Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 29d. 07:53

Sankcijų prispaustus Rusijos turtuolius atstumia ir Vladimiras Putinas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Vladimiras Putinas erzina ne tik Vakarų lyderius nuo Berlyno iki Vašingtono. Jis sukėlė nepasitenkinimą ir tarp savo turtingiausių draugų, kurie jau kuris laikas prašo jo nutraukti karinę agresiją Ukrainoje. „Bloomberg“ rašo, kad šių oligarchų V.Putinas nebelaiko draugais, o jo artimiausioje aplinkoje įsigali jėgos naudojimo šalininkai iš kariuomenės ir saugumo.

Dalis V.Putino draugų pamažu gręžiasi nuo Rusijos prezidento, jam ištikimi liko tik labiausiai atsidavę draugai.

Dviejų ilgamečių V.Putino partnerių teigimu, rublio kurso smukimas įsiutino turtingiausius jo sąjungininkus. Jie piktinasi, kad Rusijos prezidentas ir toliau tęsia veiksmus Ukrainoje.

Dėl to V.Putinas jau peržiūrėjo draugų sąrašą, ir jeigu anksčiau artimam ratui priklausė stambūs verslininkai, dabar jame teliko tik valdininkai ir saugumiečiai, kuriuos vienija tai, kad šie palaiko karą Ukrainoje.

Save įvardinti atsisakę šaltiniai teigia: V.Putinas vis įtariau žiūri į verslininkus, kurie praturtėjo dėl draugystės su juo, o dabar labiausiai kenčia nuo Europos Sąjungos ir JAV sankcijų.

Politologas Sergejus Markovas teigė, kad V.Putinui ilgą laiką buvę artimi verslininkai atsidūrė periferijoje, todėl dabar artimiausi V.Putinui – Rusijos saugumo tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas, FSB direktorius Aleksandras Bortnikovas, Rusijos išorės žvalgybos tarnybos direktorius Michailas Fradkovas ir gynybos ministras Sergejus Šoigu.

V.Putinui atėjo sunkus metas, jis kritikuojamas iš visų pusių. Kremliuje yra nemažai asmenų, siekiančių, kad Rusijos veiksmai Ukrainoje turėtų būti dar griežtesni. Gali būti, kad taip ir bus.

Vienas „Bloomberg“ šaltinis sakė, kad verslininkai, kurie artimi V.Putinui, žino, kad jam yra skolingi, todėl susilaiko nuo minties viešai reikšti savo poziciją. Tačiau kartu jie baiminasi prarasti sukauptus turtus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min