Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sankcijų sukaustytame Irane nusileido paslaptingas lėktuvas iš JAV

Aviacija
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Aviacija
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį amerikiečių lėktuvas nusileido Mehrabado oro uoste Teherane, praneša „New York Times“. Tai – itin neįprastas įvykis, nes JAV ir kitos Vakarų valstybės Iranui taiko griežtas sankcijas.

Teherane nusileidusio lėktuvo nuotrauką galite pamatyti čia.

Tam, kad Amerikos lėktuvas patektų į Iraną legaliai, jam reikia gauti leidimą iš JAV Iždo departamento. Pastarasis atsisakė komentuoti, ar toks leidimas buvo suteiktas. 

Kadangi lėktuvo varikliai yra pagaminti „General Electric“, tai reiškia, kad ir Komercijos departamentas turi pasirašyti dokumentą, kuris leistų amerikiečių pagamintai įrangai patekti į izoliuotą valstybę.

JAV žiniasklaida mėgina išsiaiškinti, kam priklauso šis paslaptingas lėktuvas. Ant lėktuvo uodegos esantis numeris N604EP rodo, kad jis priklauso Jutos bankui, tačiau tai – beveik nieko nereiškia. Kaip rašo „New York Times“, šis bankas yra nedidelis bendruomenės bankas vos su 13 filialų visoje valstijoje. Tačiau šis bankas yra 1 169 lėktuvų įgaliotinis – tai daugiau už bet kurį kitą banką.

Įgaliotinių sistema leidžia garsenybėms ir verslininkams keliauti slapta ir nieko netrukdomiems. Tačiau kartu ir tampa labai sudėtinga žinoti, kam iš tikrųjų priklauso orlaivis ir kur jis skrenda.

Lėktuvo nuosavybė per įgaliotinį leidžia jo savininkui išlaikyti privatumą. Banko darbuotojas sakė, kad bankas nekontroliuoja nei lėktuvo operacijų, nei finansinių reikalų, susijusių su jais. Bankui tiesiog jie priklauso kaip įgaliotiniui.

Tokia sistema leidžia garsenybėms ir verslininkams keliauti slapta ir nieko netrukdomiems. Tačiau kartu ir tampa labai sudėtinga žinoti, kam iš tikrųjų priklauso orlaivis ir kur jis skrenda.

Tačiau žurnalistai atrado užuominą, kuri galėtų padėti išaiškinti paslaptingo lėktuvo savininkus. Šių metų sausio 22 dieną šis lėktuvas buvo pastebėtas Ciuriche, Šveicarijoje – tuo metu vyko pasaulinis ekonomikos forumas Davose. 

Irano atstovas Jungtinėse Tautose taip pat atsisakė kalbėti apie lėktuvo savininkus ir kodėl jie atvyko į Iraną. 

Banko atstovas Brettas Kingas „New York Times“ sakė, kad bankas stengiasi išsiaiškinti, kodėl orlaivis nusileido Teherane. „Jutos bankas yra labai konservatyvus ir įsikūręs konservatyvioje Jutos valstijoje. Jeigu yra bent užuomina apie neteisėtus veiksmus, mes tai išsiaiškinsime ir nuspręsime, ar mums reikia nusišalinti kaip įgaliotiniui“, – tikino B.Kingas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min