerbiu“, – Clare pasakojo apie dvasininką, kuris 2000 metais buvo paskirtas Šanchajaus vyskupu velionio popiežiaus Jono Pauliaus II.

Aikštėje prie laidojimo namų dideliame ekrane buvo rodomos Josepho Fan Zhongliango nuotraukos, o gedėtojai giedojo, meldėsi ir klausėsi vyro, pasakojančio vyskupo gyvenimo istoriją.

Vėliau buvo parodytas vaizdas iš laidojimo namų: vyskupo kūnas buvo pašarvotas centre, apsuptas gedinčių žmonių ir dvasininkų, dėvinčių raudonas ir baltas sutanas. Salėje kabojo didelis Josepho Fan Zhongliango portretas, prie kurio buvo padėta gėlių.

Kinijos valdžia atmetė tikinčiųjų prašymą leisti surengti vyskupo laidotuvių ceremoniją pagrindinėje Šanchajaus katalikų katedroje, nurodė Kardinolo Kungo fondas.

ATSKIRTAS NUO GANYTOJIŠKŲ PAREIGŲ

Josephas Fan Zhongliangas buvo įšventintas į kunigus 1951 metais. Kalėjimuose ir priverstinių darbų stovyklose jis buvo laikomas iš viso ilgiau nei du dešimtmečius. Kinijos valstybinė Katalikų Bažnyčia nepripažino jo paskyrimo Šanchajaus vyskupu 2000 metais.

„Vyskupui Fanui buvo uždrausta vykdyti savo ganytojiškas pareigas, nes vyriausybė beveik iš karto paskyrė jam namų areštą – nuosprendį, kuris jam buvo taikomas iki pat mirties dienos“, – rašoma Kardinolo Kungo fondo pirmininko Josepho Kungo pranešime.

Kinijos komunistinis režimas nutraukė ryšius su Vatikanu 1951 metais. Nors Pekino ryšiai su Šventuoju Sostu pagerėjo pastaraisiais metais, didėjant Kinijos katalikų bendruomenei, abi šalys nesutaria, kuri iš jų turi galią įšventinti kunigus ir skirti jiems pareigas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min