Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sankt Peterburge buvo išvaikytos homoseksualų eitynės (atnaujinta 16.39 val.)

Homoseksualams Rusijoje nelengva
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Homoseksualams Rusijoje nelengva
Šaltinis: 15min
0
A A

Milicija nutraukė seksualinių mažumų eitynes Rusijoje, Sankt Peterburge, skelbia naujienų portalas lenta.ru.

Šeštadienį greta Ermitažo homoseksualai rinkosi į akciją, kuri buvo nukreipta prieš homofobiją. Susirinkusieji laikė plakatus su užrašais: „Mano seksualumas – mano pasirinkimas ir skandavo šūkius: „Homofobija – tai liga“, „Mūsų teisės – be kompromisų“, „Homofobija – šalies gėda.“

Netrukus po to, kai susirinkusieji bandė išeiti iš Ermitažo kiemo, prie muziejaus privažiavo milicijos automobiliai. Pranešama, kad pareigūnai spėjo sulaikyti penkis homoseksualų eitynių dalyvius. Kiti  sugebėjo pasprukti nuo pareigūnų, įsimaišę tarp netoliese vaikštinėjusių turistų.

Atnaujinta 13.56 val. Kaip praneša naujienų portalas fontanka.ru, gėjų eitynių metu vos neįvyko homoseksualų ir radikaliai nusiteikusių jaunuolių susidūrimas. Pranešama, kad praėjus 20 minučių po to, kai milicija išvaikė homoseksualų eitynes, netoli Ermitažo pasirodė apie 20 skustagalvių su beisbolo lazdomis. Pamatę milicininkus jie ėmė bėgti, tačiau šešis iš jų pavyko sulaikyti.

Atnaujinta 16.39 val. Pranešama, kad milicija per šią homoseksualų eiseną sulaikė 22 asmenis.

Gėjų teisių aktyvistai pasitelkė tokią pat taktiką, kaip ir per praėjusį mėnesį Maskvoje surengtą panašią akciją, ir demonstracijos vietą paskelbė tik paskutinę minutę, mėgindami tokiu būdu pergudrauti miliciją.

„Sulaikyti 22 žmonės; jiems inkriminuojamas smulkus chuliganizmas“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė vienas teisėsaugos šaltinis.

„Akivaizdu, jog pažeidžiama konstitucija, – pareigūnų veiksmus komentavo žinomas Rusijos gėjų teisių aktyvistas Nikolajus Aleksejevas. – Tačiau mūsų pagrindinė užduotis buvo išvengti susirėmimų, ir mums tai pavyko.“

Sankt Peterburgo milicija oficialiai nekomentavo 22 „provokatorių“ sulaikymo, tačiau nurodė, kad tarp penkių anksčiau sulaikytų šios akcijos dalyvių buvo trys jos organizatoriai.

„Katės ir pelės“ žaidimo taktika praeitą mėnesį padėjo gėjų teisių aktyvistams Maskvoje surengti trumpą protestą, kuris buvo pirma taiki seksualinių mažumų atstovų demonstracija per pastaruosius penkerius metus. Ankstesnius renginius dažniausiai temdydavo smurtas ir areštai.

Rusijos gėjų teisių aktyvistai skundžiasi dėl valdžios nenoro leisti jiems protestuoti.

Tuo tarpu Maskvos meras Jurijus Lužkovas, pabrėžtinai pasisakantis prie seksualines mažumas, gėjų paradus yra pavadinęs „šėtoniškais.“

Temos Gėjai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min